Останнє оновлення: 15:19 понеділок, 19 квітня
Сенсація
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Мер Чернігова Соколов здав „корупційну” Тойоту-Камрі

Мер Чернігова Соколов здав „корупційну” Тойоту-Камрі

ToyotaЧернігівський міський голова Олександр Соколов передав автомобіль „Тойота -Камрі” на зберігання власнику - Чернігівській ТЕЦ, у якої орендував машину тривалий час за 1 гривню на місяць. Нині ж вона була у користуванні міського голови згідно з договором позички. Про це мер повідомив „Високому Валу”.

„Так, 2 червня машина (Тойота Камрі) повернута господарям на зберігання на Чернігівську ТЕЦ”, - сказав він.

За словами Олександра Соколова, минулого року на вимогу обласної прокуратури, питання оренди розглядав Господарський суд Чернігівської області і визнав оренду законною. Прокуратура подала на апеляцію, однак і Апеляційний суд підтвердив законність укладеної угоди про оренду у Чернігівської ТЕЦ автомобіля „Тойота Камрі”.

Потім Шевченківський суд міста Києва ухвалив рішення про розірвання договору оренди, що міська виконавча влада і зробила. Замість договору оренди, що був розірваний 31 грудня 2004 року, міська влада уклала договір позички.

У цьому році, за словами Олександра Соколова, цілком на законних підставах діє договір позички автомобіля „Тойота Камрі” у Чернігівської ТЕЦ.

Чому за 1 гривню?

Згідно з діючим законодавством, оренда комунальної власності одного підприємства у іншого коштує за 1 кв. метр – 1 гривню. От звідки і взялася така сума оренди авто за один місяць. Що ж до згаданої „Тойоти Камрі”, орендар, тобто міська рада, повинна була за умовами договору підтримувати авто в гарному стані і обслуговувати за власний кошт.

За словами юриста, який консультував „Високий Вал”, дії майже всіх мерів за тими ж підходами можна оцінити , як корупційні. Адже їм не можна орендувати машину дорожче 40 тисяч гривень.

„Волга” нині коштує більше. От і виходить, що міські голови обласних центрів, згідно з чинним законодавством, мусять їздити або на „Тавріях”, або на „Запорожцях”, якщо знайдуть їх, або на „Славутах” чи інших авто, які підпадають під таку ціну. Усі мери обласних центрів мають машини в оренді значно дорожчі.

Можна лише сподіватися, що на кожного мера таких міст знайдеться депутат Рудьковський, який наступить їм на хвоста і скаже: „Злазь, корупціонер!”.

Що буде Президенту?

За інформацію „Високого Валу” під час нещодавньої зустрічі Президента України Віктора Ющенка з підприємцями народний депутат України Микола Рудьковський передав –записку звернення, в якій йшлося про оренду мером Чернігова Олександром Соколовим машини за 1 гривню в місяць. Із кількох десятків записок Президент України вибрав цю в числі трьох і відповів, що оцінює таку оренду як корупцію.

Саме після цих слів Президента машину і відібрали – тобто змусили повернути власнику на вимогу прокуратури. Якщо ж договір уже не оренди, а позички автомобіля „Тойота Камрі” мером Чернігова Олександром Соколовим виявиться законним, то повинні бути неприємності.

Питання тільки в тому: у кого будуть неприємності? У прокуратури чи у Президента?

 


До теми:

Коментарі (6)

Operator | 2008-02-15 14:11

Здавати не треба.

Треба САЖАТЬ.

Пікачу | 2005-06-13 18:58

Машина за 1 гривню - це реалії нашого життя, а не корупція. Краще б пан Рудьковський написав записку про власні авто., серед яких і Лексус - 430. Доречі самий дорощий з усього модельного ряду.

Я впевнений, що корупція яку наш хочуть показати де які персони з соцтабору, зовсім не відповідає сомому трактуванню коропції. А тоб я подивився тоді на них - обілених.

Політичний кіллер | 2005-06-13 17:44

Згідно закону України "Про боротьбу з корупцією" Хабарем також називається надання в користування (оренду) посадовій особі майна по вартості яка суттєва занижена відносно ринкової вартості. Цікаво, невже 1 грн є ринковою вартістю оренди автомобіля "Тойота".

А може Соколик починає передвиборчу кампанію і починає "очищатися" від компромату на виборах???

Місцевий патріот | 2005-06-13 17:37

Фізична особа пан Соколов О.В. мусить хоча б сплатити податок з доходів фізичних осіб у 13% для бюджета міста з отриманої вигоди за користування авто, як за подібне повинні по закону повинні робити інші. Гей, де панове податківці ? Не ловіть гав!

Бегемот | 2005-06-13 09:00

Нет в жизни счастья.

Раньше по 30 мин. ожидая троллейбуса или едя в забитом автобусе на работу или стоя раком в маршрутке только одна мысль согревала: "Есть в Чернигове люди, которые могут ездить дешево и с комфортом".

И надо же, какой облом.

И как же теперь ТЭЦ на аренде авто зарабатывать будет, где еще такого клиента найдешь?

Курас | 2005-06-12 16:14

В этой стране фиг разберешься кто прав - то ли законы ненормальные: по которым машину за 1 гривну здают, то ли Президент всему и Суд, и Прокурор, и Сама Справедливость - слету определяет, где коррупция, а где нет! Сказочно-сумасшедшее королевство Кривых Зеркал.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM