
ЖКП і пеня: Невідворотність чи незаконність?
Нарахування з Нового року пені за несвоєчасну оплату компослуг є незаконним – вважають профспілки.
Прийняття Верховною Радою 17 грудня Закону «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги» не дає законних підстав для того, щоб нарахування пені здійснювалося з 1 січня 2011 року.
Для правового забезпечення цієї процедури спочатку необхідно внести зміни в цілий ряд інших законодавчих актів. Про це заявив заступник Голови Національного Форуму профспілок України Григорій Кабанченко, повідомляє прес-служба НФПУ.
Зокрема, за його словами, зміни повинні бути внесені у Закони України «Про житлово-комунальні послуги», «Про теплопостачання», «Про питну воду та питне водопостачання» та ряд інших нормативно-правових актів.
«Внесені зміни повинні чітко визначати розмір пені та її максимальну величину. Тільки після цього можна вести мову про можливість її нарахування та стягнення», - наголосив Кабанченко.
Як підкреслюють у НФПУ, на сьогоднішній день, єдиною підставою для нарахування пені може бути посилання на ст.20 Закону «Про житлово-комунальні послуги», в якій зазначено, що пеня може стягуватися лише у випадку, якщо це передбачено законом чи договором між надавачом відповідних послуг та споживачем.
З огляду на це, профспілки звертаються до всіх громадян України, бути пильними та не підписувати договорів з житлово-комунальними установами до моменту законодавчого врегулювання питання щодо розміру та величини пені.
Довідка
13 листопада 1996 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги» – квартплату, водопостачання, газ, електричну та теплову енергію, водовідведення, утримання та експлуатацію житла та прибудинкових територій, сміттєзбирання, ліфтове господарство. Рішення Парламенту ґрунтувалося на тому, що держава не виконувала своїх зобов'язань по виплаті заробітної плати, пенсій, стипендій та інших грошових виплат населенню.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4937 |
Посилання до теми:
28.04.2010 «Пора начинать работать!» чи... вже закінчувати? ФОТО
17.12.2010 Введено пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг
13.12.2010 Українці проти пені за несплату житлово-комунальних послуг. Зате МВФ – за!
25.11.2010 МВФ вимагає брати пеню за борги з оплати комунальних послуг
8.12.2010 Як «послати» МВФ. ТЕКСТ
9.12.2010 Список «реформ Януковича» узгоджували в Вашингтоні
18.02.2010 Антошин хоче грошей за бурульки
Додати коментар: