Останнє оновлення: 15:01 неділя, 5 липня
гальмування "швидкого" Інтернету
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Київстар остаточно "злетів з котушок" і хоче закрити CDMA в Україні
Київстар остаточно злетів з котушок і хоче закрити CDMA в Україні

Київстар остаточно "злетів з котушок" і хоче закрити CDMA в Україні

Компанія Київстар нібито підписала спільний план заходів, спрямованих на виконання указу Президента України Володимира Зеленського про забезпечення загальнонаціонального покриття 4G/LTE.

Київстар продовжує злісно "не помічати" оператора Інтертелеком з його абонентами і розглядає можливість передати державі 1,8 МГц частот в діапазоні 900 МГц для розподілу між двома іншими мобільними операторами, за умови, надання погодження відповідними уповноваженими органами корпоративного управління компанії. Для Київстар також важливо, щоб при перерозподілі частот діапазону 900 МГц зберігалась висока якість зв’язку для понад 26 мільйонів абонентів.
Компанія продовжує повторювати матру про нібито несумісність технологій CDMA і GSM, у зв'язку з чим "виникають значні радіозавади передачі сигналу".
Також Київстар вважає, що "за планом регулятора компанія повинна віддати «чисті» частоти, натомість працювати в «забрудненому» завадами спектрі". Недостатність спектрального ресурсу може призвести до значного погіршення якості.
"Київстар - єдина компанія, що вже вдруге виступає донором частотного ресурсу для всього ринку (а як же четвертий гравець? - ред. прим.), готова піти на добровільну здачу частини спектру, якщо з боку НКРЗІ буде виконано ряд умов по забезпеченню якості зв’язку для мільйонів її абонентів. У тому числі:
  • розробити та затвердити зміни до нормативно-правових актів, де зафіксовано порядок виявлення радіозавад для різних технологій та механізми їх усунення за рахунок оператора, що створює такі завади;
  • вивільнити діапазон 878,52 МГц (CDMA band 5) від технології CDMA протягом одного року та подальшого повного припинення використання цієї радіотехнології для гармонізації з Європейським нормами;
  • на законодавчому рівні визначити поняття «коефіцієнт придатності радіочастотного ресурсу», що дасть можливість оцінювати реальну ємність ресурсу задля врахування навантаження на мережу.
Київстар був і залишається переконаним прихильником цифрової трансформації України. З 2015 року Київстар інвестував у технології 3G і 4G понад 25 млрд грн. Київстар вже забезпечив можливість доступу до 4G зв’язку для понад 70% населення України і щотижня збільшує територію мережі".
Цікаво лише, чим зобов'язаний Київстару оператор Інтертелеком і тим більше його абоненти. Нагадаємо, що ліцензії на CDMA були видані ще в 1997 році. А ліцензії на E-GSM, сусідні смуги, на яких працює Київстар, - в 2006-му. Оператор Інтертелеком надає мобільний широкосмуговий 3.5G-Rev.B-доступ і голосовий доступ за технологією CDMA в діапазоні 800МГц на території, з якою ще не впорався жодний інший 3/4G-оператор в Україні і має близько 1-го мільйона абонентів.
CDMA-оператори, попри поширювану Київстаром інформацію, працювали і в інших єропейських країнах. Наприклад, у сусідній Польщі. Але не надавали голосових послуг (лише послуги доступу до мережі Інтернет), тому з легкістю перейшли на більш актуальну технологію LTE. У випадку з оператором Інтертелеком зміна CDMA на VoLTE вимагатиме заміни терміналів та інших абонентських пристроїв, в т.ч. і CDMA-модемів.
Інтертелеком має достатньо частот для розгортання технології LTE і на відміну від Київстар не брав участі у 4G-конкурсі на діапазон 2600МГц, яким володів олігарх Ринат Ахметов (що набув їх за суму близько 6 млн. грн. і отримав "компенсацію" за конверсією у розмірі понад 500 млн.грн).

 

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор