Останнє оновлення: 12:03 неділя, 27 вересня
Браконьєрство
Ви знаходитесь: Кримінал / Пригоди / Браконьєрам – штраф і… повертають човен із сітками
Браконьєрам – штраф і… повертають човен із сітками

Браконьєрам – штраф і… повертають човен із сітками

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області під час рейду в період весняно-літньої заборони на лов водних біресурсів затримали двох жителів смт Любеч.

Вони у Дніпрі із застосуванням заборонених знарядь – сіток зяберної і поріжної довжиною 75 м кожна незаконно виловили 113 рибин різних цінних видів вагою близько 25 кг.

На сітках були бирки, якими маркують промислові знаряддя лову риби. Одна з сіток – батька одного із затриманих. Той, як з’ясувалось, був причетний до виявленого браконьєрства. Саме він на момент затримання порушників знаходився на березі річки та вартував «безпеку» браконьєрів, але проспав у прямому сенсі появу держінспекторів. Слід наголосити, що усі три зазначені особи тривалий час разом працювали рибалками у одного й того ж самого підприємця-промисловика та спільно використовували знаряддя та засоби лову.

Наразі згідно з вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області затриманих осіб визнано винними у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) та призначено покарання у виді штрафів у 1700 та 2000 грн.

Також браконьєрів зобов’язано сплатити в дохід держави завдану незаконним виловом риби шкоду у розмірі 10064 грн. Знаряддя та засоби браконьєрства, а це дві сітки, човен, два весла та підвісний двигун Yamaha 15 к.с. з атрибутами, суд повернув власнику майна, яким виявився таки зазначений вище батько одного із затриманих.

Браконьєри понесли покарання. Проте його міра, у порівнянні з теперішньою високою ціною на рибу, виглядає дещо смішною. До того ж є незрозумілим та нелогічним те, що учаснику родинного браконьєрського підряду – батьку одного з затриманих судом повернуті човен, весла, підвісний двигун та сітки.

Повернуті сітки через їх велику довжину заборонено згідно із законодавством України використовувати для будь-якого лову риби у Дніпрі. До того ж сітки мали б бути на час весняно-літньої заборони опломбовані органами держрибоохорони.

Рішення щодо повернення знарядь та засобів браконьєрства обґрунтовано тим, що судом не встановлено, що їх власник знав чи міг знати про їх незаконне використання браконьєрами. А на березі Дніпра близько 4 години ранку він опинився випадково. Цікаво?

Зрозуміло, що застосоване судом покарання зовсім не сприятиме виправленню засуджених та запобіганню вчиненню аналогічних злочинів, як самими засудженими так і іншими особами. Натомість, через мізерність покарання спонукатиме до подальшого браконьєрства. Адже ж є чим і на чому, а штрафи з лихвою перекриються грошима з реалізації риби.

Будемо відвертими – висвітлені події є саме тим лакмусовим папірцем, який демонструє наявність системного безкарного браконьєрства у регіоні. Безкарність та м’яке покарання судами, є потужним демотивуючим фактором щодо виконання держінспекторами завдань та функцій держави та негативно впливає на підвищення ефективності природоохоронної роботи по збереженню природних ресурсів.

До 7.05.2016 на вирок Чернігівського районного суду Чернігівської області може бути подана апеляція. Але це – компетенція прокуратури. Сподіваємось на перегляд вироку, принаймні, у частині не застосування конфіскації щодо знарядь та засобів браконьєрського лову риби.

Коментарі (3)

del | 2016-04-21 14:42

Поразгонять нужно этих рыбинспекторов-дармоедов, они видят только когда обычные люди нарушают закон и отрываются на них. А на людей посерьёзнее кишка тонка проходят мимо, своло....!!!

александр | 2016-04-20 16:42

,эти рыболови просто не имели криши в рыбинспекции и не платили дань. нужно завести покровителя(хорошо бы руководителя отдела или рыбинспекции) и ловля рыба гарантирована в любое время суток,только хабарь нужно привозить вовремя.

7777 | 2016-04-20 15:14

Это нормально! Все везде воруют и в большенстве случаев - не простие смертные!!! Ну а за суды и прокуратуру говорить просто уже нечего....
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО