Останнє оновлення: 10:40 неділя, 29 січня
Духовність
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Катерининська церква у Чернігові відзначатиме Різдво Христове 25 грудня і 7 січня
Катерининська церква у Чернігові відзначатиме Різдво Христове 25 грудня і 7 січня

Катерининська церква у Чернігові відзначатиме Різдво Христове 25 грудня і 7 січня

В Катерининській церкві у Чернігові Різдво цьогоріч відзначатимуть 25 грудня. В цей день у храмі правитимуть різдвяну літургію. Проте святкування відбудеться й 7 січня. Таке рішення ухвалила громада собору. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів архієрей Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

“25 грудня ми матимемо тільки різдвяну літургію, а вже, коли прийде січень — 6, 7, 8 й так далі, то всі різдвяні богослужіння, які визначені за циклом, ми також будемо святкувати й в ці дні. А далі, священний Синод збере відомості про те, як визначалися парафії, визначалися громади, наскільки великий є запит на календарну реформу, і в відповідності до отриманих відомостей, буде ухвалювати рішення”.

Щодо календарної реформи, то на думку отця Євстратія, це мають розглянути на більш високому рівні — на Архієрейському соборі.

“На мою думку, це буде розглянуто на більш високому рівні, тобто Синод не буде ухвалювати самостійне рішення, а подасть для розгляду Архієрейському собору, в якому беруть участь всі єпископи церкви (бо Синод — це частина єпископів), й остаточне рішення має ухвалити Помісний собор”.

За статутом, Помісний собор має відбутися через рік, у грудні 2023 року.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Рятуємося від нападу або Кілька золотих правил безпеки

SVOBODA.FM