Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Культура
Ви знаходитесь: Політика / Україна / До Києво-Печерської лаври прийшла комісія – опечатують корпуси, віряни та ченці УПЦ МП не пускають

До Києво-Печерської лаври прийшла комісія – опечатують корпуси, віряни та ченці УПЦ МП не пускають

До Києво-Печерської Лаври у вівторок, 4 липня, знову прибула комісія Міністерства культури для опечатування вивільнених корпусів. Ідеться про 5 об’єктів. Однак віряни та ченці УПЦ МП не дають працівникам комісії доступу до приміщень.

Про це повідомляють пресслужба Міністерства культури та Телеграм-канал “Реальний Київ“.

Зазначається, комісія Мінкульту прибула до Лаври, щоб опечатати тамтешні корпуси. Проте представники УПЦ МП блокують роботу комісії, стверджуючи, що та начебто не має жодного права на згадані дії.

Як повідомляє “Обозреватель”, на місці події перебувають правоохоронці. До них звернулася комісія Мінкульту і Національного заповідника із заявою через перешкоджання в доступі до будівель Лаври.

“Комісія заповідника згідно зі своїм листом попередила монастир, що сьогодні буде повернуто корпуси, 5 корпусів. Учора ми отримали від них відповідь, що 3 корпуси життєво необхідні для життєдіяльності монастиря, наразі вони готові повернути два корпуси”, – заявив в.о. генерального директора національного заповідника “Києво-Печерська Лавра” Максим Остапенко в ефірі телемарафону.

“Рішення суду зараз повністю ігнорується, і працівники заповідника не допускаються до об’єктів державних, які належать державі”, – додав він.

Остапенко також зазначив, що “на сьогодні 5 корпусів вже повністю заповідником повернуті, і ми планували цього тижня ще 5 корпусів оглянути і повністю опечатати”. З його слів, зараз будуть дивитися інший корпус.

“Якщо знову нам буде перешкоджатися, звісно, ми будемо звертатися уже офіційно до правоохоронних органів щодо перешкоджання діяльності заповідника і повернення майна державної власності”, – заявив він.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM