Останнє оновлення: 20:14 субота, 23 січня
PR
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Андрій Клюєв: Винахідник, бізнесмен, політик. Історія успіху
Андрій Клюєв: Винахідник, бізнесмен, політик. Історія успіху

Андрій Клюєв: Винахідник, бізнесмен, політик. Історія успіху

Останнім часом Андрія Клюєва називають найімовірнішим кандидатом на посаду першого віце-спікера Верховної Ради України.

Без цієї людини важко сьогодні уявити Партію регіонів. Клюєв – один з тих, хто визначає партійну стратегію та тактику, його слово для багатьох – закон.

Клюєв один з найбагатших людей України – у рейтингу журналу «Фокус» на початку цього року він посів 41-е місце. У 2007 році в рейтингу найбагатших людей Центральної та Східної Європи польського журналу Wprost він посів 85-е місце. На відміну від деяких інших українських бізнесменів, він заробив свої перші крупні гроші завдяки науці.

Андрій Клюєв – одна з найбільш неординарних особистостей в українській політиці. Йому 43. Вже двічі був віце-прем‘єр-міністром, з 2002 року – народний депутат.

З відзнакою закінчив гірничий факультет Донецького політехнічного інституту за спеціальністю «технології та комплексна механізація підземної розробки корисних копалин».

Ще в інституті почав працювати - на шахтах ім. Засядько, ім. Горького гірником. За розподіленням потрапив на Луганщину на шахту «Білоріченська» зам начальника дільниці шахтного транспорту.

Пішов до аспірантури, займався наукою – вже через 2 роки в нього було 18 авторських свідоцтв на винаходи. За словами вчених, навіть сьогодні більш простої та працездатної конструкції по кріпленню гірничих виробіток, яку розробив Клюєв, у світовій практиці немає.

Викладав. З успіхом захистив кандидатську дисертацію. Проте амбіційний молодий вчений не міг дозволити собі кормити сім‘ю на інститутську зарплатню.

Відкрив приватне підприємство. Почав впроваджувати свої розробки на шахтах регіону. Новації Клюєва дозволяли будувати підземні споруди в складних гірничо-геологічних умовах. Став заробляти перші непогані гроші.

Вивчив ринок технічної продукції в Україні й за кордоном. Взяв кредит. З нуля у чистому полі вирішив побудувати підшипниковий завод. Разом із братом Сергієм створили одне з перших у Донецькій області акціонерних товариств – "Укрпідшипник". І майже відразу стали поставляти свої підшипники за кордон, в основному в Італію.

Коли робота налагодилася, місцева влада спробувала завод відібрати. Клюєв боровся за нього 3 роки, відбивався від перевірок. Підприємство відстояв.

Вітчизняна промисловість стала відроджуватися й нарощувати виробництво, підшипники братів Клюєвих пішли нарозхват. Вони потрібні в металургії, машинобудуванні, хімічній й добувній промисловості, енергетиці, на транспорті.

Також з нуля побудували завод по обробці граніту й мармуру. Поставили нове італійське обладнання. Одним з великих замовлень Андрій Клюєв особливо пишається – увесь граніт на будівництво храму Христа Спасителя в Москві постачав його завод.

Звернув увагу на непрацюючий Артемівський завод по обробці кольорових металів. Тоді його контролювали кілька українських і російських компаній, які не могли поділити владу на підприємстві. Клюєв з усіма домовився й викупив завод. Взяв кредити, відновив виробництво, поступово погасив борги підприємства.

Згодом "Укрпідшипник" перетворився на велику корпорацію, у яку входять півтора десятка підприємств добувної, обробної, металургійної, машинобудівної промисловості.

В 1994-му Андрій Клюєв став заступником голови обласної ради. Потім - двічі був заступником губернатора, першим замом мера Донецька.

І в області, і в уряді, відповідав за відродження й підтримку реального виробництва, залучення інвестицій, стабільність забезпечення енергоносіями. "Стабільність" і "творення нового" - його основні життєві принципи.

У політиці Клюєв не терпить популізму. Тому не бере участь у телевізійних ток-шоу. Не дозволяє собі голосних заяв і порожніх фраз.

Знайомі його називають працьовитою й обов'язковою людиною. Говорять, він уміє дотримувати слова. І друзі, і опоненти відзначають його вміння й готовність до переговорів.

Клюєва поважають не тільки в шахтарському краї, але й у Києві. Він вважається одним із впливових лідерів у Партії регіонів. На з‘їзді 19 квітня його було обрано заступником голови партії.

В 2007 році в "Топ-100" найвпливовіших людей України, яких щорічно визначає журнал "Кореспондент", Андрій Клюєв обійняв 10-у позицію. А в рейтингу журналу "Фокус" - 15-у.

Його впливовість журналісти пов'язують із фінансовою незалежністю, хорошими зв'язками, і найголовніше, готовністю до компромісу. І сам він часто говорить, що поганий мир завжди краще гарної війни.

Віталій УВАРОВ
Фото: 2000.cv.ua

Коментарі (10)

roon | 2008-06-03 11:25

Не розумію, що хотів сказати Oper.
  Ці розмови, якщо і справжні, нічого не доводять. Жодні розшифровки, які я бачив в Інтернеті, не свідчили ні про що незаконне. Відомо, що СБУ та інші структури слухали регіоналів скрізь (у всіх приміщеннях). І нічного реально не почули! Якщо б почули, це точно би опублікували у вигляді аудіоверсії. А розшифровки я можу такі понаписувати...

Oper | 2008-05-31 16:36

30.11.2004
У Верховній Раді вперше мало не за рік з'явився депутат — віце-прем'єр, він же керівник тіньового штабу Януковича та його «касир» у парламенті Андрій Клюєв.
Після цього постанова про вотум недовіри урядовi Януковича й вимогу відправити у відставку Генпрокурора Геннадія Васильєва трохи не добирає потрібної кількості голосів — не голосують комуністи.
Натомість ВР ухвалює за основу проект постанови, який передбачає скасування попереднього рішення парламенту про визнання виборів такими, що не відповідали демократичним стандартам, а також про висловлення недовіри ЦВК.

Oper | 2008-05-31 16:30

20.11.2004
Левинець їде до будівлі ЦВК на площу Лесі Українки. Але потрапити до Ківалова не може, боїться щоб його не помітила опозиція. Тим часом в приймальні Ківалова вже сидить віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв.
А.Клюєв: Юрий Анатольевич
Левинець: Да Андрей Петрович
А.Клюєв: Мы там здесь в приемной у того друга
Левинець: Андрей Петрович, там депутаты ходят как я могу там быть в приемной? Ну представьте себе там Петя Порошенко ходит меня увидит.
А.Клюєв: У Вадима сядь
Левинець: Андрей Петрович там все уже есть, нужно дать команду одному человеку и все.
А.Клюєв: Я понимаю, там значит Виктор отправил своего человека и как только он зайдет… ты понял, там надо непосредственно ходить
Левинець: Я понимаю, но еще раз говорю, если я там возле этого появлюсь Андрей Петрович, и меня снимут на камеру, ну это п…ц!
А.Клюєв: Где ты там можешь появиться?
Левинець: Да где угодно, только не на этом этаже. Я могу встать рядом, где-то еще, но меня знает весь Верховный Совет. А там идет заседание ЦВК сейчас, на нем сидит Ключковский, Порошенко.
А.Клюєв: Я понял, ну тогда где-то рядом будь
...
Левинець: Да Андрей Петрович
А.Клюєв: Че он меня вызывает
Левинець: Ну я не понимаю, что там происходит скажу откровенно, потому что сейчас туда поехали люди, их просто оттуда отправили назад на х..й и все. Я так понимаю он будет вам рассказывать причины по которым он не может. + Потому что люди приехали, им сказали, да, да, конечно но ничего не сделали, только что люди оттуда уехали.
А.Клюєв: Назад пусть возвращаются
Левинець: Хорошо, есть
А.Клюєв: Я еду туда

Oper | 2008-05-31 16:21

Геннадий
"С 2000 года - президент Федерации бокса Донецкой области."
Аа, ясно: готував бандюків та рекетирів.
.
"Было бы больше таких политиков - давно жили бы иначе"
Ага, ага! Його руки нічого нэ кралы!

Геннадий | 2008-05-31 13:53

Все написанное - правда, Андрея знаю с 17 лет. Плюс ко всему - любящий отец (трое сыновей) и хороший спортсмен (бокс, футбол). С 2000 года - президент Федерации бокса Донецкой области. Было бы больше таких политиков - давно жили бы иначе.

Угу | 2008-05-30 09:52

Костян
Бандидат в мандидаты...

roon | 2008-05-30 09:14

Думаю, пока в Регионах один кандидат в премьеры - Янукович. Но в будущем возможно... Плох тот министр, который не хочет стать премьером:)

Костян | 2008-05-29 20:24

Кандидат в премьеры?

Малыш | 2008-05-29 14:36

Цікаво як статтю написав би Карлсон? Віт то вже в "жуліках" добре розбирається ;-)

Андрей | 2008-05-29 12:31

Не политик, а золото! Автор так расхваливает, прям как одного сына. ян заказуха
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Виставку «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір» презентували у Чернігові

SVOBODA.FM