Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Журналісти-розслідувачі встановили військових РФ, які розстріляли бійця ЗСУ у церкві в Лукашівці
Журналісти-розслідувачі встановили військових РФ, які розстріляли бійця ЗСУ у церкві в Лукашівці

Журналісти-розслідувачі встановили військових РФ, які розстріляли бійця ЗСУ у церкві в Лукашівці

23-річного українського військового Вадима Назарова росіяни розстріляли у дворі церкви в Лукашівці на Чернігівщині у березні 2022 року. За даними правоохоронців це зробив росіянин Даніл Коблік, а журналісти "Слідства.Інфо" ідентифікували інших загарбників, які можуть бути пов’язані з військовим РФ й опублікували це у своєму матеріалі.

"Ой, добре, що я хоч когось знайшов. Я свій, я свій"

Село Лукашівка було під окупацією від 9 до 30 березня 2022 року. Саме того дня місцева жителька Людмила Баєва зустріла у своєму погребі українського військового Вадима Назарова. Він прийшов до неї, щоб сховатись від ворога.

Людмила з чоловіком Євгеном перевдягли солдата у цивільний одяг, до того він казав їм:

"Ой, добре, що я хоч когось знайшов. Я свій, я свій". І показує на емблеми на руках, що українець. Говорить: "Мені потрібно швидко переодягнутись".

Людмила Баєва. ФОТО: Слідство. Інфо

Людмила розповідала, що пропонували хлопцю поїхати з села, адже російської техніки було вже багато.

За її словами Вадим чекав, що за ним прийдуть побратими, постійно телефонував їм. Тож жінка думає, що росіяни перехопили телефонні розмови Вадима і знали, де переховується український військовий.

"Схопили Вадима і давай кричати: «На коліна, на коліна». Я говорю, це наш племінник (ми так домовилися). «Документи», кричать, «документи». Я говорю: «документів немає». А Вадим усе забував наше прізвище, як звати. І тоді один з росіян дістав ножик і до горла Вадиму підніс. Мені тоді стало погано, я відчула, що падаю", — згадувала Людмила.

Російські військові завели жінку в дім. Там провели обшук. Вадима Назарова вони забрали з собою.

"Я давала йому курточку, так натягли на голову йому каптур. Ізострічка лежала на верстаті в нього. Вони очі йому замотали, щоб не бачив, куди вели", — розповіла жінка.

"Ми з вами різні люди"

Чоловіка Євгена вони (російські військові, — ред.) теж хотіли забрати, але залишили вдома, бо йому на той момент було 68 років.

"Там такий рудий був (військовий РФ, — ред.), з вусами. Хотів забрати мене, бо я солдата переховував, але не забрали. А я йому й кажу: «А як би ви вчинили на моєму місці, якби ваш солдат був? Ви вчинили б так само? — «Ні». Я кажу: «Ну, значить, ми з вами різні люди. Це ж твій захисник. Ти повинен його виручати. Спасати», — сказав Євген.

Євген Баєв. ФОТО: Слідство. Інфо

13 березня 2022 року росіяни поцілили у будинок Баєвих. За словами Людмили, пізніше, місцеві розказали, що росіяни хотіли знести саме кімнату, де вони з чоловіком ночували. Та вони залишились живі.

Євген отримав травми: йому вибило око, зуби, розбило ніс. Також лікарі дістали маленькі уламки з його голови.

"І от той рудий каже: «От бачиш, ти рятував, тому ми стріляємо по тобі». Мовляв, якби не врятував, нічого б цього не було. Але я про це не пожалкував", — згадував Євген.

Розстріляли на очах у підлітка

Вадима Назарова росіяни повели до церкви та дорогою почався мінометний обстріл, тож вони зайшли в підвал місцевої жительки Надії.

"Ми сиділи всі у погребі. Свати, діти, внуки. І заводить руський до нас невеличкого хлопчика у цивільне перевдягнений. І голова вся забинтована в нього, і очі кров’ю залиті. Очі здорові такі, карі, красиві", — згадувала Надія.

Надія. Лукашівка. ФОТО: Слідство. Інфо

Після обстрілу, військові РФ забрали ще батька та сина з підвалу (онук та зять Надії, — ред.).

Росіяни катували людей та імітували їхню страту, стріляли над головою. Але Вадима Назарова вони розстріляли на очах у дитини.

"Бабусю, вони його взяли так і залишили під КАМАЗом. І він, бідненький, там лежав аж до 30-го числа, поки не прийшли наші", — розповіла Надія.

Так, тіло Вадима Назарова і пролежало біля церкви до 30 березня 2022 року, поки село не деокупували ЗСУ.

Загиблий Вадим Назаров. ФОТО: Слідство. Інфо

Хто стріляв?

Слідчі встановили особу командира батальйону 74-ї мотострілецької бригади армії РФ, який розстріляв Вадима Назарова. Це 30-річний Коблік Даніл Алєговіч, уродженець Кемеровської області Російської Федерації.

Даніл воює проти України з 2014 року у складі 74-ої мотострілецької бригади. Зараз він командир одного з батальйонів, який у 2022 році окупував Лукашівку.

Українські правоохоронці обвинувачують Кобліка у катуванні цивільних і вбивстві військовополоненого. Справа вже заочно розглядається у суді.

Коблік Даніл. ФОТО: Слідство. Інфо

Журналісти "Слідства.Інфо" намагались зв’язатися з Кобліком, але обидва його телефони знаходяться у дружини Альони.

Також вони встановили інших російських військових з 74-ї бригади, які можливо причетні до воєнних злочинів та знайомі з Кобліком.

31-річний Макаров Віталій Владіміровіч, теж з Юрги Кемеровської області.

Макаров Віталій. ФОТО: Слідство. Інфо

Віталій Макаров підтвердив журналістам "Слідства.Інфо", що досі перебуває у складі 74-ї мотострілецької бригади.

Інший російський військовий, який також підтвердив журналістам, що служить у 74-й бригаді, — Алєксандр Коркін.

Алєксандр Коркін. ФОТО: Слідство. Інфо

Частину фото російських військових журналісти "Слідства.Інфо" показали жителям села Лукашівка. Надія впізнала Кобліка на світлині 2014 року.

Макарова з Коркіним ідентифікували пізніше, а їхні фото жителі села не змогли побачити. Тож, хто саме був з Данілом Кобліком під час розстрілу — поки невідомо.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM