Європарламент закликав Шольца передати Україні танки Leopard 2
Депутати Європарламенту закликали канцлера Німеччини Олафа Шольца «без зволікань» передати Україні танки Leopard 2 та протиповітряну оборону нового покоління.
Про це йдеться в щорічному звіті про реалізацію Спільної політики безпеки та оборони (CSDP) за 2022 рік, що була ухвалена 18 січня, пишуть на сайті Європарламенту.
Євродепутати наголошують, що Україна захищає свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів і терміново потребує військової допомоги та важкого озброєння для перемоги у війні.
Крім того, у звіті вітаються нові ініціативи ЄС щодо посилення європейської безпеки та оборони, зокрема Версальська декларація, Стратегічний компас, Спільне повідомлення про прогалини в інвестиціях в оборону та пропозицію Єврокомісії щодо регламенту заохочення спільних закупівель (EDIRPA).
Депутати Європарламенту наполягають, щоб держави-члени ЄС продовжили розвивати кіберзахист і налагоджувати партнерства в сфері безпеки й оборони з однодумцями по всьому світу.
Танки Leopard для України
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна готова передати Україні роту танків Leopard у межах міжнародної коаліції. Та оскільки Leopard є танком німецького виробництва, для його реекспорту потрібен дозвіл федерального уряду Німеччини.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що вже 5 країн готові передати Україні бойові танки німецького виробництва Leopard, але ще чекають на остаточне погодження з Німеччиною.
Тим часом Велика Британія підтвердила, що найближчими тижнями в Україну відправляться 14 танків Challenger 2. Прем’єр-міністр країни Ріші Сунак закликав союзників якнайшвидше надати заплановану підтримку Україні на 2023 рік для досягнення «максимального ефекту».
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 2401 |
Посилання до теми:
18.01.2023 Прем'єр Польщі очікує від Європи відправлення до 100 танків Україні
17.01.2023 Польща уже передала Україні понад 260 танків Т-72 - Дуда
16.01.2023 Постачання танків Україні "не змінить ситуацію", а лише "затягне страждання українців", – Пєсков
16.01.2023 Є надія, що Німеччина погодиться передати танки Leopard Україні, – прем’єр Польщі Моравецький
15.01.2023 Британія планує передати Україні приблизно 30 САУ AS-90


































Додати коментар: