Останнє оновлення: 19:11 вівторок, 24 квітня
Голод 1932-1933/Позиція*
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Родинний спогад з розсекречених архівів
Родинний спогад з розсекречених архівів

Родинний спогад з розсекречених архівів

Свічки пам’яті та загальнонаціональна хвилина мовчання. Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору. Першим відомством, яке почало розсекречувати цей злочин комуністичного режиму, стала СБУ за керівництва Валентина Наливайченка у 2008 році.

“Родинний спогад, розсекречений архів, написана книга, сумна свіча, тиха молитва... Вони - підвалини нашої національної гідності і пам'яті про найбільшу трагедію українства - Голодомор 1932-1933 років.

Зробімо кожен на День пам'яті про убієнних геноцидом наших земляків свою пожертву: щоб не забути, не пробачити, не зрадити...” – написав сьогодні політик на своєму Фейсбуці.

 

Валентин Наливайченко був одним із авторів книги “Геноцидні злочини тоталітарного режиму в Україні 1932-1933. Голодомор”.

У 2008 році вона вийшла у Загребі. “Ця книга, що вийшла у Загребі у 2008 році і була подарована кожному депутату хорватського парламенту, є нашою з українцями Хорватії і Євгеном Пащенком скромною пожертвою...” – згадує сьогодні екс-посол України в Хорватії Маркіян Лубківський.

За керівництва Наливайченка, вже у 2014 році СБУ презентувала книгу “Геноцид в Україні 1932-1933 рр. за матеріалами кримінальної справи №475”. 

Екс-керівник Служби безпеки наголошує, що треба не просто розсекретити - повернути те, що людям належить, включно з нерухомістю, а й надати постійний безкоштовний доступ до документів, відцифрувати ці дані, викласти в інтернет у безкоштовний доступ.

Будь-хто має мати змогу дізнатися правду без інтерпретаторів, напряму з документів, розсекречених довідок, світлин, справ, адже за кожною цифрою стоїть історія людини, родини, нації.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Чому українці звільняються?

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор