Останнє оновлення: 16:23 субота, 30 вересня
Соціум
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Не радянський День танкіста, а наш День танкових військ: президент встановив нову дату святкування.
Не радянський День танкіста, а наш День танкових військ: президент встановив нову дату святкування.

Не радянський День танкіста, а наш День танкових військ: президент встановив нову дату святкування.

Відтепер замість Дня танкістів, який Україна, продовжуючи традицію СРСР, відзначала в другу неділю вересня, у нашій державі встановлено День танкових військ – 14 вересня.

Про це йдеться в указі президента, який Володимир Зеленський підписав 9 вересня 2023 року.

“Ушановуючи мужність та героїзм воїнів-танкістів, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій постановляю:

Установити в Україні День танкових військ, який відзначати щороку 14 вересня.

Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 29 серпня 1997 року № 922/97 “Про День танкістів” – зазначається в документі.

Указ набирає чинності з дня його опублікування. Отже, вже цього року українські танкісти відзначатимуть своє свято окремо від держави-агресора 10 вересня, на яке воно припало у 2023-му (в РФ це “День танкіста”), а 14 вересня.

Щоправда, через підписання указу напередодні “старого” свята виникла плутанина, і вранці 10 вересня начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Шаптала, командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв та Командування Сухопутних військ ЗСУ встигли оприлюднити привітання для українських танкістів саме цього дня.

Втім, невдовзі ці повідомлення були видалені з офіційних сторінок і залишилися тільки в поширеннях іншими каналами або в тих медіа, що публікували ці привітання у вигляді скріншотів:

9 вересня президент Зеленський у своєму традиційному відеозверненні наголосив на необхідності переглянути всю систему професійних свят.

Він зауважив, що, наприклад, уже багато років у другу суботу вересня відзначається відразу два професійних свята: День фізичної культури та День українського кіно.

За словами президента, таких збігів в українському календарі “надто багато”. Зокрема, збігаються День юриста і День художника, День будівельника і День працівників ветеринарної медицини тощо.

Зеленський також звернув увагу на те, що деякі професійні свята припадають на дні пам’яті. Наприклад, День памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу і День науки у травні 2024 року.

“Очевидно, що є багато неприпустимих змішувань сенсів. Деякі професійні спільноти відзначають свій день ще за радянськими лекалами. Деякі надзвичайно важливі дні памʼяті та дні українських здобутків узагалі не відображені в нашому офіційному календарі. Деякі професійні спільноти, чия робота заслуговує і поваги, і уваги, поки що не мають свого професійного дня — наприклад, спільнота українських істориків.

Я доручив уряду України, відповідним державним інституціям переглянути всю цю систему державної уваги й оновити її — справедливо і логічно”, — підсумував Зеленський.

закрити

Додати коментар:

Фотоновини

  Сльози, сміх і оплески або Украдена головна прем’єра

SVOBODA.FM