Останнє оновлення: 16:23 субота, 30 вересня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / У парламенті Швейцарії підтримали реекспорт своєї зброї для воюючих країн
У парламенті Швейцарії підтримали реекспорт своєї зброї для воюючих країн

У парламенті Швейцарії підтримали реекспорт своєї зброї для воюючих країн

Нижня палата парламенту Швейцарії (Федеральних зборів) підтримала дозвіл на реекспорт свого озброєння до країн, де тривають бойові дії, за умови, що такі країни будуть використовувати зброю для самооборони.

Про це йдеться на сайті парламенту Швейцарії.

Нижня палата парламенту підтвердила цю позицію 22 голосами проти 17 (ще 4 утрималися).

Швейцарія вже відхилила кілька запитів на реекспорт швейцарської зброї, посилаючись на нейтралітет та закон про військові матеріали. Тоді парламент країни розробив кілька сценаріїв, щоб Швейцарія «не залишилася зі зв'язаними руками» перед війною в Україні. Один із них надійшов від Національної ради — нижньої палати Федеральних зборів Швейцарії.

Ця парламентська ініціатива регулює реекспорт швейцарської зброї в цілому. Як зазначається, країни-покупці повинні будуть підписувати декларацію про нереекспорт у будь-якому випадку. Але її буде обмежено 5 роками для держав, які поділяють цінності Швейцарії та мають належний режим експортного контролю.

Передання військових матеріалів буде дозволено країні, яка бере участь у конфлікті, якщо ця країна використовує своє право на самооборону відповідно до міжнародного публічного права, не порушує права людини та не застосовує зброю проти мирного населення.

Сама пропозиція не призначена конкретно для України, але це питання можна було б вивчити при розробці законопроєкту на наступному етапі, зазначили у парламенті Швейцарії.

Що передувало?

Останні кілька місяців у Швейцарії точаться дискусії про те, як слід трактувати традиційний нейтралітет країни на тлі російсько-української війни.

На розгляді в парламенті перебували низка пропозицій щодо форматів, у межах яких Швейцарія, залишаючись нейтральною, могла б дозволити експорт і реекспорт продукції свого військово-промислового комплексу навіть у країни, де триває війна. Без цього треті країни, як-от Іспанія чи Німеччина, не можуть передати Україні зброю швейцарського виробництва.

Раніше пропонувалося дозволити постачання боєприпасів, якщо Генасамблея ООН двома третинами голосів засудить агресивну війну та країну-агресора. Однак у парламенті відхилили це.

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Сльози, сміх і оплески або Украдена головна прем’єра

SVOBODA.FM