Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Релігія
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Наступного тижня Константинопольський Патріарх Варфоломій I відвідає Литву
Наступного тижня Константинопольський Патріарх Варфоломій I відвідає Литву

Наступного тижня Константинопольський Патріарх Варфоломій I відвідає Литву

Патріарх Константинопольський Варфоломій І наступного тижня відвідає Литву з візитом. У вівторок запланована зустріч Варфоломія I з прем'єр-міністром Інгрідою Шимоніте.

Його візит відбудеться після рішення Константинопольського Патріархату відновити п’ятьох литовських православних священиків, яких позбавили сану минулого літа відповідно до указів митрополита Інокентія Віленсько-Литовської єпархії РПЦ.

Священики звернулися до Патріарха Варфоломія I і були відновлені в сані як священики Константинопольського патріархату.

Литовська єпархія РПЦ при цьому заявляла, що не визнає рішення Константинопольського патріарха.

П’ять священиків сподіваються, що Константинопольський Патріархат незабаром створить у Литві постійну церковну структуру під своїм керівництвом. Однак рішення з цього питання ще не прийнято.

Зі свого боку, Віленсько-Литовська єпархія РПЦ заявляє, що "прагне більшої автономії". Проте, литовські і українські церковні експерти ставляться до таких заяв скептично. Адже в православному світі незалежною може бути лише помісна автокефальна Церква, яка згадується у церковному Диптиху. Таких помісних церков на сьогодні налічується 16, серед яких є РПЦ і Православна Церква України. Автокефалія останньої була нещодавно відновлена у статусі Київської митрополії.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM