Останнє оновлення: 10:23 середа, 8 липня
Думка / Новітня історія
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Не знаєш, як голосувати – звірся з «еталоном політичної грамотності»
Не знаєш, як голосувати – звірся з «еталоном політичної грамотності»

Не знаєш, як голосувати – звірся з «еталоном політичної грамотності»

Вкотре споглядаючи статистику виборів у першому турі, я вирішив «погортати архіви» і подивитись, як же Львівщина голосувала за всю історію незалежності.

Можливо, для когось (особливо для львів'ян та західної України в цілому) це не буде новиною, проте побачене мене трохи шокувало, і я вирішив поділитися.

Отже, коротко по роках і кандидатах.

1991 рік.

75,86% голосів – за В'ячеслава Чорновола. Найвищий відсоток по всій Україні.

Нагадаю, що на тих виборах переміг Кравчук, і Україна втратила можливість побачити на місці президента справжнього Гетьмана і безкомпромісного борця за українську незалежність.

1994 рік.

93,77% (при найвищих 94,80% в Тернопільській і 94,46% в Івано-Франківській) голосів за Леоніда Кравчука.

Початок сумнозвісного в Україні протистояння жаби і гадюки, вибору "найменшого зла". Проте, Львів не віддав свій голос любителю посидіти на двох стільцях, що підписав згодом Будапештський меморандум, цінність якого ми можемо спостерігати сьогодні.

1999 рік.

91,59% (при найвищих 92,17% в Тернопільській і 92,30% в Івано-Франківській) голосів за Кучму.

Продовження битви лайна із сечею за президентський пост. Порядних кандидатів все ще не завезли, але Львів разом з більшою частиною західної України, оцінивши небезпеку приходу до влади червоної чуми, не дають перемогти Симоненкові.

2004 рік.

Львівська область послідовно і категорично (вище 90%) віддає свої голоси за Ющенка в усіх трьох турах.

У лідерах рейтингу знову опиняються комуняки і відверті вороги України, такі як Янукович, Медведчук і Симоненко. Того ж року починає масово просуватись риторика про "поділ" заходу зі сходом, однак електоральну боротьбу адекватного заходу з затятими малоросами ми можемо спостерігати ще з 1991-го.

2010 рік.

У першому турі Львівська область у більшості своїй не підтримує жодного з лідерів рейтингу того року (Янукович, Тимошенко, Тігіпко). Надто, вони віддають найменший відсоток по Україні за Януковича і Тігіпка, а найвищий за Ющенка і Яценюка.

2014 рік.

Львівська область знову показує максимальну по Україні явку на виборчі дільниці і віддає найбільший по Україні відсоток голосів (69,9%) за Порошенка.

2019 рік.

Львівщина – єдина область, де більшість (62,79% у ІІ турі) обрали українського Черчилля – Порошенка. У всіх інших областях лідирує комік Зеленський.

* * *

Я не знаю, що за «надлюди» живуть на Львівщині, але саме вони вже 28 років виступають еталоном політичної грамотності, послідовності й усвідомленого вибору. Ви тільки вдумайтеся, якою могла би бути Україна, якби на виборах перемагав той кандидат, за якого голосує Львів.

Ці люди жодного разу не нашкодили своїм вибором, більш того, вони допомогли привести до влади двох найбільш гідних президентів серед усіх інших – Ющенка і Порошенка. Ця область, разом з Тернопільською та Івано-Франківською, дійсно «порожняк не гонит» і ніколи не починала.

Якщо ти сумніваєшся, за кого голосувати, ходити на вибори або не ходити – просто подивися на ці області та роби, як вони.

Автор невідомий.
Переклад: Віктор КАТОЛИК, м. Львів

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор