
У Білорусі триває полювання на журналістів
У ході припинення акцій мовчазного протесту, яких проходили в білоруських містах протягом останнього місяця, від рук міліції постраждали десятки журналістів. Причому факти свідчать, що міліціонери в цивільному хапають репортерів, фотокореспондентів і відеооператорів, заважають їм працювати, ламають їх техніку цілеспрямовано.
Вчорашня акція протесту не стала винятком і в цьому сенсі. 6 липня в різних містах Білорусі було затримано 24 журналіста. Як повідомила БелаПАН прес-секретар РОО "Білоруська асоціація журналістів" (БАЖ) Яніна Мельникова, четверо з них сьогодні постануть перед судом.
Зокрема, в суді Бобруйського району судитимуть Віктора Масаловіча і Віктора Качана (обидва - з газети "Бобруйський кур'єр"), Сергія Латинського та Олександра Сущевский (обидва - Бобруйський регіональний інтернет-портал).
У Мінську до цих пір знаходиться в УВС Заводського району незалежний тележурналіст Сергій Ковальов, поки невідомо, чи будуть його судити.
До цих пір не звільнений могилевский кореспондент інформаційної компанії БелаПАН Алесь Асіпцов, якого затримали у нього вдома вчора ще до початку акції.
За відомостями БАЖ, затриманої увечері 6 липня журналістці газети "Вечірній Гродно" Поліні Журавльової вчора ввечері стало погано в Жовтневому РВВС. Її забрала машина швидкої допомоги і відвезла до лікарні. "Знаю, що Поліна має намір пройти огляд, щоб зафіксувати нанесені їй тілесні ушкодження", - сказала Мельникова.
6 липня БАЖ направила лист міністру внутрішніх справ Анатолія Кулешова з вимогою про "негайну зустріч у зручний для нього час і зручному для нього форматі". "Зустріч необхідна для того, щоб обговорити цю безпрецедентну ситуацію, обговорити, як журналістам себе позначити, щоб не опинятися в автозаках і щоб потім Ластовський (прес-секретар ГУВС Мінського міськвиконкому. - Naviny.by) їх не рятував з РУВС", - підкреслила прес -секретар Білоруської асоціації журналістів.
За інф. Naviny.by
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7707 |
Додати коментар: