Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / У Київському університеті Шевченка навчатимуть капеланів для ЗСУ
У Київському університеті Шевченка навчатимуть капеланів для ЗСУ

У Київському університеті Шевченка навчатимуть капеланів для ЗСУ

20 лютого у Києві відбулась інавгурація навчального курсу для охочих бути капеланами у лавах ЗСУ. Відтепер кожен, хто буде призначений на посаду капелана у ЗСУ, проходитиме спеціальний курс підготовки, який триватиме 6 тижнів і проходитиме на базі Військового інституту КНУ ім. Т. Шевченка.

Про це повідомляє РІСУ.

У навчальному курсі першої групи беруть участь 30 осіб. Відповідно до останніх змін у правовому полі, вже є закон про капеланство, який запроваджує посаду капелана та дає йому звання офіцера.

За словами єпископа Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Павла Гончарука, ще кілька років тому ніхто не міг подумати, що Церква і держава спільно вироблятимуть певну концепцію, яка буде служити на благо країни, військових та їхніх родин. Капеланство є дуже цінним, бо воно допомагає бійцям зберегти людяність і відповідальність за свою країну.

«Капелан – це знак присутності Бога там, де його найбільше шукають. Це допомога для командирів, офіцерського складу та солдат. Тепер це все має правове підґрунтя. Бо раніше капелани як волонтери багато діяли, хоча увесь час був спротив. Потім Майдан, перші роки війни. У цей час багато капеланів їздили до наших захисників як волонтери», — зазначив єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук.

Він наголосив, що сама процедура прийняття законодавчої ініціативи щодо капеланства була підтримана воєначальниками. Вони на власному досвіді відчули, наскільки важливою є присутність капелана та який позитивний вплив він має на духовний, моральний та психологічний стан військових.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM