Булінг буває не тільки у школі: все, що варто знати про цькування
Що таке булінг, більшість із нас вперше дізналися із закордонного кінематографа. Найчастіше у фільмах це історії про дітей і підлітків, яких цькують у школі чи коледжі. Однак булінг – це не тільки про школу і стусани від сильніших однокласників.
Таке явище доволі поширене і в дорослому світі й може проявлятися у різноманітних формах. Що це таке, які бувають види булінгу та що робити, якщо ви чи хтось із ваших близьких опинився у схожій ситуації – читайте у статті.
Булінг і його різновиди
Назва цього явища походить від англійського bully, що перекладають як “чіплятися, залякувати, цькувати”. Це не що інше, як різновид насильства, який проявляється у систематичних актах агресії. Психологи розрізняють декілька видів булінгу. Найбільш поширеними є:
- фізичний;
- вербальний;
- психологічний;
- соціальний;
- сексуальний;
- кібер-цькування.
Іноді до жертви може застосовувати лише один із видів цькування, в інших випадках – одразу декілька. Булінг – це не тільки спроби спричинити фізичну шкоду жертві, а й словесні цькування, розповсюдження про людину неправдивих чуток, домагання чи непристойні натяки, створення регулярних стресових ситуацій, образливі особисті повідомлення чи розповсюджені через соціальні мережі.
Як боротися з булінгом і чим допомогти жертві цькування?
Стати жертвою цькування може людина будь-якого віку, статусу чи складу характеру. Так само й причин виникнення булінгу в колективі може бути чимало. Проте для всіх випадків є дещо спільне: цькування ніколи не минає безслідно для жертви. Наслідки агресії можуть бути найрізноманітніші: від фізичних травм до психоемоційних розладів, депресії, зниження самооцінки та навіть суїцидальних думок.
Як побороти булінг і чим допомогти людині, яку цькують у колективі? Універсальної відповіді не існує. Адже рішення шукають індивідуально для кожної ситуації. Єдине, що можна стверджувати з упевненістю – без допомоги фахового психолога пережити стрес від булінгу та припинити почувати себе жертвою практично неможливо.
Знайти фахових психологів, які спеціалізуються на проблемах булінгу, можна на платформі pleso. Це унікальний для України онлайн-сервіс, де можна отримати консультацію психолога дистанційно у формі відеоконференції. Більше про платформу та психологів, які там надають консультації, можна дізнатися на сайті pleso.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3523 |