Останнє оновлення: 20:34 понеділок, 25 жовтня
Інформпростір
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Введено квоти на українську мову в телеефірі
Введено квоти на українську мову в телеефірі

Введено квоти на українську мову в телеефірі

На загальнонаціональних і регіональних телеканалах частка української мови має становити не менше 75%, на місцевих – щонайменше 60%.

Про це йдеться у законопроекті №5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) ЗМІ», який встановлює квоти на українську мову в телеефірі.

Верховна Рада прийняла законопроект: рішення підтримали 269 нардепів.

Законопроект визначає, що у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної і регіональної категорій передачі та/або фільми, виконані державною мовою, мають становити не менше 75% загальної тривалості у кожному проміжку часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00.

Для телерадіоорганізацій місцевої категорії ця частка має становити не менше 60%.

Телерадіоорганізації, які здійснюють мовлення мовами корінних народів України, незалежно від категорії мовлення, забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою та мовами корінних народів України в обсязі не менше 75%, при цьому державною мовою – не менше 30%.

Фільми та/або передачі, трансляція яких допускається недержавною мовою, субтитруються державною мовою.

Фільми, створені на території республік колишнього СРСР не російською чи українською мовою і в подальшому дубльовані російською мовою, озвучуються або дублюються українською мовою.

Передача вважається виконаною державною мовою, якщо виступи ведучих, осіб, що беруть участь у передачі, виконані, дубльовані, озвучені українською мовою.

Передача, що транслюється в прямому ефірі, вважається виконаною державною мовою, якщо виступи ведучих передачі виконані українською.

За невиконання таких вимог телерадіоорганізація, сплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Закон набирає чинності через чотири місяці з дня його опублікування.

«Протягом першого року з дня набрання чинності цим Законом програми та передачі, їх частини, які повністю або частково створені та/або профінансовані телерадіоорганізацією, а також національний аудіовізуальний продукт зараховується до частки виконаних державною мовою», – сказано в тексті законопроекту.

* * *

Раніше, 8 листопада 2016 року, набув чинності закон про квоти для українських пісень в радіоефірі.
Згідно із законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%.
Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу становлять не менш ніж 60%, мають трохи меншу квоту - а саме 25% україномовних пісень.
За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

SVOBODA.FM