Останнє оновлення: 17:51 неділя, 15 червня
Церква / Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Отець Сергій нарешті кається
Отець Сергій нарешті кається

Отець Сергій нарешті кається

У листопаді 2004 року, після другого туру президентських виборів в Україні, я, православний священик м. Чернігова, публічно звинуватив архієреїв Московського Патріархату і, зокрема, Чернігівського архієрея Амвросія, у проведенні агітаційної компанії за Віктора Януковича – кандидата на посаду Президента України.

Мій виступ був зумовлений сподіваннями на позитивні зміни у житті українського народу.

На жаль, ці надії не виправдались – прихід до влади В. Ющенка та його команди привів народ України до межі зубожіння.

У зв’язку з цим, у святі дні Великого Посту, перед усім українським народом, православними християнами, духовенством та архієрейським собором Української Православної Церкви Московського Патріархату я щиро каюся в тому, що своїм виступом посіяв смуту в людських серцях і прошу вибачити мене заради спасителя нашого Господа Ісуса Христа. Амінь.

Протоієрей Сергій Іваненко-Коленда

Коментарі (20)

777 | 2009-03-24 22:45

Треба мати мужність щоб публічно покаятись. Якби всі так зробили...

2345 | 2009-03-15 13:22

Виходить церковникам можна було агітувати за проросійського Януковича проти повязуваного з Україною Ющенка?
     І хотілось би почути хоч раз від Іваненка-Коленди, чому він осудивши попів МП в політичних гидотах сам постійно наголошує, що він теж піп МП? Адже, скажи хто твій друг і я скажу хто ти!

2345 | 2009-03-15 13:14

Виходить церковникам можна було агітувати за проросійського Януковича проти повязуваного з Україною Ющенка?

гарі | 2009-03-14 20:57

Я нерозумію як може чоловік який претендує на служителя Богові, (хоч ним не є а це 100%) служити людям ????
Релігійні діячі працюють на сваїх "ОТЦІВ". А нам потрібно слухати що залишив на сторінках Євангелія Ісус Христос.
Таких "святих" "отців" було багато за часів життя Ісуса, і Він такому роду дав глибоке визначення РІД ЗМІЇННИЙ.
А нам потрібно (мусимо) називати їх отче?
Мій Отець - Отець що не лукавить , не лізе в політику, не лицемірить, не збирає з людей щотиждня сумку з кожного двору, не забирає останнє в вдови і сироти - Він Отець Небесний !!! Він пролив кров за мої гріхи, щоб я не помер але мав життя вічне !!!
 А продані людям люди це лиш ...... люди....зверху побіленні ......
    

вова | 2009-03-13 12:47

Президент в нас Україънський,,а ті що нехочуть мати свою Державу йому заважають,ставлять палки в колеса.А отець Сергій ще сам незнає чого хоче,чи мати Москву над собою чи мати свою віру і Державу за яку козаки і народ Український стільки крові пролили.А цікаво чи о.Сергій любить розмовляти на своїй мові чи родная речь йому по ближча до серця.Батюшка Іуда поцілунком зрадив Хрита,а потім так каявся що повісився,не будьтеподібним до нього.Ваше покликання має бути в тому щоб рятувати людські душі,а ви боїтеся втратити хороший приход,а люди Вам по барабану.Беріть приклад з тих священників що йшли в сибір на каторгу на смерть,а від народу свого і віри своєї не відрікались.Наслідуйте таких героїв і зійде на Вас тоді благодать Божа,а люди за Вами тоді і в вогоні і в воду підуть.Згадайте що Ви душпастир людський в першу чергу.

Замовник | 2009-03-13 11:17

Прощаю, розрішаю і отпускаю... іди і більше не гріши

Степан | 2009-03-12 17:03

Той хто міняє думку, а таким є о.Сергій, не є впевнений в собі, а тим самим він нікого не може переконати про свій каянний крок. Не можна агітувати голосувати за когось, бо ми інакше будемо постійно виховувати інертну масу товпи, члени якої ніколи не будуть навіть робити спроби правильно мислити. Перший крок його був правильний а другий є дивний. Нема логічного звязку.

Марко | 2009-03-12 11:14

Може б варто було каятись за те, що Священик підтримав персонально будь-якого кандидата, а не навчив людей відрізняти праведне від грішного , що є прямим обов'язком священика. В іншому випалку треба на Президента висувати архієрея, (Церква має найбільшу довіру у народі) щоб практично показати Христову науку в реальних умовах.
Людині Бог дав розум, щоб самій вирішувати, кого і навіщо обирати.

Павло | 2009-03-10 14:51

Я маю великий сумнів що Ви взагалі священик. Каятися треба в гріхах, і гріх Ваш полягає не в тому що не підтримали Януковича, а в тому що виступая проти архієрея ви виступаєте проти Святої Церкви. Ви так і Не зрозуміли свого гріха. тому краще зняти рясу і не коптити.

Мирянин | 2009-03-05 09:01

Бог простить, чесний отче!

Псих | 2009-03-04 21:01

ІВАНаби моя воля то я створив би фонди підтримки чесних людей, як отець Сергій та інші. це й були би початки так званого і бажаного громадянського суспільства. тоді й інші не боялися б стояти за правду, не пригиналися б. бо дійсно, в усіх є сім’ї з дітьми. А так що, влада давить і люди відвернулися - так і для кого то все робити?
Он журналісти Деснянки стояли-стояли за правду, щоб не дати рвачам із БЮТ газету а влада сховалася в кущі, депутати "померли". а журналістів притисли керівники своєю дурістю - ті плюнули й пішли собі. Хто постраждав? не журналісти! А жителі області, бо при попустительстві влади розвалено видавництво, доведено до ручки газету і всім наср*ть!
Люди, коли вже ви зрозумієте, що борців треба підтримувати і шанувати тоді, коли їм це необхібно.А не посмертно!
Як там Положинський співає-я не хочу бути героєм України.

ІВАН | 2009-03-03 21:52

аби моя воля то я створив би фонди підтримки чесних людей, як отець Сергій та інші. це й були би початки так званого і бажаного громадянського суспільства. тоді й інші не боялися б стояти за правду, не пригиналися б. бо дійсно, в усіх є сім’ї з дітьми. А так що, влада давить і люди відвернулися - так і для кого то все робити?
Он журналісти Деснянки стояли-стояли за правду, щоб не дати рвачам із БЮТ газету а влада сховалася в кущі, депутати "померли". а журналістів притисли керівники своєю дурістю - ті плюнули й пішли собі. Хто постраждав? не журналісти! А жителі області, бо при попустительстві влади розвалено видавництво, доведено до ручки газету і всім наср*ть!
Люди, коли вже ви зрозумієте, що борців треба підтримувати і шанувати тоді, коли їм це необхібно.А не посмертно!

Вітер | 2009-03-03 21:40

Це як тростина, куди вітер, туди і я... Раніше як він виступав проти політизації Церкви, а потім...каюся. Мабуть у батюшки якась внутрішня травма, проблема. Він вагається: совість...чи.. а жити то якось треба..В більшості я згідний з позицією Недолі...а може такий у нас менталітет, у українців?

Люба | 2009-03-03 21:36

А я розумію отця Сергія. Він тоді вчинив щиро, по совісті, а місцева спільнота його не підтримала, і наша ср*на влада відвернулася. А як жити і чим годувати дітей? Він же людина, в нього сім’я! Хто знає, як він і його родина жили ці чотири з половиною роки? Хто його підтримував? Що, в нас так багато таких, як він? Ви, так зване інтернетне експертне середовище, ладне лише тріпатися!
Кажу так, бо сама намагалася відстоювати справедливість, а виявилося, що це потрібне лише мені, а всі навколо спостерігають, щоб зафіксувати помилки. І нікому не цікаво, чим вечеряє моя дитина...
Хай кине в нього камінь той, хто без гріха...
Тримайтеся, отче.

Недоля | 2009-03-03 20:37

Я вже уявляю, як він потім буде ще раз каяться, що не так каявся... Дійсно, щось не щире і не зрозуміле...

Редактор новин | 2009-03-03 18:56

Ех... Нема в чому каятися, як на мене. Каятися треба тим хто не в свою справу поліз - у політику. Хоча... З огляду на облогу храму це, схоже, в УПЦ-МП за правило.

bened | 2009-03-03 18:00

Виходить, що батюшка розкаюється в тому, що говорив правду і надалі готовий лукавити...."заради спасителя нашого Господа Ісуса Христа. Амінь." Адже суть не в тому, які наслідки правління Ющенка, а в тому чи агітували священослужителі, чи ні.....

Лана | 2009-03-03 17:45

Третій СинПриклад о. Сергія гідний наслідування. Цікаво, чи не були б ми взагалі за межею зубожіння, якби до влади прийшов Янукович?
Чи покаялися інші священники, які агітували за будь-кого з політиків?
людина відповіла за свої дії і вчинила як і подобає духовному чину.
Було би добре, якщо б і Українська Православна Церква Московського Патріархату зробила свої висновки та була наперед виваженіша та толерантніша..

Третій Син | 2009-03-03 17:11

Приклад о. Сергія гідний наслідування. Цікаво, чи не були б ми взагалі за межею зубожіння, якби до влади прийшов Янукович?
Чи покаялися інші священники, які агітували за будь-кого з політиків?

неясно | 2009-03-03 16:58

Як говорять росіяни: "бред какой-то". Священик чи архієрей не має права з церковного амвону проводити політичну агітацію. Навіть якщо це "непогрішимий" Папа Римський. А в Христос заповідав: коли бачиш, що согрішає брат твій, скажи йому про це наодинці. Коли одного не послухає, скажи при 2-3 свідках. Коли ж і 2-3 не послухає, скажи при всій Церкві. І якщо не послухає всієї Церкви. нехай буде відлучений.
  А з тексту наведеного вище покаяння виходить, що отець Сергій кається тому, що "прихід до влади В. Ющенка та його команди привів народ України до межі зубожіння". То що ж, виходить владика в 2004 році діяв побожно?
  А якби прихід Ющенка призвів до процвітання України, то чи каявся б отець Сергій? Не бачу нормального логічного зв"язку. Хіба що, може отець хоче відновлення в священному сані і саме в лоні УПЦ МП... Цікаво, а чи не перейшов він у Київський патріархат?
закрити