Останнє оновлення: 18:08 четвер, 16 січня
Церква
Ви знаходитесь: Політика / Україна / В Україну знов приїде Кирило (Гундяєв). Чи запросять до Росії Філарета?
В Україну знов приїде Кирило (Гундяєв). Чи запросять до Росії Філарета?

В Україну знов приїде Кирило (Гундяєв). Чи запросять до Росії Філарета?

Влітку Україну з пастирським візитом відвідає патріарх Московський і всієї Русі Кирило. Про це він заявив в ефірі телеканалу Інтер.

"Я отримав прохання людей приїхати в три єпархії, і з радістю відгукуюся на ці прохання. Під час свого першого візиту не міг відвідати всі ті місця, які хотів би відвідати, і де люди на мене чекали", - зазначив він.

"Цього року маю намір, якщо Господь благословить, бути в Одесі, Дніпропетровську і в Києві", - заявив Кирило.

За словами патріарха московського, це буде "пастирський візит". "Я буду знову зустрічатися з людьми, молитися з ними, вчитися від людей багато чому", - сказав він.

Вітаючи українців з Великоднем, московський патріарх наголосив: "Для України зараз тема змін та перелому, я думаю, дуже важлива тема".

"Адже країна в дуже непростому становищі і в економічному, і в політичному, і в соціальному. Дай Бог, щоб почався час реальної зміни", - сказав Кирило.

Як відомо, останній раз московський патріарх приїжджав в Україну 24 лютого, щоб благословити Віктора Януковича на президентство.

Тим часом українські православні звернулися до Президента РФ Дмитра Медведєва, російського прем’єра і патріарха РПЦ з проханням забезпечити візит Патріарха Київського Філарета у російські єпархії УПЦ КП.

- Ми, православні віруючі Чернігова, виходячи з принципів християнського братолюбія та зміцнення стосунків між російським і українським народами, пропонуємо вам запросити з архіпастирським візитом у Росію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета для духовного окормлення пастви Київського патріархату у Московській, Бєлгородській, Курській, Курганській, Сахалінській областях та Приморському краї. Нагадуємо вам, що минулорічний візит московського патріарха Кіріла в Україну був з розумінням сприйнятий православними українцями. Хочемо сподіватися і на можливість візиту-відповіді Патріарха Філарета у Російську Федерацію, - йдеться у Зверненні Координаційного комітету Української Народної ради до «перших осіб» Російської Федерації.

Як відомо, єпархії Київського Патріархату живуть у Росії повноцінним життям, знаходячи спротив замість підтримки офіційної влади.

Так, 1997 року загін з 100 бійців ОМОНу - міліціі особливого призначення за рішенням влади взяв під контроль для передачі РПЦ МП нерухоме і рухоме майно Богоявленського собору Київського Патріархату у підмосковному Ногінську. На владику Адріана нетверезі омоновці вдягли кайданки і вивезли з території собору. В українській діаспорі Росії події 29 вересня 1997 року на території Богоявленського собору отримали промовисту назву – Ногінський погром. За час, що минув після погрому, російська влада так і не вибачилася за свої дії, а РПЦ не повернула незаконно захоплене рухоме майно. Тим не менше, православна громада УПЦ КП відродилася, самотужки відбудувавши надані їй мером міста закинуті казарми, з яких постав Свято-Троїцький храм з їдальнею для знедолених, недільною школою і жіночим монастирем.

Незважаючи на це, у 2008-му році Мінюст РФ знов намагався скасувати офіційну реєстрацію громади УПЦ КП Ногінська (Богородська), але впливові парафіяни в Росії і в першу чергу, у Підмосков’ї, відстояли її існування.

Як повідомляв «Високий Вал», у керуючого Сибірською єпархією УПЦ КП Варуха (Тищенкова) російські спецслужби «знайшли» в сейфі чотири патрони, через що митрополита засудили на півтора роки «умовно», заборонивши йому виїзд з міста Кургана. Слід зазначити, що храм Київського патріархату у Кургані намагалися підпалити тричі, але нейтралізувати подібними методами українську Церкву поборникам «Вєлікой Росії» наразі не вдалося. 

Коментарі (13)

! | 2010-04-06 10:48

христианин
!
христианин
? Не знаю, скільки там царював содоміт і протестант пєтрушка, який перетворив Церкву на держструктуру. Чи так само кучми-мучми-путлєро-мєдвєдо-Хами з однієї Табакерки. Але обмінюватися флудом не до теми з людиною, яка щось вдає без української розкладки клавіатури, сенсу не бачу жодного. І не переймайтеся так. Звісно, правда незручна. Але нервово ковзатися через неї на стільці надто шкідливо для здоров"я.

христианин | 2010-04-06 10:20

христианин
!
Скiльки рокiв мазепка був у влади булавиноi а?

zzz | 2010-04-06 10:06

СофоклНаведені Вами аргументи дійсно справжні, але не переконливі. Хоча б тому, що в той час в Московському князівстві, просто не було іншої религійної альтернативи, ніж православне віросповідання.Разом з тим, не було й поділу православних на приналежність до різних центрів управління паствою. Тому, у москалів не було ніякого іншого вибору, ніж домагатися будь-якими засобами визнання своєї митрополії Константинополем. Натомість, в Україні, яка безперечно давно заслуговує на свою помісну церкву, точиться меркантильна супечка, а хто ж має бути першим серед рівних. Я особисто щиро вважаю, що розглядати кандидатуру Філарета, як об\"єднувача українських церков, немає ніякого сенсу. Якщо по-справжньому об\"єднуватись, то таким провідником цілком міг би стати митрополит Володимир (Сабодан). Дійсно, не принижуючи почуття вірян і духовенства УПЦ КП,цілком реально залучити іх також до цього процесу. Якщо буде на це справжня воля (а вона,сподіваюсь є і в УПЦ МП), то таке об\"єдняння і визнання української церкви Вселенським Патріархом, цілком реальне. І амбіції Патрірха Кирила і інших радикалів тут ні до чого.
Про яке обєднання "українських церков" йде мова? Українська церква - єдина. УПЦ під головуванням сабодана - не є українською, бо кошти через цю церкву вимиваються до росії. І при цьому успішно промивається мозок нашому занадто нерозбірливому та толерантному населенню.
Ще як колишній працівник відділу, у компетенції якого міжрелігійні відносини, скажу, що більш агресивно настроєних попів за "упц" не має жодна (!) релігійна організація. Якщо дати їм волю, то можна уявити, яким буде це "обєднання".

Софокл | 2010-04-05 22:57

sofokl
admin
хаха
Колего ХАХА !
Цілком з Вами згоден і також вважаю, що втручання політиків в церковні справи завжди закінчується погано, в першу чергу для самої церкви. Якби президент Ющенко не займався певним протекціонізмом щодо конкретної церковної парафії,то добрих справ на шляху створення помісної української церкви. було б набагато більше!

Наивных повезли | 2010-04-05 22:50

sofokl
admin
хаха
"Маревом" является непонимание того, что Церковь во все времена является тяжелой духовной артиллерией Кремля по окучиванию близлежащих территорий. Несогласных элементарно мочат. Не знаю, как сложится судьба у несговорчивого предстоятеля РПЗЦ, за которым по его словам уже установлена слежка. Дело в том, что большая часть РПЗЦ не объединилась по воле Путина под омофором РПЦ МП, что противоречит политике партии. Чего уж там стоит расправится с помощью ОМОНа с московскими бессеребрениками - академиками, учеными и прочей интеллигенцией, составляющей основу парафии УПЦ КП в Подмосковном Богородске? Кремль будет громить приход, чтобы Филарет туда приехал? Святая наивность! Отделение Церкви от государства? Ну это Медведев мог Ющенко рассказать в качестве анекдота.

Софокл | 2010-04-05 22:20

Наведені Вами аргументи дійсно справжні, але не переконливі. Хоча б тому, що в той час в Московському князівстві, просто не було іншої религійної альтернативи, ніж православне віросповідання.Разом з тим, не було й поділу православних на приналежність до різних центрів управління паствою. Тому, у москалів не було ніякого іншого вибору, ніж домагатися будь-якими засобами визнання своєї митрополії Константинополем. Натомість, в Україні, яка безперечно давно заслуговує на свою помісну церкву, точиться меркантильна супечка, а хто ж має бути першим серед рівних. Я особисто щиро вважаю, що розглядати кандидатуру Філарета, як об\"єднувача українських церков, немає ніякого сенсу. Якщо по-справжньому об\"єднуватись, то таким провідником цілком міг би стати митрополит Володимир (Сабодан). Дійсно, не принижуючи почуття вірян і духовенства УПЦ КП,цілком реально залучити іх також до цього процесу. Якщо буде на це справжня воля (а вона,сподіваюсь є і в УПЦ МП), то таке об\"єдняння і визнання української церкви Вселенським Патріархом, цілком реальне. І амбіції Патрірха Кирила і інших радикалів тут ні до чого.

хаха | 2010-04-05 21:42

sofokl
admin
Дійсно, хто й кого має запрошувати? Релігійне законодавство двох держав (України і Росії) схоже в своєму ставленні до релігії. В обох державах церква відділена від держави. Тобто і РПЦ і різноманітні УПЦ є громадськими релігійними організаціями, від держави відокремленими. Тож від кого Філарет має чекати запрошення? Якщо парафії УПЦ КП в Росії хочуть запросити свого предстоятеля, то чому ж не запрошують? Кирило приїздив же на запрошення Володимира Сабодана (предстоятеля УПЦ), а не на запрошення Ющенка! А звернення якогось "Координаційного комітету Української Народної ради до «перших осіб» Російської Федерації" взагалі в цьому сенсі виглядає маревом ***.

??? | 2010-04-05 20:17

Читаю статтю з коментарями і цікавить відповідь на одне єдине запитання: Чи сприяв подоланню розколу візит в Україну Патріарха московського Кирила?
Після запитання Президента про Єдину помісну церкву і шокуючої блискавичної відповіді про те, що вона виявляється в Україні є, багато хто навіть з числа тверезомислячих священослужителів Московського патріархату почав замислюватися над станом речей і справжні наслідки таких візитів. Тому погоджуюся, що гординя буває глухою й сліпою, а щонайгірше - настирною і тому огидною. Я людина смиренна, але у храмах Московського патріархату починають страшенно відволікати від молитви як образи Миколи другого, так і дивні ряжені люди в уніформі російської царської армії. Людей такого вигляду в народі називали просто - москалями. То навіщо уся ця пропаганда? Вона сприяє єднанню православія? Та це схоже на елементарне блюзнірство.

! | 2010-04-05 19:15

христианин
Справжня церква - гонима церква, яка не сильно дбає про зовнішній фасад. І справжній пастирський візит грошей не потребує. Іноді - зовсім не потребує. Ось приїздив в Чернігів митрополит Сибірський Варух - надзвичайно світла людина. Не з грошима і не по гроші, віз мощі і добре слово, звідси повіз дух справжньої Русі і жменю землі. Напевно за це московські специ у нього патрони і вилучили.
Звісно, можна жити й спокійніше - обживати древні храми у центрі міста за підтримки влади, збудовані ще Мазепою, а на виручені кошті пробивати через міськраду земельні ділянки і будувати нові. А потім запрошувати головного церковного чиновника з сусідньої держави, на перебування і інформаційне забезпечення візиту якого потрібно дійсно чимало грошей. Чом би й ні? Але Ви попитайте у нашій міськраді, скільки прохань на земельні ділянки від КП під будівництво вона задовольнила. І чи є інтерес у міськраді до питань, де бізнесом не пахне?

христианин | 2010-04-05 18:22

А про мене то нехай поiде Филарет якщо його там ждуть,тiльки на таку поiздку грошей треба катма а де взять i покажiть менi хоть одну церкву у Чернiговi збудовану на кошти упц?

Софоклу на додачу | 2010-04-05 17:05

Ви краще поясніть, з якої радості Гундяєв із своїми бодігардами й рядженими кримінальниками з Луганська і Донецька має відкривати щороку ногою двері в український православний простір із своїми безумовно "неполітичними" промовами? Тому що є Путін з ФСБ, який всіх силою об"єднає? Тому що є керований росіянами телеканал "Інтер" з багатомільйонним бюджетом, який подасть правильну картинку? Отже Бог в силі, а не в правді?

admin | 2010-04-05 16:41

sofokl
Досить гасел і політичних образливих дражнилок кремлівського розливу. Їх тут не буде.
"з якої радості Філарета повинні запрошувати до Росії?"
Приблизно з тієї ж радості, з якої ми тут бачили минулого року предстоятеля церкви, яка ніким не була визнана протягом 141 року (починаючи з 1448 року). Напевно, "негорді" і "неполітичні" промови цього діяча з часто згадуваним словом "розкол" разом з "непорушенням" діячами РПЦ 34-го апостольського правила якимось дивним чином мають сприяюти церковній єдності українського православ"я? Навряд. На неофіційному рівні делегації КП давно і радо приймають у багатьох помісних церквах. Бо є така держава і є такий православний народ з кількома тисячами парафій. І ще більш радо приймуть у російських парафіях КП.
Тільки от як тому ж патріарху Ілії визнати автокефалію української церкви, якщо Москва тримає н агачку визнанням незалежності Абхазької? Як тільки Варфоломій визнав незалежність маленької Естонської церкви, Алєксій йому ледь не анафему проголосив. Щоправда, дочекався швидше анафеми від власного єпископа Диоміда за "злягання" із владою і "немаргінальними політиками" типу Путіна. Воно й не дивно...
Але коли ці згадані тисячі парафій ймовірно повернуться у канонічне підпорядкування, припустимо, Константинополя, до "обговоренння" вас вже навряд запросять.

sofokl | 2010-04-05 15:44

Ця стаття - суцільна *** і софістика. Насамперед, треба дати відповідь на питання: а з якої радості Філарета повинні запрошувати до Росії? Для всього православного світу***. Тому і його церква, *** Київського Патріархату, ніким і ніде в православнім світі не визнана. Філарет ***, бо *** ніде не шанують. А байки про Філарета - видатного борця за незалежність України та ії церкви, залиште при собі. Нічого, крім гордині і особистих амбіцій, цим паном ніколи не керувало. Але, нехай це буде виключно на його совісті. Тому, ні до Москви, ні до інших центрів православ"я ні Філарету, ні його церковникам ***. Коли буде його визнання очільниками православ"я, *** політиками, тоді можна буде щось обговорювати.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM