Останнє оновлення: 20:41 п'ятниця, 13 вересня
мови / Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Етапи вивчення англійської мови: з чого варто починати та як відстежувати прогрес

Етапи вивчення англійської мови: з чого варто починати та як відстежувати прогрес

У сучасному світі питання вивчення англійської мови стоїть досить гостро. Сьогоднішні загальноосвітні школи далеко не завжди здатні надати рівень знань, який буде достатнім для вільного спілкування з іноземцями. Що вже казати про тих, які не вчили англійську в школі, тому не мають навіть базових знань.

Будь-якій з цих категорій людей буде корисно розібратися з тим, як правильно побудувати етапи вивчення англійської мови та як відстежувати подальший прогрес. Фахівці English Prime діляться порадами.

Початок шляху – це постановка мети

У тренінгах із самовдосконалення часто йдеться про важливість постановки цілей, досягнення яких потрібно прагнути. Але одного тільки абстрактного позначення мети буде недостатньо для того, щоб досягти її. Потрібно встановити кінцевий термін, до якого потрібно встигнути. Залишиться тільки зробити більш доступним для огляду шляхи досягнення цієї мети - скласти план навчання. За основу можна взяти ступені англійської мови: початковий, середній та професійний.

Чітко поставлена мета мотивуватиме до дії. Приміром, вона може звучати як "Вивчити 1 тисячу слів за пів року" або "Скласти міжнародний іспит у грудні мінімум на 8 балів". У цілі важливо описати не сам процес, а результат, який хочеться отримати.

Розставлення пріоритетів

Якщо з метою і дедлайном усе зрозуміло, далі необхідно розібратися зі шляхом досягнення. Для цього потрібно правильно розставити пріоритети. Зробити це неважко - потрібно обчислити, яка навичка найслабша, і приділяти їй найбільше часу під час занять. Наприклад, список пріоритетів може виглядати так:

  1. Граматика.
  2. Розмовна мова.
  3. Написання.
  4. Читання.

Якщо мета полягає в тому, щоб вирушити за кордон, тоді першим пунктом серед пріоритетів має стояти розмовна мова. Тобто, ціль має звучати, наприклад, як «Знання англійської мови на рівні С1 за три роки». Людині важливо навчитися говорити так, щоб співрозмовники могли її розуміти, а також щоб вона сама розуміла інших. Якщо мета - це складання письмового іспиту в школі чи університеті, тоді пріоритетність така:

  1. Читання.
  2. Написання.
  3. Сприйняття на слух.
  4. Мовлення.

Оскільки в подібних іспитах не зачіпається жива мова, цьому розділу можна з чистою совістю приділити найменше часу. На противагу краще зосередитися на читанні та письмовій частині.

Нерідко серед українських студентів можна спостерігати доволі типову ситуацію, коли всі навички знання іноземної мови розвинені приблизно однаково, і не в порядку лише мовленнєвий блок. Ось чому в подібних випадках, коли вже після школи людина звертається до послуг мовної школи чи індивідуального репетитора, ключовий акцент робиться насамперед на мовленнєвій частині. Щойно рівень підтягнеться до потрібного, можна буде продовжувати розвивати всі навички рівномірно.

Для кожного учня перелік пріоритетів буде різним, від них залежатиме і характер занять, тому над цим питанням варто добре замислитися. Але найліпше с підготовкою та виконанням плану занять допоможе вчитель.

Чи можна відстежити прогрес?

Отже, мету встановлено, дедлайн призначено. Пріоритети визначено і заняття проходять відповідно до наміченого плану, з учителем або самостійно. Коли підходить кінцевий термін, настав час подивитися, наскільки далеко вдалося просунутися порівняно з першими кроками. Але якщо у випадку з іспитами оцінка скаже сама за себе, то як бути з іншими варіантами цілей?

Наприклад, планувалося за 9 місяців поліпшити рівень вивчення англійської з А2 до В2 (з початкового до середнього). Найпростіший і об'єктивний варіант - проходження спеціального тесту. При самостійному навчанні такі тести можна знайти в мережі. Для вірності краще пройти 2-3 тести, щоб оцінити результати. Проходження займе зовсім небагато часу.

Якщо йшлося про збільшення словникового запасу, його також можна перевірити в інтернеті, за допомогою спеціального сайту. Принцип оцінки зазвичай такий: із запропонованих слів користувач обирає ті, значення яких йому відоме. Наприкінці комп'ютер видає приблизний результат.

Коли хочеться покращити навичку розмовної мови, бажано записати на відео найперше заняття з викладачем, і потім уже в межах терміну дедлайну. Порівняння цих двох відео дасть змогу на власні очі побачити, наскільки більш упевненими стали мова, та й самопочуття поруч зі співрозмовником.

За таким принципом можна виконати оцінку й інших навичок англійської. Наприклад, для перевірки сприйняття на слух потрібно на початку, а потім і наприкінці навчання переглянути одне й те саме англомовне відео, записати власні враження, а потім порівняти отримані результати.

Щоб пізніше можна було відстежити прогрес, у будь-якому разі не завадить пройти відповідне попереднє тестування, щоб створити так звану відправну точку. Особливо, якщо йдеться про самостійне навчання. Варто також зазначити, що подібні перевірки можна влаштовувати й по досягненню, наприклад, половини шляху. Це дасть змогу позбутися так званого ефекту плато.

Знаючи, як скласти план і почати навчання, залишається тільки перейти до дії. Бажання має бути не тільки в голові. Бажано розписати все в подробицях, це зможе серйозно мотивувати до вивчення англійської мови. Не варто більше відкладати, якщо є можливість, почати потрібно просто зараз.


Фотоновини

  Де могла опинитися Україна

SVOBODA.FM