Останнє оновлення: 11:58 четвер, 13 серпня
Голодомор
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Європарламент визнав Голодомор і закликав відкрити архіви
Європарламент визнав Голодомор і закликав відкрити архіви

Європарламент визнав Голодомор і закликав відкрити архіви

Європейський парламент підтримав резолюцію, у якій визнав голодомор 1932-33 років в Україні жахливим злочином проти українського народу й людства й закликав пострадянські країни відкрити архіви для об'ємного вивчення цього злочину.

Резолюція такого змісту була проголосована у четвер, 23 жовтня у Страсбурзі в рамках пленарного засідання Європейського парламенту.

«Європейський парламент рішуче засуджує цей акт, спрямований проти українського селянства, який супроводжувався масовим знищенням і грубим порушенням прав людини й свободи» - сказано у документі.

У зв'язку з цим Європарламент "висловлює свої співчуття українцям, які пройшли через цю трагедію, і віддає свою повагу тим, хто помер у результаті штучного голоду 1932-33 років".

Крім того, Європейський парламент закликає всі пострадянські країни відкрити архіви по голодомору в Україні 1932-33 років для "всеосяжного вивчення для того, щоб були розкриті й розслідувані в повному обсязі всі випадки та їхні наслідки".

Європарламент також доручив президентові передати цю резолюцію в Раду ЄС, уряд й парламент України, генеральному секретарю ООН, генеральному секретарю ОБСЄ й генеральному секретарю Ради Європи.

Ізраїль не визнає Голодомор 1932-1933 років в Україні актом етнічного геноциду.
"Ізраїль не може визнати голодомор актом етнічного геноциду", - заявила в інтерв’ю "Дзеркалу тижня" посол Ізраїля в Україні Зіна Калай-Клайтман.

"Ізраїль визнає актом геноциду те, що визнано міжнародним правом. А саме: геноцидом вважається знищення за етнічною належністю. Таким, зокрема, є Холокост", - пояснила вона.

В той же час, за словами дипломата, Ізраїль визнає, що Голодомор був великою трагедією українського народу, і закликає до його подальшого вивчення.

Конгрес США на засіданні 23 вересня визнав Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом проти українського народу і вшанував пам'ять жертв трагедії.

"Йосип Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид проти українців", - сказано в затвердженій палатою представників конгресу резолюції. Співавторами документа виступили 29 конгресменів на чолі із співголовою Фракції на підтримку України Сандером Льовіним.

У резолюції сказано, що комісія США з вивчення Голодомору, сформована 13 грудня 1985 року, зробила висновок, що голод в Україні в 1932-1933 роках був створений штучно.

"Радянський диктатор Сталін наказав закрити кордони України, щоб від штучно створеного голоду ніхто не міг врятуватися і щоб не допустити доступу голодуючим будь-якої міжнародної допомоги", - сказано в документі.

Конгрес США засудив порушення радянським урядом прав людини і виступив за поширення інформації про проблему Голодомору в світі. Крім того, конгресмени висловили співчуття сім'ям жертв трагедії.

Росія раніше, 19 вересня назвала спробу України просувати в ООН проблему Голодомору некоректною.

За інф. ua.korrespondent.net, interfax.ru

Коментарі (3)

Шева | 2008-10-25 19:18

Головне визнали факт нищення Українців, а все інше ще попереду.

Garry | 2008-10-24 09:33

Але ж, шановні, європарламент не спромігся визнати Голодомор геноцидом саме українського народу. А лише трагедією, знищенням селянства. Так що гроші Газпрому працюють і там...

По делам вашим вам... | 2008-10-24 00:37

Не зря их жидами в Украине кличут. Как же так, потерять МОНОПОЛИЮ НА ГЕНОЦИД?! Неет, ребятки, не признаем! Только мы страдальцы!
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Секрет щастя або Квіти чотирьох поколінь

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор