Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Небезпека
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Жителів півночі Чернігівщини зомбують російські телеканали
Жителів півночі Чернігівщини зомбують російські телеканали

Жителів півночі Чернігівщини зомбують російські телеканали

Жителі Городнянського і Щорського районів дивляться до десятка російських телеканалів і стільки ж білоруських і подекуди лише два аналогових українських.

Аналогові телеканали планують не відключати до 30 червня 2018 року.

Раніше планувалося, що Україна повністю відмовитися від аналогового ефірного телемовлення 30 червня 2017 року.

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 788-р від 26 жовтня 2016 року затвердив детальний План заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення. Втім, Україна виявилася неготовою до такого кроку.

Нині проектом постанови кабміну «Про внесення зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу України» пропонується продовжити до 30 червня 2018 року використання аналогового телевізійного мовлення в Україні.

Покриття Чернігівської області сигналом цифрового телебачення мультиплексів MX-1, МХ-2, МХ-3 та МХ-5 здійснюється передавачами, розміщеними у містах Чернігів, Бахмач, Прилуки, Ніжин, Бобровиця та смт Холми, а також у м. Шостка Сумської області.

Безпосередньо передавальне обладнання належить ТОВ «Зеонбуд» як оператору цифрової багатоканальної телемережі та обслуговується фахівцями Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

На даний час покриття цифрової багатоканальної телемережі охоплює не всю Чернігівську область.

За даними ТОВ «Зеонбуд», охоплено до 95% території області. За даними Чернігівського обласного відділу Північно-Східної філії ДП «Український державний центр радіочастот» – понад 90% території області.

Водночас, за неофіційними даними інших джерел, зі звернень громадян, що мешкають у прикордонних районах області, та з інформації, отриманої під час робочих нарад з представниками місцевих органів виконавчої влади у прикордонних районах, випливає, що зона відсутності чи невпевненого прийому цифрового телесигналу охоплює значно більшу територію області.

Загрозою для інформаційній безпеці України на території Чернігівської області є недостатнє покриття сигналами національних телемовників (як в аналоговому, так і в цифровому форматі) території прикордонних з Російською Федерацією та Республікою Білорусь районів. При цьому у низці населених пунктів цієї території наявний достатній для якісного прийому рівень сигналу телеканалів російського телебачення.

Точно спрогнозувати розвиток ситуації в області після відключення аналогового ефірного телемовлення не є можливим через відсутність даних про кількість населення, яке користується ефірним мовленням як основним чи єдиним способом прийому телесигналу. Такі показники не включені до системи статистичних спостереження і не аналізуються жодним компетентним відомством.

За дуже приблизними непрямими оцінками (які базуються, зокрема, на статистичних даних щодо кількості телевізорів у домогосподарствах, кількості абонентів кабельного ТБ та наявності у населення супугникових антен), відключення аналогового телесигналу може призвести до втрати можливості користування телебаченням у близько 130 тисячах домогосгюдаретв області (до 300 тисяч осіб).

У прикордонних районах, де присутня інформаційна конкуренція з боку іноземних телеканалів, відключення аналогового ефірного телемовлення матиме негативний вплив на інформаційну безпеку.

Окрім того, відмова від аналогового мовлення унеможливить розгювсюдження телепередач місцевих ефірмих мовників, які зараз не мають цифрових ліцензій: ТРА «Новий Чернігів» (зараз охоплює переважну частину області), та ТРК «Ніжинське телебачення» – якщо вони вчасно не отримають такі ліцензії.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM