Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Анатолій Гриценко в Чернігові. Без охорони у відпустці «за свій рахунок». ФОТО
Анатолій Гриценко в Чернігові. Без охорони у відпустці «за свій рахунок». ФОТО

Анатолій Гриценко в Чернігові. Без охорони у відпустці «за свій рахунок». ФОТО

23 грудня Чернігівщину відвідав ще один з 18 кандидатів у президенти України – голова Комітету Ради Національної Безпеки і Оборони України Анатолій Гриценко.

Зранку його приймали Прилуки, а надвечір відбулася зустріч кандидата з виборцями і журналістами Чернігова.

На прес-конференції, що відбулася в експертному клубі «Чиста політика», Анатолій Гриценко виклав основні стратегічні моменти власної передвиборчої програми. Але спочатку – про самого кандидата.

Українець, народився в 1957 р. у Звенигородському районі на Черкащині. Полковник запасу, колишній міністр Оборони України. Кандидат технічних наук, автор понад 100 наукових робіт.

Анатолій Гриценко став першим в історії України кандидатом у президенти, який зібрав гроші для реєстрації себе в ЦВК (2,5 млн. грн) шляхом звернення до людей. Ставши кандидатом у президенти, відмовився від персональної охорони, належної йому по закону. У Чернігів приїхав не в рамках «робочого візиту», а взявши відпустку за власний рахунок.

Анатолій Гриценко чітко і конкретно виклав головні моменти своєї програми.

Скасування ПДВ і запровадження податку з обороту

- Податок на додану вартість себе дискредитував, навколо нього обертаються мільярди «лівих» грошей.

Сильна президентська влада

- Зараз про це говорять Тігіпко, Яценюк і навіть Тимошенко. А я вніс відповідний проект до Конституції ще в січні нинішнього року. Тепер інші кандидати йдуть на вибори з моєю програмою. Маємо політичний плагіат...

Освіта

- Слід відмовитись від 12-річної повної середньої освіти. Дитину треба не мучити, а вчити, давати їй основи світосприйняття і моральні засади. Не треба безоглядно переймати закордонний досвід, він створювався для специфічних європейських умов.

Повернути армію в правове поле

- Й досі керівництво країни не може визначитися з необхідною чисельністю армії. Це безвідповідальність. Не виконується державна програма розвитку Збройних Сил України, затверджена в 2005 році. Президенту вона «по барабану». Сім останніх місяців армія не має свого міністра. Ющенко вніс на цей пост кандидатуру Єханурова, а останній прореагував на це такими словами: «Я сам не вірю, що мене призначать»…

В українській армії майже відсутня ефективна бойова підготовка. Це неприпустимо, і в цьому – пряма вина Кабінету Міністрів.

Щодо можливих військових загроз. Для України я зараз їх не бачу, але це не означає, що армія не повинна готуватися до війни.

Ліквідація податкової міліції

- Від наявності цієї структури правопорушень у податковій сфері не поменшало. З такою ж ефективністю можна було створювати пожежну міліцію, юридичну міліцію, журналістську міліцію… Функції податкової міліції можуть виконувати МВС і СБУ. В Україні міліціонерів вже втричі більше, ніж військових.

Боротьба з корупцією

- В моїй програмі записано, що корупціонери і хабарники отримають пожиттєві строки ув’язнення. Я не говоритиму про таку боротьбу, я її вестиму. Коли очолював Міністерство Оборони, на його офіційному сайті повідомлялося про всі факти зловживань і «висіли» всі накази міністра про звільнення хабарників. Хтось з виборців вірить сьогодні в те, що Ющенко, Тимошенко чи Янукович вестимуть боротьбу з корупцією? Ні, не вірять. Тому що найбільші корупційні угруповання сховались за мандатами провідних фракцій.

На переконання Анатолія Гриценка, корупція в Україні вже перейшла в політичну передвиборчу площину. Адже подарунки депутатів і політичних партій у вигляді «флешок», футболок, продуктових наборів, різноманітного обладнання – це багатомільйонні кошти. Чиї це гроші? Наші, народні. Багато хто це розуміє, і таких людей більшає.

Взагалі, в Україні склалась унікально-парадоксальна ситуація – чим ближче до виборів, тим більшим стає відсоток тих, хто не визначився зі «своїм» кандидатом. Це є яскравим свідченням повної зневіри і скепсису народу держави.

Анатолій Грищенко відповів на запитання журналістів, серед яких були й досить «гострі». Наприклад, такий: «Будучи Міністром Оборони України, ви бачили безлад у владі і могли б захопити її шляхом військового перевороту і встановленням хунти…»

- Зробити це можна було, але водночас добре треба розуміти можливі наслідки. Військовий переворот і хунта – це тюбик, з якого вичавили зубну пасту. Вичавити можна, а от запхнути її назад буде вже надзвичайно важко…

Через кілька хвилин після прес-конференції Анатолій Грищенко вже спілкувався з виборцями Чернігова в кінотеатрі імені Щорса. Він звернувся до них з такими словами:

- 17 січня буде єдиним днем за п’ять років, коли не ви залежатимете від влади, а влада залежатиме від вас. Цей день має визначити, яким буде 2010-й і наступні чотири роки для України. Зараз ви бачите в своєму місті десятки білбордів. По всій країні вони коштують мільярди гривень. Це ваші гроші, за які вас же і намагаються купити. Не таку державу ми будували, не такої влади хотіли. Якою вона буде вже через місяць, залежить від вас…

Коментарі (18)

простий Українець | 2009-12-27 12:57

Виборець Порядна високопрофесійна і глибоко моральна особистість - Анатолій Гриценко, яка зможе зробити дуже богато для нашоЇ держави.
Так, може, повинен і, сподіваюсь, зробить, але це можна зробити об’єднавшись на якихось принципах з усіма демократичними силами. Не ставити наперед навіть правильних , але недосяжних на даний час ідей, як це роблять. «УРА - супер патріоти» щоб похизуватися, а зробити , хоч і маленький крок у потрібному напрямку, зберегти демократичні засади,завойовані Майданом, відсіяти засланих казачків і інших випадкових , навіть не особистостей. Що маємо? Знаючи наперед, що непрохідний, призиває не об’єднуватись , а забирає голоси у опозиції і цим самим допомагає Януковичу, як це можна назвати?

Виборець | 2009-12-27 10:53

    Порядна високопрофесійна і глибоко моральна особистість - Анатолій Гриценко, яка зможе зробити дуже богато для нашоЇ держави.

O5k | 2009-12-25 21:16

Солдат
шевкунГолосуй не голосуй рiвно так получиш Х.......!
сержант ПетренкоТи не мужик а г..., мабуть Батьки відкупислися від Армії.
Як казав мій командир, як не дивно- сержант:-)))
Кожний нормальний мужик, сам приймає рішення і відповідє за це, як це не буває боляче.

простий Українець | 2009-12-25 21:01

ОлегНепоганий дядько. Але сенс не у непоганих дядьках, а у системі, в якій непогані дядьки ще не навчилися домовлятися.
Яка у Гриценка команда? Ну хоча б один любий друзь.
І дійсно не поганий ще один Полковник, хоча і не Морозов, згадуючи бувших міністрів Оборони, якого можна Поважати, але чому у нього так мало мізків, а може офіцерської Совісті - я маю право по совість це сказати!! А тепер пишу для дурнів, може не даремно, не всі ж дурні, а по теперішньому - це розумники по звичці, які звикли до системи, але зараз, і це не секрет,головний «Герой» - Янук. Кажуть, в Народі, що бандюки і к…и заключили парі, що «хохли» такі дурні, що вони допустять у Президенти навіть бандюка і алігофена, тому і вбили Кушнарьова і інших інтелектуальних конкурентів від українофобної опозиції. І ось, так склалася ситуація, що йому реально може дати п…й, тільки Юля, і не важливо буде вона завойовувати свій життєвий простір, чи просто , як ПОРЯДНА людина «без кавичок» виконати свій громадський обов’язок. І ось виходить , що такі порядні хлопці, як Гриценко, навіть супер патріот Тягнибок допомагають Януку Добити Україну і поставити Янука.
Мужик, Хазяїн, Чоловік, Козаче !!!!
  Продумай, хто ТИ, а хто вони, бувші комсомольці, теперішні олігархи, бізнесмени, банкіри та інші розумники, тобто «прочая шваль».
Виріши для себе, хто Ви Людина чи бидло. Чи зможеш зробити сама свій правильний вибір і хто хазяїн в твоїй сім’ї. правильна відповідь буде зрозуміла душе швидко, але якщо важко, читай, думай аналізуй, згадай свої корені. Ми вже 400 років в колоніальному рабстві.
Ця , далеко не шахова партія, це гра замішана на крові. Так просто, як в Грузії все одно НЕ БУДЕ!!!
Забудь про свого чотириногого друга - «Дивана» поки не пізно.

сержант Петренко | 2009-12-25 20:04

Солдат
шевкунГолосуй не голосуй рiвно так получиш Х.......!
Ти не мужик а г..., мабуть Батьки відкупислися від Армії.

шевкун | 2009-12-25 16:04

Солдат
Голосуй не голосуй рiвно так получиш Х.......!

Ггг | 2009-12-25 14:25

СолдатКстати, как разшифровуется Ггг? Понаехали, Чернигов не резиновый... Чья би мычала, а чья бы молчала, Ггг! Гриценко -- победит! Ггг - ты в армии служыл?
Ггг не расшифровуется. Это отношение ко всем этим гриценкам, дрюченкам и прочим гречанкам.

Олег | 2009-12-25 13:53

Ніна
Майже в усьому з Вами згоден, але:
1. Звідки Ви таке взяли, що весь народ обиратиме між Ю і Я? Наприклад, я серед меншого і більшого паскудства не обиратиму жодного. Проголосую за того, за кого захочу незважаючи на його "рейтинг". Можливо навіть і за Гриценка.
2. На жаль, в Україні щось вирішити може не особистість, а критична маса особистостей. Тому і запитав про команду. Постаті масштабу Хмельницького зараз на жаль немає, крім того що цивілізаційні реалії і зовнішнє глобалізоване оточення інше. Саме тому для виходу з того місця, де ми опинилися, потрібний не стільки симпатичний мурзік, скільки концентрація єдинонаправленої волі і дій владної команди.
3. Перед тим, як сміливо писати про невідворотність наказів тим, хто їх виконувати не хоче, варто подивитися Конституцію, а також поцікавитися, хто заправляє бюджетом і чи має до нього прямий доступ Президент. Ось тому я і кажу, що Президент і Прем"єр мають бути прутками одного "віника" у рамках діючої Конституції, аби не займатися ще 5 років голим популізмом. Або у нового Президента повинно бути достатньо сили, волі і мужності здійснити конституційний переворот, щоб якісно виконати роль українського Піночета.

Олег, Киев | 2009-12-25 13:44

Ніна
Достойных кандидатов нет, кроме одного - это Анатолий Гриценко. К сожалению не так много людей знают о нём по всей Украине. Если бы информация дошла в каждый регион в каждое село это обеспечило бы победу уже в первом туре. Люди перестанте думать о том, что выиграет или Янукович или Тимошенко - это манипуляция, которая навязывается!!!! У нас есть альтернатива и она реальная!!! Хватить быть быдлом и рабами!!! Не ведитесь на многомиллиардный пиар Януковича и Ющенка. Если мы хотим реально что-то изменить - нужно обновить власть, которая имеет новое видение и развитие госсударства, а не выбирать старых прокорумпированых чиновников с их олигархическими свитами!!! Будьте умнее , откройте глаза!!! Посмотрите что кроме Януковича и Тимошенко есть достойные люди!!!!

Ніна | 2009-12-25 13:33

Хоч я людина й цивільна, та ще рік тому зрозуміла, що голосувати буду, очевидно, за Гриценка. Тоді ж таке ріщення зріло й у інших людей - один фермер мені теж казав, що схиляється. За час, що минув, рішення моє не змінилося. І вчитайтеся, люди, у список кандидатів: там більше НЕМА за кого голосувати. Але, на жаль, наш народ дуже піддається ріщним впливам і тому проголосує за тих, на кого йому вже чітко вказали - Ю і Я :(
Третього, мовляв, не дано. Сумно :(
Доки народ не вийде з-під стороннього впливу і не почне думати СВОЄЮ гловою, наша країна надовго залишиться злиденною країною третього світу. Гриценко - це шанс піти вперед. І владну еліту треба якомога частіше міняти.
А те, що в нього ніби нема команди - це справа третя. Розумна людина не буде нікого міняти на посадах, розбереться, хто є хто, декого турне під зад. А більшість, хто цінуватиме свою посаду - прцюватиме, як миленький і виконуватиме те, що йому накажуть. Від волі державного керівництва дуже багато залежить.

п/к Страхов | 2009-12-25 09:13

Олександр:)+1 За Гриценка!!!
ОТСТАВИТЬ ломачизм в комментариях! Раз-два!

Олег | 2009-12-25 09:13

Непоганий дядько. Але сенс не у непоганих дядьках, а у системі, в якій непогані дядьки ще не навчилися домовлятися.
Яка у Гриценка команда? Ну хоча б один любий друзь.

Олександр:) | 2009-12-25 08:49

+1 За Гриценка!!!

Черниговец | 2009-12-24 23:53

Гриценко - единственный с 18-ти кандидатов, для кого страна - не пустой звук, а власть - не метод зарабатывать деньги.
Остальные - ....
Поэтому, я и моя семья - за Гриценко!

Солдат | 2009-12-24 18:40

Кстати, как разшифровуется Ггг? Понаехали, Чернигов не резиновый... Чья би мычала, а чья бы молчала, Ггг! Гриценко -- победит! Ггг - ты в армии служыл?

Ггг | 2009-12-24 18:24

Понаехали тут... Чернигов не резиновый!

Виборець | 2009-12-24 17:50

Піду і проголосую за Гриценка. Єдиний толковий і порядний кандидат. Знаю, що таких як я - небагато. Але самі винні - через кілька років пожалкуєте

tima | 2009-12-24 16:12

А какой грамотей подписывал Гриценко?
Глава рады нацбезопасности и обороны в Украине Ющ, или вы А. Гриценко уже короновали?
закрити