Останнє оновлення: 17:37 субота, 23 червня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Фосфатна хімія зникне в Україні за 7 років
Фосфатна хімія зникне в Україні за 7 років

Фосфатна хімія зникне в Україні за 7 років

Кабмін схвалив заборону на території України синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії .

Повністю відмовитися від таких хімічних речовин планують протягом семи років.

"Україна йде тим же шляхом, що і США, Німеччина, Канада, Італія, Австрія, Голландія, Норвегія і ряд інших країн, які відмовилися від застосування в побуті миючих засобів на основі фосфатів", - зазначив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

Він також заявив, що Євросоюз також націлений на відмову від цих небезпечних складових до 1 січня 2017 року. Крім того, проект технічного регламенту Митного союзу теж передбачає повне видалення фосфатів зі складу синтетичних миючих засобів до 2020 року.

Пральні порошки повільно вбивають українців

На сьогоднішній день від алергії страждає в середньому від 20 до 40 відсотків населення України. Про це заявляє Президент Асоціації алергологів України, професор алергології Борис Пухлик. Він додає, що сучасна людина живе в надлишку алергенів у навколишньому середовищі - в повітрі присутній пилок рослин і шерсть тварин, людина стикається з алергенами в їжі і при використанні миючих засобів.

"До речі, до останніх людина еволюційно не пристосована. А штучних алергенів налічується зараз приблизно від 4 до 5 мільйонів найменувань, - зазначає Борис Михайлович. - Алергія на хімічні речовини найчастіше проявляється у формі контактного дерматиту. З ним боротися дуже важко, ця штука може потім трансформуватися в екзему, плюс може розвинутися бронхіальна астма".

Щоб убезпечити себе, технолог екологічного виробництва побутової хімії Анна Ясинська - Копицяк радить знати перелік найнебезпечніших речовин, які є в миючих засобах, уважно читати склад на упаковках і не купувати ті товари, у складі яких є небезпечні речовини. "Потрібно уважно читати написи на упаковках. Більшість виробників чесно і прозоро описують склад своїх коштів", - підкреслює вона.

5 найбільш шкідливих речовин

Синтетичні поверхнево активні речовини

Чим небезпечні: викликають роздратування шкіри, ураження мозку, де осідає 1,9% від загальної кількості ПАР, які потрапили в організм через шкіру, печінки, легенів, нирок, призводять до зміни фізико -хімічних властивостей крові. "Вони привабливі тим, що відпирають забруднення навіть у холодній воді і вони дешевші натуральних поверхнево активних речовин. Їх недоліком є ​​те , що вони вкрай токсичні",- каже Ясінська - Капицяк .

Фосфати

Чим небезпечні: їх накопичення в організмі може призвести до розвитку ракових клітин. У природі вони викликають цвітіння синьо - зелених водоростей, що призводить до загибелі водойм. "Їх шкода для здоров'я людини і для екології давно доведений, але, тим не менше, більшість пральних порошків містять фосфати. Це найдешевший і ефективний спосіб для пом'якшення води", - зазначає технолог .

Фосфонати

Чим небезпечні: менш агресивні для людини, ніж фосфати, але вплив на природу теж негативний. Вони вважаються менш шкідливими для людини і, таким чином, виробники в інших країнах обходять заборону на фосфатні порошки. В Україні тільки готується проект закону про заборону фосфатних порошків - він вже надан до розгляду до Верховної Ради.

Цеоліт

Чим небезпечні: викликають загибель флори і фауни водойм. Для людини також менш небезпечні, ніж фосфати - в Європі, наприклад, поки немає заборони на використання цеолітів. Однак можуть провокувати розвиток онкологічних захворювань. Ясінська - Капицяк уточнює, що цеоліти, до того ж, не дозволяють досягти гарної миючої здатності порошків.

Хлор і синтетичні віддушки

Чим небезпечні: викликають астму, атеросклероз, гіпертонію, захворювання серцево - судинної системи, сприяють руйнуванню білків в організмі людини, викликають порушення імунної системи. " Хлор шкідливий при випарах, для дихальних шляхів. Це найдешевший спосіб дезінфекції та відбілювання, - зазначає технолог - Віддушки відносяться до найвищого класу "шкідливості". Можна сказати, це найбільш алергенні і токсичні речовини " .

Крім цих речовин, до складу безпечних миючих засобів не повинні входити сульфати, силікати, аміак і бор.

Утро.ua

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  В Чернігові зіткнулися сумнозвісна «Калина» і вантажівка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор