Останнє оновлення: 13:32 четвер, 12 червня
МЕДИЦИНА І БІЗНЕС
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / «ВІЛ»: Жити в страху погано і… дорого
«ВІЛ»: Жити в страху погано і… дорого

«ВІЛ»: Жити в страху погано і… дорого

«Жінка є більш вразливою до ВІЛ-інфекції і, власне, до інфікування статевим шляхом», – з цього твердження почала спілкування під час зустрічі з журналістами Анжела Мойсеєнко, директор Чернігівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Відділення, за її словами, надає усіляку допомогу людям, у яких виявлено так званий ВІЛ – вірус імунодефіциту людини.

Директор відділення наголосила на «протидії ґендерного насильства як профілактиці поширення ВІЛ-інфекції» у рамках проведення «16 днів проти ґендерного насильства». «Gender» у перекладі з англійської – стать. Але «маємо те, що маємо»: замість власних термінів нерідко послуговуємося запозиченими.

«Так вже склалося у суспільстві, що чоловік має перевагу в прийнятті рішення, використовувати презерватив чи ні, – зазначила також Анжела Мойсеєнко. Вона підкреслила, що ґендерне насильство не варто розуміти лише як фізичне. Насильство може бути і моральне, і у вигляді економічного тиску. Наприклад, у жінки, що доглядає за малою дитиною, обмежені можливості щодо отримання допомоги – один брак часу чого вартий. Така ж проблема у жінок із сільської місцевості».

Плати довічно або помри

«У нас (в області. – Авт.) тестуються близько 130 тисяч людей на рік. Це багато. У Чернігові протестуватися можна в будь-якій лікарні. Адже створено кабінети довіри, де можна анонімно й безкоштовно пройти такий тест. А найшвидше – у кабінеті довіри СНІД-центру, – поінформувала пані Мойсеєнко. – За півроку нашими клієнтами стали близько 700 ВІЛ-позитивних людей. Від інфікування до смерті є два сценарії розвитку життя людини: без антиретровірусного лікування людина живе 6-8-10 років (буває по-різному), а з таким лікуванням такі межі не встановлені».

«Если дядя с дядей нежен,
СПИД, ребята, неизбежен!»

Анжела Мойсеєнко нещодавно повернулся з Німеччини, тож під час зустрічі поділилася деякими статистичними даними. Серед німців рушійна сила поширення ВІЛ – це ті «чоловіки», що займаються мужолозтвом. За її словами, частка гетеросексуальних (тобто статево нормальних) людей серед носіїв ВІЛ – всього лише 2-3%. Наркозалежних – 6-8%. Дітей серед ВІЛ-позитивних – лишень дві сотні на всю Німеччину.

СНІД страшний…

Втім, мене як представника газети загальної тематики для широких верств населення цікавили, відповідно, більш загальні питання.

– Статистика смертності в нашій області має таку структуру: три чверті смертей – від серцево-судинних захворювань, відсотків десять – від раку, ще 6-7% – нещасні випадки і таке інше. Лишається кілька відсотків на всі інші причини. Тобто СНІДу приділяється досить багато уваги, а смертність від СНІДу водночас така мала, що навіть не звучить серед причин смерті в офіційній статистиці. Скільки людей в області помирають від СНІДу?

– СНІД забирає лише близько двохсот людей на рік. Мабуть, це говорить про те, що ми добре працюємо, – посміхнулася Анжела Мойсеєнко. – Ось у нас диспансерна група – 2400 дорослих. З них 800 осіб приймають антиретровірусну терапію, а така людина вже не повинна померти від хвороби.

Підозріло велике число назвала пані Анжела. Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України в інформаційному бюллетені «ВІЛ-інфекція в Україні» №37 від 2012 року, наводить такі дані по Чернігівській області: 2009 рік – 30 осіб, 2010 – 60, 2011 – 68.

– Ця терапія за гроші з державного бюджету?

– Левова доля – з бюджету і невелика частка – з глобального фонду. І чому так багато уваги приділяється – тому, що є 2400 осіб, які можуть померти за 7-8 років, якщо не будуть забезпечені лікуванням.

– Ціна такого лікування?

– Ціна питання – до 300 доларів США на рік на людину. Є дуже дорогі препарати, але таких закуповують дуже мало, – відповіла Анжела Мойсеєнко і підкреслила, що кількість офіційно визначених носіїв ВІЛ слід множити, за різними оцінками, від 4 до 8-10 разів, аби отримати реальну кількість таких людей. – Таким чином, від 10 до 20 тисяч жителів області інфіковані ВІЛ, і якщо вони не будуть забезпечені лікуванням, то вони помруть.

Щось тут не так… За її ж словами, тестуються 130 тисяч людей на рік. Населення Чернігівщини на 1 листопада – 1 мільйон 80 тисяч осіб. Охоплені тестуванням насамперед жителі міст, і це правильно, адже ВІЛ виявляють найбільше у середньому віці. То де ж «гуляють» ті 10-20 тисяч?

Довелося торкнутися й такого способу профілактики поширення ВІЛ, як акції безкоштовної роздачі студентам… презервативів. Бували такі в Чернігові, зокрема у Чернігівському національному педагогічному університеті.

– А чи не зводиться дія таких акцій до втовкмачування дитині думки, що безлад у статевих контактах – це нормально, і якщо у тебе є цей «ковпачок», значить, ти цілком захищений? запитав я, однак запитання зависло у повітрі.

… але горілка – страшніша!

«Україна втрачає щороку більше 40 тисяч життів, що обумовлено якраз алкоголем…», –повідомив голова Національної ради з питань охорони здоров’я при Президентові України Микола Поліщук під час круглого столу «Національні особливості» алкоголізму в Україні», що відбувся в УНІАН.

Якщо прийняти смертність від алкоголю однаковою на території України, то за чисельністю населення на Чернігівщину припадатиме близько 950 смертей на рік, зумовлених алкоголем. Порівняймо з числами 60-68 смертності від СНІДу, наведеними вище!

Водночас інформаційні кампанії проти вживання алкоголю практично непомітні на тлі «галасу» про ВІЛ/СНІД. Чому? Нема зиску від пропаганди тверезості? Грантів на таке не дають?

«А был ли мальчик?»

«Так званий вірус імунодефіциту людини ніколи не був відкритий, в чому вже зізналися його «відкривачі» Люк Монтаньє (Франція) і Роберт Галло (США)», – пише Ірина Сазонова у своїй книзі «ВИЧ-СПИД: виртуальный вирус или провокация века».

Зокрема, Люк Монтаньє з Інституту Пастера 23 грудня 1990 року в друкованому виданні «Майамі Геральд» заявляв наступне: «Є дуже багато недоліків у теорії, яка говорить, що ВІЛ викликає СНІД. Ми бачимо ВІЛ-позитивних людей протягом 9-10-12 років або більше, і вони знаходяться в доброму стані, їх імунна система все ще добра. Малоймовірно, що ці люди пізніше виявляться хворими на СНІД».

«Якщо є доказ, що ВІЛ викликає СНІД, то повинні бути наукові документи, які вкупі або окремо демонстрували б цей факт з високою вірогідністю. Немає ніякого такого документа», – зазначав біохімік Кері Мулліс (Dr. Kary Mullis), інший нобелевський лауреат.

Є три умови визнання мікроорганізму збудником певної хвороби:
1) мікроорганізм-збудник повинен виявлятися у всіх випадках даної хвороби, але не повинен зустрічатися у здорових людей або при інших хворобах;
2) мікроорганізм-збудник повинен бути виділений з організму хворого в чистій культурі;
3) введення чистої культури мікроорганізму в чутливий організм має викликати ту ж саму хворобу.

За час досліджень так званого ВІЛ жодна з цих умов (!) не була виконана.

Водночас на боротьбу зі СНІДом людство витрачає десятки мільярдів доларів США щороку.

«Déjà vu»

Відверто кажучи, дещо моторошний сценарій «плати або помреш» нагадує банальне залякування.

Пам’ятаєте, як лютував у ЗМІ «жахливий» і «смертельний» так званий «свинячий грип»? Тоді базарні торговці збували чернігівцям лимони по 40 грн. за кіло. Зараз, навіть через три роки, ті самі лимони продають по 16 грн. Деякі фармацевти тоді продавали пачку препарату «Таміфлю» по 500 грн. А особливі пройдисвіти примудрялися «штовхати» марлеві пов’язки по 10 гривень за штуку (в «мирний час» коштували по 1 гривні).

Ось такі вони, націнки за страх!

Коментарі (13)

Александр | 2013-01-08 12:02

Что случилось Серожа? Или ты дар речи потерял? Как там по поводу пари? Или ты вспомнил, что ***? Вот такто Серожа, красивыми словцами бросаться любой сможет, а вот конкретный поступок..., это тебе не семечки с бабками на лавочке щёлкать.

Инкогнито | 2012-12-28 14:14

Trezvo
Автор
Уважаемый Автор, у меня ооогромное желание чтобы Вы или кто-то с Ваших родных столкнулся с этой проблемой и тогда у Вас сразу же изменилось бы мнение и отношение к ВИЧ инфекции!!!

Александр | 2012-12-28 14:04

Светлана
Автор
Я Вам могу предложить такое пари: если Вы считаете что ВИЧ инфекция это "бред сивой кобылы", то Вы не испугаетесь пойти на это пари. Я являюсь ВИЧ инфицырованным человеком. Суть пари заключаеться в том что Я делюсь с Вами своей инфицированной кровью, при этом даю Вам фору в 12 лет (так как я уже живу с ВИЧ 12 лет) и Вы живёте не принимая АРВ терапию, а я продолжаю принимать АРВ терапию. Остаёть задать вопрос: кто из нас проживёт дольше?

Александр | 2012-12-28 13:54

Светлана
Автор
Уважаемый автор, Вы для начала определитесь кому Вы доверяете Министерству Здравоохранения или же информации с интернета!
....
  В отношении Вашего коментария "нормальные люди" по Вашему мнению таких людей нужно просто истребить, а не создавать приюты или реабилитационные центры?

Автор | 2012-12-25 16:37

Светлана
Автор
СветланаПротоколы ВОЗ http://med.antiaids.org/ru/protocols или вам нужны еще более авторитетные и компетентные источники, чем Всемирная организация здравоохранения?)))
Зачем мне ВАШИ авторитеты?
Разве я где-то просил предоставить мне авторитетов? :)
«Толпа есть собрание людей, живущих по преданию и рассуждающих по авторитету» © В. Г. Белинский.
Не надо пытаться давить меня авторитетами - не получится.
Нужно другое.
Поясняю на примере. Есть некий "Холокост". Есть авторитеты, есть книги, кино, есть научные работы, информационная кампания - всё то "шо нада"... И даже бабло, как и в случае с ВИЛ, тоже течёт "кому надо". Но общее с "лоХокостом" - не только потоки бабла, а отношение к обсуждению и особенно к отрицанию обоих "явлений".

Светлана | 2012-12-25 15:49

Светлана
Автор
Протоколы ВОЗ http://med.antiaids.org/ru/protocols или вам нужны еще более авторитетные и компетентные источники, чем Всемирная организация здравоохранения?)))

Автор | 2012-12-25 15:39

Светлана
Це той випадок, коли варто сказати: "ДОКТОР, ИЗЛЕЧИСЬ САМ!"
Повторюся, а то ви не зволили помітити:
-=початок цитати=-
"Є три умови визнання мікроорганізму збудником певної хвороби: 1) мікроорганізм-збудник повинен виявлятися у всіх випадках даної хвороби, але не повинен зустрічатися у здорових людей або при інших хворобах; 2) мікроорганізм-збудник повинен бути виділений з організму хворого в чистій культурі; 3) введення чистої культури мікроорганізму в чутливий організм має викликати ту ж саму хворобу. За час досліджень так званого ВІЛ жодна з цих умов (!) не була виконана."
-=кінець цитати=-
Коли "осилите" ці три умови, тоді й можна буде вести якусь мову про ІНФЕКЦІЮ.
...
Але це мені особливо сподобалося:
"Относительно вашей формулировки "нормальные люди"... Абсолютно все и каждый обладает равными правами и обязанностями".
Чи не через такі "рівні" права і обов'язки я плачу податки, а хтось діагностує міфічну інфекцію і смокче мільйони з бюджету? Чи не через такі "рівні" права і обов'язки я плачу податки, а на них утримують притулки для пропитих бомжів і центри для проколотих наркоманів?
...
Коли мені потрібна консультація, я звернуся до пошукових систем в інтернеті в першу чергу, а не стану телефонувати в якісь профільні заангажовані організації, аби підставити свої вуха під навішування локшини.

Светлана | 2012-12-25 14:14

День добрый! Отвечаю по порядку) По поводу - "Це НЕ є НІ надійним, НІ хоча би офіційним джерелом!" Во-первых, областные центры профилактики и борьбы со СПИДом это государственные учреждения, которые руководствуются законодательством Украины и выражают официальную позицию. Во-вторых, человек умирает (по сути) не от ВИЧ, а от сопутствующих заболеваний, с которыми иммунная система не в состоянии бороться в следствии развития ВИЧ (туберкулез, цитомегаловирус и т.д. ). Что касается смертности, для начала возьмем областной уровень: http://spidcentr.com.ua/analrik.html по этой ссылке вы найдете всю интересующую вас информацию о смертности, обусловленной сопутствующими заболеваниями ВИЧ - инфекции. Вот, что удалось найти (для сравнения) по общей смертности http://ecity.cn.ua/region_news/1220-uroven-smertnosti-v-chernigovskoy-oblasti.html. Следовательно вопрос, что вам дает эта информация? Относительно вашей формулировки "нормальные люди" - Такой термин не используется ни в одном из законодательных актов нашего государства. Абсолютно все и каждый обладает равными правами и обязанностями. И разделение на "нормальны" или "ненормальный" звучит очень категорично в данном контексте. Что касается ВИЧ - позитивных беременных: о каких "шприцах" идет речь? Профилактика передачи ВИЧ от матери к ребенку принимается в таблетированном виде. Спорить с вашей позицией я не имею намерения! У вас есть право на свое личное мнение. И раздувать спор в переписке не имеет смысла. Получить консультацию по вопросам ВИЧ - инфекции вы можете по тел. 970-624 (общественная организация "Всеукраинская Сеть ЛЖВ") или 640-120 (областной центр профилактики и борьбы со СПИДом).

Автор | 2012-12-25 11:02

Trezvo
За даними ГУ статистики Чернігівської ОДА чисельність населення складала:
- на 1 січня 2009 - 1121300 осіб,
- на 1 січня 2010 - 1109700 осіб,
- на 1 січня 2011 - 1098200 осіб,
- на 1 січня 2012 - 1088500 осіб.
За даними "більш-менш офіційного" джерела - інформаційного бюллетеня «ВІЛ-інфекція в Україні» №37 від 2012 року (таблиця 13, якщо правильно пам'ятаю), на Чернігівщині від СНІДу померли:
- у 2009 році - 30 осіб, тобто 0,26% від загальної смертності;
- у 2010 році - 60 осіб, тобто 0,52% від загальної смертності;
- у 2011 році - 68 осіб, тобто 0,7% від загальної смертності.
Дуже б цікаво порівняти тенденції збільшення смертності від СНІДу з активізацією діяльності усяких-там "центрів", де в людей шпигують якесь місиво під назвою AZT. Але то нема часу і сумніваюся, чи є доступна правдива статистика саме по цьому.
Зате знайшов на пропонованому Світланою сайті документ: "ОБЛАСНА ПРОГРАМА забезпечення профілактики ВIЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВIЛ-інфікованих і хворих на СНIД на 2009-2013 роки" із вказаною сумою фінансування 6 мільйонів 495 тисяч 700 гривень. Усе те - з обласного бюджету. (І після цього вона питає, що малося на увазі під висловом "плати або помреш"!)
...
Особливо мене цікавлять приклади так званого "виявлення ВІЛ", коли його виявляють у вагітних жінок. У цілком нормальних, пристойних жінок. Такий "страшний" випадок навіть в яскравій листівці описаний, яку принесла Мойсеєнко на прес-конференцію. А ісля 5 хвилин в Google я знаходжу, що у жінок стрес від вагітності дає такі ознаки, за якими ВІЛ ідентифікують.
Опачки... А потім дитина - на сумішах, мама - на шприцах, тато з мамою уже не "тей-во"... Уся сімейка (нормальна, порядна!) живе у жаху, а борцям з ВІЛ та виробникам гидоти під назвою AZT бурхливою річкою тече бабло.

Автор | 2012-12-25 10:24

СветланаКак человек, который работает уже не первый год в ВИЧ - сервисной организации, могу отметить следующее: текст статьи явно свидетельствует о том, что человек, его писавший, как минимум, не владеет полной и объективной информацией в этом вопросе. Сергей, говоря о статистике, советую пользоваться проверенными источниками, например, Черниговский областной центр профилактики и борьбы со СПИДом (http://spidcentr.com.ua). И о чем Вы хотели сказать, написав «плати або помреш»? Совсем не могу разобрать, что же Вы имели ввиду? Что за термин "СПИД-лохотрон" (этот вопрос адресован Trezvo)? Ребята, общайтесь со специалистами по этому вопросу, что бы быть более компетентными и толерантными.
"... советую пользоваться проверенными источниками, например, Черниговский областной центр профилактики и борьбы со СПИДом"
Невже?
Це НЕ є НІ надійним, НІ хоча би офіційним джерелом!
Це заангажована конторка. Їм що більше страху, то краще, бо більше фінансування. Аналогічно й так звані "спеціалісти", які просто не виходять за рамки підсунутого їм вузькоспрямованого набору інформації.

Trezvo | 2012-12-24 21:42

Уважаемая Светлана. Спасибо, что хоть вы обратили свой взгляд на нас, грешных неверующих в СПИД-религию. Но вместо того, чтобы тыкать носом в "проверенные источники", потрудитесь ответить на следующие вопросы, ответы на которые толерантно замалчиваются, и которые я так и не нашел на указанном вами сайте:
1. Какой процент смертности (в процентах!) вызванный СПИДом (именно СПИДом, а не ВИЧ!) относительно общей смертности в Украине (за 2011год например)?
2. Какой процент составляют "нормальные" люди (не гомосексуалисты, не паталогические алкоголики и не наркоманы) в общем числе смертей от СПИДа?
3. Какой процент (в процентах!) составляют "нормальные" люди (не гомосексуалисты, не паталогические алкоголики и не наркоманы) в общем числе смертности, включая несчастные случаи и убийства (за 2011год например)?
Надеюсь на компетентный и толерантный ответ в ПРОЦЕНТЕ (!)

Светлана | 2012-12-24 12:55

Как человек, который работает уже не первый год в ВИЧ - сервисной организации, могу отметить следующее: текст статьи явно свидетельствует о том, что человек, его писавший, как минимум, не владеет полной и объективной информацией в этом вопросе. Сергей, говоря о статистике, советую пользоваться проверенными источниками, например, Черниговский областной центр профилактики и борьбы со СПИДом (http://spidcentr.com.ua). И о чем Вы хотели сказать, написав «плати або помреш»? Совсем не могу разобрать, что же Вы имели ввиду? Что за термин "СПИД-лохотрон" (этот вопрос адресован Trezvo)? Ребята, общайтесь со специалистами по этому вопросу, что бы быть более компетентными и толерантными.

Trezvo | 2012-12-20 21:18

Сергей, статья классная, спасибо. Надо-бы еще и на Городе разместить, там ведь народ значительно дремучее... Кроме того, совсем недавно там появились две статьи про СПИД-лохотрон, как будно активизация СПИДозников какая-то...
Не помешало-бы еще вспомнить про дуэт Витя-Алена Пинчук - главные спонсоры СПИД-агитации в Украине.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чернігів: від газет до цифри

SVOBODA.FM