Останнє оновлення: 11:47 п'ятниця, 13 грудня
Церква і незалежність
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Пішли з РПЦ до ПЦУ 350 парафій
Пішли з РПЦ до ПЦУ 350 парафій

Пішли з РПЦ до ПЦУ 350 парафій

Директор департаменту у справах релігій Міністерства культури України Андрій Юраш підкреслив, що на сьогодні уже є майже 340 документально зафіксованих процесів зміни підпорядкування з УПЦ МП (підрозділ РПЦ в Україні) до ПЦУ.

«На сьогодні ми фіксуємо уже близько 350 довершених процесів зміни підпорядкування з УПЦ МП до ПЦУ, десь близько 340 вже точно є документально зафіксованих», – сказав він.

Не всі ці переходи отримали завершення і юридичне оформлення на рівні документів, але йдеться про всі випадки, коли відбулися збори релігійної громади, де було засвідчено цей процес –віруючі зібралися, оформили, належно зафіксували.

«Але я впевнений, що процес стримується штучно і в найближчі місяці, думаю, матимемо набагато динамічніші тенденції», – додав він.

Відповідаючи на питання ведучого, наскільки швидко переходять парафії і якими є фактори, які ще стримують, представник Мінкульту заявив, що «задіяно дуже багато зовнішніх механізмів, які націлені на те, щоб не дозволити максимальній кількості парафій влитися в ПЦУ».

"З одного боку, зовнішні чинники намагаються переконати українське духовенство на парафіях в тому, що немає визнання з боку інших церков, бо визнав тільки Константинополь, а церквам назовні говорять, що немає процесів об'єднання і парафії не хочуть іти, тому не треба визнавати. Словом, треба зсередини розривати це коло», – розповів Юраш.

Він також наголосив, що є чимало спекуляцій. Одна з них – що нібито зміну підпорядкування церкви можуть ініціювати 10-15 осіб, які є найближчими до священика, і є намагання дати саме цим людям право приймати рішення щодо функціонування майбутньої громади.

гуня

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  У Чернігові провели Вечір спогадів до дня народження Олександра Норова

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор