Останнє оновлення: 12:00 середа, 23 вересня
протести в Білорусі
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Епіфаній підтримав білоруський протест і заговорив про томос для Білорусі
Епіфаній підтримав білоруський протест і заговорив про томос для Білорусі

Епіфаній підтримав білоруський протест і заговорив про томос для Білорусі

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній підтримав протести в Білорусі і закликав білоруський народ "захистити демократичне і незалежне майбутнє своєї держави".

 Також він закликав білорусів створити власну автокефальну православну церкву, незалежну від Російської православної церкви.

Своє повідомлення керівництво ПЦУ проілюструвало неофіційним символом протестів - біло-червоно-білим прапором. Епіфаній також дав версію заяви білоруською мовою.

Раніше предстоятель РПЦ патріарх Кирило привітав Олександра Лукашенка з перемогою і похвалив його за "утвердження в суспільстві неминущих ідеалів милосердя, миру, добра і справедливості".

"Як Православна Церква України, не можемо залишатися байдужими, не співстраждати, коли майбутнє білоруського народу, незалежність держави, свобода і безпека громадян, їхні життя опинилися під загрозою", - написав Епіфаній у Facebook.
Він побажав білоруському народу "захистити свої гідність та свободу, демократичне і незалежне майбутнє своєї держави".

 
"Томос для Білорусі"
Епіфаній зазначив, що нинішня територія Білорусі була канонічною частиною Київської митрополії, яку "неканонічно анексувала Москва" в 1686 році.
1686 року РПЦ тимчасово перебрала у Вселенського патріарха управління Київською митрополією. В 2018 році Вселенський патріарх скасував рішення про тимчасову передачу та відновив Київську митрополію у своєму підпорядкуванні. І на цій підставі він надав Православній церкві України, як частині Київської митрополії, томос про автокефалію.
"Православна Церква Білорусі має ті ж самі підстави та право просити Матір-Церкву про Томос, коли на те буде її бажання", - заявив Епіфаній.
В інтерв'ю ВВС колишній екзарх Вселенського патріарха в Україні владика Даниїл вказував, що білоруська церква має підставити прости про томос на тих же підставах, що й українська.
Наразі у Білорусі існує білоруський екзархат Російської православної церкви.
Привітання Кирила 
10 серпня Патріарх Московський і всієї Русі Кирило привітав Олександра Лукашенка з перемогою на виборах президента.
"Ви незмінно приділяєте увагу питанням духовно-морального стану людей, про що свідчить, зокрема, плідна взаємодія органів державної влади з Білоруським екзархатом", - зазначив він у вітальному посланні.
Патріарх висловив надію на продовження співпраці, "покликаної сприяти консолідації народу, реалізації соціально значущих проєктів та ініціатив, освіті та патріотичного виховання молодого покоління, утвердження в суспільстві неминущих ідеалів милосердя, миру, добра і справедливості".

Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО