Хто на єврономерах – мобілізація на Київ! Або готуйте по 2 євро за день
У ці дні 24-25 травня триває боротьба громадян України за своє право на пересування хоча б напівлегально через пень-колоду, хоча б старим, але автомобілем.
Тому що на додачу до всього того знущання, яке було досі (про що нижче), знайшовся такий собі нардеп з «Народного фронту» Максим Бурбак, що пропихає законопроект: за кожен день перебування в Україні авто на іноземних номерах давай два євро.
Саме користування (але не володіння в юридичному сенсі) автомобілем на іноземних номерах досі рятувало громадян України на рік чи кілька років з тої безвиході, яка влаштована в Україні на догоду міфічному «вітчизняному виробнику».
Суть проблеми
Для громадян України фактично обмежені конституційні права на володіння майном і на вільне пересування (перевезення свого вантажу).
Реалізовано це насамперед через заборону ввозу авто виготовлення до 2010 року та неймовірні суми так званого «розмитнення», що фактично являють собою майновий ценз. Тож авто в Україні – право касти багатіїв.
Втім, є варіант: придбайте собі гниле 30-літнє радянське корито за ціною, яку має 10-15-літнє авто з пробігом з Європи. І це Вам пропонують зробити під гасла «згори» про екологічні стандарти «євро 5»! Нонсенс!
Як вже повідомляло видання Svoboda.FM, легенди й байки про якісь вимоги «в» чи «з» Європи щодо екологічних стандартів для вживаних авто – брехня. Нещодавно активісти зробили експеримент: знайшли ЗАЗ-968 «Запорожець» 1991 року випуску, поїхали на ньому в Польщу і цілком легально поставили на облік, отримавши державні польські номери.
Авто – не розкіш. Розкіш – український номер
Радянське гасло, ніколи не реалізоване в СРСР його хваленою промисловістю, давно стало реальністю у країнах, громадяни яких мають вільний доступ на світовий ринок вживаних авто. За дві тисячі євро на вибір – море 10-15-літніх авто. Однак не в Україні, де за ці гроші продається не стільки авто (бо воно вже згнило), скільки його держномери на іржавих бамперах.
Ні, розкіш – будь-який номер?
Право на легальне володіння майном (автомобілем) незалежно від року випуску в Україні ще доведеться вибороти. І, напевно, процес легким не буде, бо такий утиск українця змонтований міцно і зберігається незалежно від поривів політичного вітру.
Нині ж мова про спробу встановити «тариф» у два євро (60 гривень) за кожен день перебування іноземного авто в Україні. Те, що реальні іноземці будуть губити щелепу від такого ідіотизму – то одне (ку-ку туризму). Таке партію «псевдонародний фронт», очевидно, не обходить.
Суть в тому, щоб забрати в українців можливість хоча б напівлегально реалізувати своє право на пересування відповідно до своїх жебрацьких доходів у бідній країні.
Вітчизняний виродок… тобто виробник
Про якісь преференції так званому «вітчизняному виробнику» говорити – просто сміх крізь сльози. Ізоляція від світового ринку не стимулювала робити достойний продукт. Допомога виробнику ціною утисків багатомільйонного народу нічого не дала, окрім прибутків бізнесу Васадзе.
Де конструкторське бюро того виробника? Залишилось в СРСР. Робив той виробник іноземні, морально застарілі, погано зібрані «пепелаци». І далі деградував: замість корейського авто почав збирати з привезених комплектів китайські. А в корейське увіпхав старий і нікчемний двигун від «Таврії» розробки 1980-х.
Це не автовиробник. Нехай краще помре, аніж буде катувати народ і ганьбити державу.
«Ви, хитрожопі, не хочете платити податки!»
Такий аргумент може з’явитися у тих, хто «не в темі». Для чого власне автор цих рядків і розтікається думкою по екрану Вашого монітора.
Зменшити витрати – природне бажання. Як не менш природне прагнення – зменшити ризики.
Йдеться про досить коштовне придбання. І певен: за інших рівних (хоча б приблизно рівних) умов людина обере собі варіант «сплатив податок і їду спокійно». А також експлуатую авто хоч не часто, але впродовж десятка і більше років.
Однак! Якщо спробувати порахувати, у скільки обійдеться таке задоволення для авто, що коштує на вільному ринку, скажімо, півтори-дві тисячі євро, то вийде, що державі слід відддати… тисяч 5-6, а то й 7-8 тисяч євро.
Вибачте, але це не податок, а непереборна перешкода, що робить безґлуздою таку легальну покупку.
З іншого боку те, що в Україні коштує 1,5-2 тисячі євро – це небезпечне корито. Незалежно від того як доглянуте. Тому що дроти за роки пересихають (пожежа!), а метал «стомлюється»… Та Ви це вже бачили на прикладах у Чернігові: старі авто загоряються, а з тролейбусів на ходу не тільки колеса, а й механізми випадають.
«Вилазьте, приїхали»... Безвихідь. Окрім як їздити на іноземних номерах. Водночас готуючись «відбиватися» принаймні юридично і за допомоги спільноти від співробітників деяких «органів», котрі не проти б «віджати» Ваше, але юридично чуже авто.
Добрі новини
Новини є і добрі й вони насамперед такі.
Перше: народ вже звикає своє відстоювати. Нині це відбувається і щодо ініціативи, запущеної через вгодованого нардепа Бурбака.
Друге: все, пізно. Ті антиправові утиски й шалена «растаможка», описані вище, призвели до того, що в Україну заїхали чи не мільйони авто на іноземних номерах. І що більше їх буде, то менше можливостей у держави утискати кожного окремо і всіх разом.
І це також «привіт» тим, хто каже про надходження в бюджет: вони могли б бути і від цих авто, якби податок був частиною реальної вартості авто, а не в рази її перевищувати.
Протест
В Києві триває протест. Організатор, зокрема, спільнота «Авто Евро Сила», котра для цього оголошувала мобілізацію.
«Законопроект 4932 - обязан платить 2 евро в день каждый на еврономерах при полном сохранении всех таможенных условий которые есть сейчас на евро авто. Вместо обещанного компромисса - карательный закон», - повідомляє спільнота.
Законопроект мали б розглянути 24 травня у комітеті Верховної ради з питань податкової та митної політики. Однак щось пішло «не так». Перенесено на 12 годину 25 травня, як повідомляє учасник протесту Сергій Добровольський:
Хто такий Максим Бурбак?
Відразу до суті: його старший брат Олексій був однокласником Арсенія Яценюка.
Раніше Бурбак був міністром інфраструктури (при Яценюку, звісно ж), зараз – народний депутат. В Раді Бурбак, судячи з його податкової декларації, працює виключно за для інтересів громадян, а 2 земельні ділянки, 5 квартир, будинок і 22 авто (двадцять два!) та інше – то, мабуть, бабуся подарувала.
Дружина Бурбака, як і годиться дружині чиновника чи обранця, веде бізнес. У неї підприємство вартістю 4 млн грн.
вживані пробігом єврономери
Збільшити
Пан Бурбак, власник приватного автопарку, пропонує Вам купити ось таку домовину на колесах за ціною вживаного авто з Європи.
Збільшити
Оголошення про продаж авто в Чернігові. Авто на іноземній реєстрації і радянські корита - за однаковою ціною.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 12829 |
Посилання до теми:
5.05.2017 Згорів старий Ford
3.05.2017 «Москвич» пішов в лоб на вантажівку, бо втратив колесо
14.02.2017 Давай їхати на «Москвичі», а він – спалахнув. Фото
8.12.2016 Згоріла «Нива», ще й гараж спалила. Фото
13.12.2016 Згорів тролейбус на вулиці в Чернігові. Фото
18.05.2016 ВАЗ загорівся під час руху. Фото
28.04.2017 У Раді блокують проекти законів про доступні вживані іномарки
25.04.2017 Нам брешуть про екологічні вимоги Європи щодо імпорту вживаних авто в Україну
20.03.2017 Омелян коментує насування нової ери електрокарів і безпілотних авто
16.03.2017 Хто продасть міськраді «пиріжок» ІЖ за 600 тисяч гривень?
10.02.2017 Про пільгове ввезення транспорту в Україну
26.08.2016 Щодо ставок на вживані автомобілі. Офіційно і «з народу»
21.03.2017 Тролейбус загубив колесо і ліг на днище посеред вулиці
24.10.2016 Тролейбуси Чернігова гублять вузли на ходу. ФотоФакт
23.05.2016 У 29 маршрутки відпало колесо
19.05.2016 Є пропозиція: звільнити українців від ввізного мита на авто
Коментарі (4)
андрій | 2017-05-28 22:40
Автор | 2017-05-25 10:13
Кстати, ВАЗ-2101 за полторы тыщи баксов уже купили? Или предпочитаете шик советского начальства - "Волгу" ГАЗ-24?
Просто | 2017-05-25 10:01
Не надо быть мудаками | 2017-05-25 09:17