
Бійця Віталія Шумея, прикутого до ліжка через поранення голови, повезли на лікування до Барселони
Реанімобілем на лікування до Барселони доставлять командира зенітно-ракетного комплексу Віталія Шумея. Він втратив можливість пересуватися, говорити та самостійно їсти. Поруч із бійцем весь час батько, який читає йому вголос книжки, а ще повідомлення від людей з побажаннями одужання. Зробити діагностику військовому і допомогти йому покращити стан взялися іспанські медики.
Командира зенітно-ракетного комплексу дальньої дії Віталія Шумея реанімобілем доправлятимуть до Барселони для діагностики та подальшого лікування. Біля клініки, де він провів останні три місяці, бійця проводжають медики та волонтери.
У серпні під Авдіївкою Віталій отримав мінно-вибухову травму і перелом черепа з обох сторін. Переніс три операції на голові, лікувався у Дніпрі, Києві, потім у Чернігові. За час перебування у госпіталі стан Віталія значно покращився, говорить його лікар Сергій Дубров.
"Динаміка вкрай позитивна, тому що хворий прибував до нас у стані середньої важкості. Зараз він задовільний".
Зміни з Віталієм стали відбуватися, коли батько почав йому вголос читати. Сергій Шумей провів біля ліжка сина 90 днів. Фото виклали у соціальні мережі, під постом почали з'являтися сотні повідомлень з побажаннями одужання. Відгуки людей батько почав зачитувати сину, а Віталій відреагував на це.
Віталій Шумей
Вже зараз поранений боєць може самостійно ковтати і їсти, до нього повернулися деякі навички.
"Ноги працюють у нього, почали і руки, і голову піднімати почав. Це вже для нас великий подвиг", — говорить батько Сергій Шумей.
Сергій Шумей. ФОТО: Суспільне Чернігів
Батько розумів, що синові потрібна тривала реабілітація і допомога профільних лікарів. Після сюжету про Віталія Шумея, який вийшов на Суспільному, допомогу бійцю запропонував футбольний клуб “Шахтар”. Він взяв на себе всі витрати з транспортування та лікування. Віталія везуть до Барселони до клініки, яка спеціалізується на лікуванні нейрозв’язків мозку. Транспортуватимуть чоловіка у реанімобілі з групою лікарів. Планують прибути до лікарні 20 березня й розпочати діагностику та лікування.
"Попередньо — це три місяці. Потім, через три місяці, будуть думати, що з ним робити далі", — говорить волонтерка Ірина Тімофєєва.
За кордон сина супроводжує батько. Чоловік каже, бере три валізи, ікони та сувенірну ляльку, яка поруч з Віталієм була весь час у госпіталі.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3303 |
Посилання до теми:
26.01.2023 Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію
27.12.2022 П’ята і не остання операція: що з дворічним Романом, який постраждав від вибуху на Валу
2.12.2022 Перенесла 35 операцій: з лікарні виписали дівчину, важко травмовану в березні в Чернігові
Додати коментар: