Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / "Кожен, хто в цій алеї, – рідна людина": у Прилуках вшанували пам'ять загиблих бійців
Кожен, хто в цій алеї, – рідна людина: у Прилуках вшанували пам'ять загиблих бійців

"Кожен, хто в цій алеї, – рідна людина": у Прилуках вшанували пам'ять загиблих бійців

"Алею Героїв" в пам’ять про земляків, які із 2014 року загинули на фронтах російсько-української війни, встановили на центральній площі у Прилуках. Це 52 двосторонні банери зі світлинами та короткою біографією захисників. 3 жовтня, аби вшанувати пам’ять, до них прийшли побратими, рідні та друзі.

За півтора року Катерина Мащенко із Прилук пережила дві втрати. Її батько Іван Мащенко загинув 24 березня 2022 року під час оборони Прилуччини, коханий Андрій — 12 вересня в районі Лиману Донецької області. 10-ти місячну донечку Марійку вона виховує із мамою та бабусею.

"Дізнались, що у нас буде Марійка за три дні, як поховала батька. Чекала сина, а чоловік сказав, що у нас буде донька. І вона народилась. Він бачив її, приїздив. Остання наша зустріч із ним була 9 квітня", — розповіла жінка.

Катерина Мащенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Два місяці тому Надія Масьома поховала сина Сергія Бодянського. До рідних Прилук він повернувся на щиті із Донецької області.

"Дуже добрий був. Вивозив, переправляв хлопців через річку: 200-х, 300-х. Казали хлопці, де було найважче, там був Сергій. В нього завжди все було добре. Ніколи не скаржився ні на що. Все добре, все в них в порядку".

Надія Масьома. ФОТО: Суспільне Чернігів

Про загиблого В’ячеслава Ланевича його дружина Олена пригадує так.

"В перший день пішов добровольцем. Служив тут у територіальній обороні, а потім направили на схід. Там загинув. Обіцяв повернутися, але не повернувся".

Олена Симоненко. ФОТО: Суспільне Чернігів

3 жовтня побратими із Прилуцької тероборони, рідні та друзі прийшли на Центральну площу, аби вшанувати пам’ять полеглих на фронтах російсько-української війни.

Напередодні тут встановили "Алею Героїв" — 52 двосторонні банери зі світлинами та інформацією про всіх прилучан, які загинули із 2014 року. Місце визначила робоча група із числа посадовців міської ради. Зупинилися на центральній площі, бо через неї проходять траурні процесії. Вартість робіт склала близько 300 тисяч гривень.

"Фінансування передбачено в проєкті міської цільової програми патріотичного виховання, яке було розглянуто і профільною депутатською комісією, виконавчим комітетом, який схвалив даний напрямок і тепер дану програму із фінансування повинна затвердити сесія міської ради", — розповів заступник міського голови Прилук Олександр Сивенко.

Посадовець пояснив, від офіційного відкриття "Алеї Героїв" відмовились через безпекову ситуацію. Є розпорядження голови Прилуцької районної військової адміністрації про скасування проведення масових заходів на території міста.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM