Останнє оновлення: 16:50 вівторок, 2 квітня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Німеччина планує доставити танки в Україну до кінця березня
Німеччина планує доставити танки в Україну до кінця березня

Німеччина планує доставити танки в Україну до кінця березня

Німеччина розраховує передати свої танки Leopard Україні наприкінці березня.

Про це заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус журналістам під час своєї першої поїздки у війська в землі Саксонія-Ангальт, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«У мене немає підстав вважати, що це надто пізно. Думаю, ми доправимо наші Leopard найпізніше до кінця березня. Наскільки я розумію, це досить швидко», – заявив міністр.

Він переконаний, що танки посилять боєздатність ЗСУ та дозволять їм успішно воювати проти російських військ заради відновлення територіальної цілісності держави.

Глава Бундесверу підтвердив, що навчання українських військових на БМП Marder розпочнеться ще до кінця січня. На танках – трохи пізніше, «щоби все завершити до кінця березня – початку квітня».

Глава Міноборони ФРН не погодився, що Німеччина надто довго розмірковувала щодо постачання Україні танків.

«Ми не вагалися. Ми вели переговори, ми говорили з нашими партнерами, союзниками та друзями, радилися, що краще зробити зараз. А це займає час… Думаю, всі мають бути задоволені цим рішенням, адже ми робимо те, що потрібно», – пояснив Пісторіус, додавши, що йдеться про довіру.

Пісторіус розуміє всіх тих співвітчизників, які були проти постачання танків Україні через побоювання, що Німеччина сама стане стороною війни. Він повторив, що рішення було складне для Берліна, але важливо, що воно було прийнято в тісній кооперації з союзниками та партнерами.

Новий очільник Міноборони заявив, що бачить своїм завданням посилення Бундесверу, на якому сильно заощаджували останні 30 років. Наразі така політика неприпустима з огляду на нову безпекову ситуацію та виклики для НАТО та самої Німеччини, зазначив він.

Нагадаємо, уряд Німеччини 25 січня ухвалив рішення про надання Збройним силам України 14 основних бойових танків Leopard 2. Крім того, Німеччина надасть відповідні дозволи країнам-партнерам, які хочуть швидко доставити танки Leopard 2 зі своїх складів в Україну.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Stella Sezon та Constantine представили модну українську музику в Лондоні

SVOBODA.FM