Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / На війні загинув фізик Руслан Шуліпа
На війні загинув фізик Руслан Шуліпа

На війні загинув фізик Руслан Шуліпа

На Харківському напрямку загинув військовий, головний інженер Інституту прикладної фізики НАН України Руслан Шуліпа. Героя поховали в рідних Сумах.

Про це повідомили на сайті Сумської міськради.

Загинув він 30 грудня 2023 року внаслідок артобстрілу з боку російських окупантів. Ім’я Руслана Шуліпи стало 75-м в списку втрат серед науковців, який веде спільнота “Моя наука”.
Воїна відспівали 4 січня у Свято-Воскресенському кафедральному соборі й поховали на Алеї слави Баранівського кладовища.
Йому було всього 38 років.
За інформацією Національної академії наук України, Руслан Шуліпа народився 6 січня 1986 року в Сумах. Після закінчення навчання на спільній із Сумським державним педагогічним університетом ім. А.С. Макаренка кафедрі експериментальної і теоретичної фізики був направлений на роботу до Інституту прикладної фізики НАН України.
У 2016 – 2020 роках навчався в аспірантурі Інституту прикладної фізики НАН України.
2020 року очолив групу фахівців, яка обслуговує Аналітичний прискорювальний комплекс Інституту, і відповідав за безпечну й безаварійну експлуатацію комплексу та професійну підготовку персоналу.
В умовах оточення міста навесні 2022 року йому вдалося зберегти Аналітичний прискорювальний комплекс Інституту прикладної фізики НАН України у робочому стані.
У липні 2023 року Руслана Шуліпу мобілізували до Збройних сил України.
“Руслан був хорошою людиною і фахівцем високого рівня, мав авторитет і повагу колективу. Через війну не встиг створити власної сім’ї. Без сина і брата залишились його рідні”, — розповідають у Національній академії наук.
“Українська, так і світова наука втратила гарного фізика. Мабуть, одного з найкращих в Україні операторів прискорювачів заряджених частинок. Руслан був висококваліфікованим, про що свідчить поїздка на семінар по МАГАТЕ у Загреб, у Хорватію. Він вразив своїми знаннями навіть людей зі світовим іменем, оскільки він знав безліч таких подробиць та деталей і як їх зробити, умовно кажучи, на колінах, що дивувало людей”, — згадує героя Роман Пацалюк.
“Чергова важка втрата у лавах науковців. Зі зброєю в руках загинув Руслан Шуліпа з Інституту прикладної фізики НАН України. В мирному житті він очолював групу фахівців, що обслуговувала Аналітичний прискорювальний комплекс Інституту, а на війні сумлінно наближав вигнання росіян з нашої землі. Вічна пам’ять”, — пише колега загиблого, старший науковий співробітник Інституту фізики НАН України Антон Сененко.
“Бувають люди, довкола яких живе колектив. Саме таким центром тяжіння у моєму 11-В школи №25 м. Суми був наш Руслан Шуліпа. Він умів щиро та відкрито підтримати, перевести на жарт будь-який провал, вирішити задачі з фізики для усього класу і для при цьому довести вчителю, що якщо комусь “не дано”, то не варто теплити себе марними сподіваннями. На лабораторці з хімії, він зливав реагенти в одну пробірку і розважав клас жартами про ту зелену рідину… Наш Руслан неординарний, щирий, справжній… не можу написати “був”, бо в серці кожного однокласника для нього є особливе місце. Дякую, тобі, наш центр тяжіння 11-В!!! Щирі співчуття близьким!”, — написала вчителька Руслана Шуліпи Тетяна Фурманець.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM