Останнє оновлення: 15:20 п'ятниця, 16 квітня
Військо
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Листи з Чернігова на «Чернігів». ФОТОрепортаж
Листи з Чернігова на «Чернігів». ФОТОрепортаж

Листи з Чернігова на «Чернігів». ФОТОрепортаж

Екіпажу морського тральщика «Чернігів», в рамках акції «Напиши листа матросу», урочисто було вручено листи чернігівських школярів та подарунки від почесного президента Благодійного фонду ім. двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого, депутата Чернігівської міської ради Олександра Шкурата.

Учнівські листи, шахово-шашкові набори, книги, волейбольні та футбольні м’ячі на корабель привезли чернігівські журналісти: творчий колектив військової телепередачі обласного телебачення «Армійська кухня»  Наталя та Андрій Кузьменки і кореспондент газети «Чернігівські відомості» Інга Вітковська.

- На жаль, дуже небагато чернігівців знають про існування морського тральщика «Чернігів». Тому у журналістів є й інша місія. Після повернення з корабля ми маємо показати і розказати громаді про бойові будні корабля, його екіпаж, як служиться землякам, - зазначила Інга Вітковська.

В свою чергу моряки вручили гостям пам’ятні вимпели, фото морського тральщика “Чернігів” з підписами матросів, мічманів та офіцерів. Командир корабля капітан третього рангу Борис Палій особисто провів гостям дуже пізнавальну екскурсію. Вони також мали змогу спостерігати за діями моряків за сигналом навчальної тривоги - екіпаж готував корабель до походу.

- Спочатку я бачив на обличчях матросів деякий скептицизм. Мовляв, що там школярі можуть написати. А потім, години через три-чотири, від столу з листами їх неможливо було відігнати. А ще пізніше, листи та малюнки чернігівських школярів матроси вже показували товаришам з “Тернополя”, “Черкас”, “Вінниці”, - посміхаючись розповів заступник командира корабля з виховної роботи капітан-лейтенант Олександр Сікальчук.

Ідея написання листів захопила не лише старшокласників. Активну участь в цій акції взяли навіть першачки. Їхні коротенькі, написані дитячим, трохи кострубатим почерком і дещо наївні, але вражаючі своєю щирістю листи, розчулили моряків.

Ось деякі уривки з них: «Шановний моряк! Мене звуть Назар, я учень 2 класу (загальноосвітня школа №29). Коли я влітку відпочивав на морі, ми з батьками їздили у морський порт в Одесі, там я спостерігав як до берега причалював справжній величезний корабель…Особливо я запам’ятав той момент коли на палубу вийшли моряки і почали махати нам руками. Вони всі були білосніжне вдягнені і чітко виконували всі команди капітана. З тих пір я теж мрію стати капітаном корабля і плавати у відкритому морі, бо вважаю, що моряки – це сміливі, сильні, виховані, відважні люди.»

- Я обов’язково напишу відповіді малечі. Тим паче, є про що розповісти - ми нещодавно повернулись з морського походу. Вражень, вибачте за каламбур, море. Лише подумаю, як простіше донести це до дітей, - поділився своїми враженнями старший матрос Артур Іванов.

Крім походів матроси пишаються знанням своїх термінів (навіть стіна в них не стіна, а переборка), корабельними улюбленцями (собакою Євро та кішкою Лізою з кошенятами) і справжньою просоленою морською дружбою. Про важку буденну працю скромно мовчать…

В розпорядженні екіпажу тральщика «Чернігів» буде майже місяць, щоб підготувати відповіді чернігівським школярам. В кінці жовтня до столиці Сіверського краю за молодим поповненням має прибути представник Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Нагадаємо, що акцію започаткував регіональний медіа-центр Міністерства оборони України у місті Чернігові. Її підтримали управління освіти Чернігівської міської ради та Благодійний фонд ім. двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого.

 На фото:

1-2. Книги про українських миротворців розібрали читати одразу після цього фотографування.

3. М’ячі для гри на березі, шахи – на борту.
4. Ця коробка майже вщерть заповнена листами школярів.

5. Швартова команда – відповідає, зокрема, за підйом-спуск якоря.

6. “Ця гармата стріляє тризубами,” - жартують моряки.

7-8. Командир корабля, капітан третього рангу Борис Палій особисто провів гостям екскурсію.

9. Тезка нашого міста гордо носить на собі герб Чернігова.

10. Це Євро. Вдень і вночі вона охороняє трап - єдиний вхід з берега.

11-12. Школярки надсилали морякам свої фото.

13. Корабельна кішка Ліза – гроза пацюків і полівок та любов всього екіпажу.

14. Після походу потрібно все змастити.

15. Ринда – корабельний дзвін. За його допомогою щопівгодини «б’ють склянки» - подають сигнали точного часу.

16. До такої одразу ж не підійдеш…

17. Підйом прапора – щоденний урочистий ритуал в білих рукавичках.

18. Цей апарат скидає глибинні бомби та пробиває мінні загородження.

 
Олександр ШТУПУН, регіональний медіа-центр Міністерства оборони України (м.Чернігів).
Фото автора
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM