Останнє оновлення: 17:45 неділя, 26 червня
звернення
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Леонід Яковишин звернувся до Президента України
Леонід Яковишин звернувся до Президента України

Леонід Яковишин звернувся до Президента України

Відкритий лист Президенту України Володимиру Зеленському.

Пане Президенте!
Я, Леонід Яковишин, Герой України, народний депутат першого скликання (член Комісії з питань боротьби з організованою злочинністю, корупцією і хабарництвом), радник Прем’єр-міністра України (1994-95рр), кандидат економічних наук, публіцист, понад 60 років працюю в сільгоспвиробництві, з яких піввіку очолюю ТОВ «Земля і воля», назване європейськими послами «майбутнім України», – звертаюся до Вас з вимогою на правах багаторічного сумлінного платника податків: скористайтеся владою глави держави і зажадайте від уряду і парламенту негайного відновлення роботи Міністерства агропромислового розвитку.
Спираючись на власний досвід роботи в аграрній галузі, на досвід країн Євросоюзу і США, з провідними фірмами яких наше господарство співпрацює впродовж тридцяти останніх років, – обґрунтовано вважаю, що то лише недолугі урядові профани, які мізки одержали дарма, змогли зважитися на віднесення одного з головних міністерств до розряду другорядних. Бо не знаю жодної нормальної країни, де прийнято таке дебільно-ідіотичне рішення. Поцікавтеся, скільки висококласних фахівців і вчених зі світовими іменами працює в аграрному міністерстві США, і чим вони там займаються? Я там бував.
Пане президенте, Ви даєте собі звіт про можливі наслідки від такої реорганізації? Ви ставите велику країну, визнану світом найбільш корумпованою і бідною, на дуже слизький шлях реформування найважливішої галузі-годувальниці. Хто Вам, гаранту продовольчої безпеки багатомільйонного суспільства, це порадив? Хто Вас підставив? Бачу, Ви вже починаєте виганяти втришия з уряду безклепкових «слуг», але за явні провали і зловживання пора б і до відповідальності притягувати. Без цього ніколи не подолаєте «вірус» формування команди неуками й зажерливими ідіотами.
2020 рік приніс нам не лише пандемію, а й ще страшніші її наслідки для вітчизняної економіки: уже зараз мільйони громадян на грані голодування, сидять на карантині без грошей на харчі і дороге лікування. Ще й природа розгнівалася на нас, давить засухою. Хто займатиметься в країні питаннями мінімізації наслідків для аграрників і держави в цілому від дуже серйозних природних катаклізмів? Хто відповідатиме за створення державного резерву продуктів харчування на випадок суцільного неврожаю? Хто відповість і за те, що продуктового резерву нового наповнення практично не існує? До того ж, несприятливі погодні умови для сільгоспвиробництва не тільки в Україні. Недаремно ж тривогу б’ють в ООН. Ваша ж, пане президенте, всегілкова владна команда приєднала найважливішу структуру в економіці – виробника харчів – до міністерства… з продажу землі.
Такої безвідповідальності, такого безбожного цинізму стосовного свого народу не пам’ятає історія багатостраждальної Вітчизни. Було багато ганебного на багатій землі, але все те минає, а земля залишається і годує суспільство. З виробленої продукції на землі, з роботи на ній йдуть великі відрахування до бюджету і пенсійного фонду, на потреби армії. Аграрники стабільно і значимо забезпечують потреби держави у валюті.
У нашій системі багато й недолугості, мінімізації податків і навіть явного шахрайства, у багатьох орендарів – низька ефективність від роботи на землі, допускається і недбалість, але при відповідальному владному управлінні все це можна швидко виправити. Чого неможливо добитися від зруйнованого і проданого.
Я щиро підтримував Вас на виборах, вітав Вас з перемогою, коли випадково зустрівся з Вами у столичному супермаркеті. А тепер дивуюся: невже Вам байдуже, яку оцінку дадуть вашій президентській діяльності споконвічні хлібороби – найщиріші і найвідданіші Вітчизні українці? Чекаю відповіді від Вас – не особисто мені, а всім вашим і не вашим виборцям, як ото про вірус розповідаєте. А владна система, очевидячки, інфікована куди страшнішим вірусом.
Леонід ЯКОВИШИН,

80 років від роду, досі працюючий генеральний директор ТОВ «Земля і воля»

з м. Бобровиця Чернігівської області

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Фахівці «Чернігівгазу» продовжують відновлення мереж

SVOBODA.FM