Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Ексклюзив
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Микола БУТКО: “Боронь боже, політичної розправи не буде”

Микола БУТКО: “Боронь боже, політичної розправи не буде”

Микола БуткоІнтерв’ю з Миколою Бутком, як одним із найвірогідніших кандидатів на посаду губернатора Чернігівської області, планувалося  уже на 4 січня. Однак телефон пана „БМП”, як його називають поза очі, того дня не відповідав. Це також стане предметом розмови. Варто додати , що у нинішній президентській кампанії Микола Бутко активно допомагав Віктору Ющенку. Сам „БМП” вів кампанію кандидата в Президенти в кількох регіонах Чернігівщини багато в чому незалежно від  обласного штабу Віктора Ющенка , очолюваного Владиславом Атрошенком.

ХТО Є ХТО?

- Миколо Петровичу, ви ж знаєте, що поза очі Вас називають "БМП"...

- Так, це - абревіатура з мого прізвища, імені й по батькові, давно при чому...

- У неї вкладають певний зміст і вас вважають одним із найвірогідніших кандидатів у губернатори. А що ви думаєте?

- Перше, щоб склалося правильне враження відносно цих розмов, то скажу для тих, хто цього хліба (губернаторського – авт.) не пробував, або не знає його присмаку. Я добре знаю, що це таке, бо проходив це. При чому проходив чесно в моєму розумінні. Не за страх, а за совість - в ім’я людей і держави. Тому, мабуть, мене і знають.

- А відносно вас на цій посаді?

- Перше,  я - не спішу. Друге, дехто пов’язує це з проявом моєї громадянської позиції. Я робив це (підтримував Ющенка на виборах – авт.) не за посади і не на замовлення, а вважав це проявом свого бачення розвитку держави і на місцевому прикладі розкривав сутність та недолугість тієї політики, яка була останнім часом.

- Миколо Петровичу, можу перервати вас  і підтвердити, що ще в кінці літа на початку осені 2003 року біля міськради я запитував: до якого з можливих кандидатів у Президенти ви схиляєтесь. Тоді ви сказали, що - до Ющенка і нікого, окрім нього.

-Так. Дякую, це коректно з вашого боку. Але - третє доповнення. Ви пам’ятаєте мою останню прес-конференцію (середина листопада 2002 року, маю повний аудіозапис - авт.) , де я сказав: „Якщо завтра будуть вибори губернатора, то я на них піду”. Для чого? Не для реанімації моїх політичних амбіцій, і не заради сатисфакції, а щоб підтвердити, що оцінку своїй роботі можу підтвердити тільки таким правовим актом, як вибори. Інакше її отримати неможливо.

- Це водночас натяк і на останні вибори?

- Так, рейтинги, опитування, соціологічні прийоми не дадуть того, що може зробити такий акт, як вибори. Що б не говорили про Ющенка, як би його не оцінювали, крутили, шельмували, а народ України висловив своє бачення в противагу тим рейтингам, які малювали державні інституції, незалежні експерти, міжнародні організації. Життя показало - хто людям до душі, а хто, вибачте, до іншого місця...

- Чи можете ви назвати прізвища претендентів на посаду чернігівського губернатора?

- Це досить несподіване запитання. Я хочу відповісти коротко без прізвищ. Ви пам’ятаєте вислів класика, що комуністом можна стати тоді,  коли опрацюєш всю суму знань , які напрацювало людство. Так ось, губернатором можна стати тоді, коли ти маєш виробничий досвід, просторове мислення, регіональну економіку у всіх проявах і знаєш засоби її лікування. Для посадової ейфорії залишається рівно тиждень, після якого починається справжня робота. Але й у цей тиждень виникають питання, які треба вирішувати так же, як на рівні держави. У тебе не завжди є можливості, ресурс, права, але людина , яка живе тут, звертається до тебе, як до найвищої посадової особи.

- Це ви хочете нагадати обов’язки?

- Так. Тут - не представницька місія, пов’язана з покладанням, виступанням, відкриванням. Не демонстрація себе на урядових засіданнях і форумах. Це – повсякденна чорнова робота. Яка вимагає надзвичайних, волячих зусиль. Невпинного поступу вперед. І намагання своїм прикладом тягти за собою всіх, щоб вони не відставали. Практика двох останніх років показала, що позування і імітація результатів та довіри людей не приносить. Голосування (на виборах Президента – авт.) – було найбільшим проявом довіри чи недовіри.

- Не зовсім згоден з вашою останньою тезою, але це - ваша думка.

- Люди  не тільки віддали голоси, вони і оцінили тих, хто прагнув іншого результату виборів. Можна було віддати голоси 51% на 49%. Але у нас різниця говорить сама за себе. Я не хочу це ототожнювати, але це теж якась оцінка. От ще один аспект, я в 28 років був першим заступником голови облплану.

- Знаю, ви вже про це говорили раніше...

- ...Це був економічний мозок, економічний штаб області. Я вдячний долі, що вона так визначила. На жаль, сьогодні в області - така ситуація, що такі прояви майже неможливі. Досить не просто знайти людину, яка могла б упрягтися в роботу сьогодні на сьогодні.

- Яких кроків ви очікуєте від нового губернатора.

- Перш за все – наполегливих кроків в отриманні того вотуму довіри до влади, про який часто говорили. Друге, наполегливих рішень щодо формування довіри і гуртування кадрів господарських, управлінських, підприємницьких навколо адміністрації у напрямку прискорення темпів економічного і соціального розвитку. Третє – наполегливих дій в центральних, насамперед, виконавчих органах влади в зміні взаємовідносин з місцевими бюджетами, в даному випадку, з такою областю, як Чернігівська. У свій час, коли Віктор Андрійович був Прем’єр-міністром, ці кроки у нас були напрацьовані. І це треба робити негайно. Якщо ні – то наступить період апатії.

- Що ще треба міняти в області?

- Якщо треба  щось міняти, то не суцільно, не за принципом розправи...

- До речі, саме цього бояться від вас в разі вашого приходу до влади...

- Боронь боже, такого не було і не буде. Немає поняття особистої відданості і ніколи не було, що, до речі, було зараз. Не було поняття людей особливо наближених і віддалених. Треба формувати дієздатний кадровий потенціал, але на засадах справ. Вибори закінчились – попереду робота. Але той, хто порушив  закон, з відповідним документальним підтвердженням – мусить відповідати. Але ні в якому разі  не  буде політрозправ, бо це б стало для області трьома кроками назад. Не повинно бути, як у попередньому складі: той хто з Бутком – той проти нас. Багато людей від цього постраждали. Такого не буде.

- У вас 4 січня майже цілий день не відповідав мобільний телефон. А в цей час Ющенко  радився у Карпатах стосовно прем’єра та губернаторів. Чи ви не були там?

- Ні, вчора я  був на постійних комісіях облради, а після того – у вузі на консультації і екзамені - там якраз сесія.

- В такому разі, чи зустрічалися ви з Ющенком після виборів?

- Так.

- І все таки у нас -  новорічні свята, що б ви побажали жителям Чернігівщини у новому році?

- Щоб їхні надії, які вони покладали на виборах – збулися! У всьому – у змісті їхнього життя, у задумах, у намірах. І щоб вони мали надпотужне здоров’я, тому що для формування нової України треба буде наполегливо працювати всім. Без здоров’я цього не зробиш.

- Дякую, за інтерв’ю.

Коментарі (1)

Іван Логін | 2005-01-09 13:33

Якщо Бутко стане губернатором, навіщо тоді нам усім було виходити на Майдан - щоб усі старі кучмісти знову сіли у свої крісла?!
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM