Останнє оновлення: 16:32 понеділок, 10 червня
Історична пам'ять
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Прибрали символи окупації: на Конотопщині демонтували дошки більшовицьким агітаторам
Прибрали символи окупації: на Конотопщині демонтували дошки більшовицьким агітаторам

Прибрали символи окупації: на Конотопщині демонтували дошки більшовицьким агітаторам

У Малому Самборі на Сумщині декомунізували меморіальний комплекс, що вшановував більшовицьких агітаторів. Демонтували дошки активним "борцям" за встановлення радянської російської влади Денису Костенку і Василю Тодору, та зняли герб СРСР.

Про це повідомляє спільнота "Декомунізація. Україна" у себе на фейсбук-сторінці.

"У селі Малий Самбір на Сумщині демонтовано плити на честь двох місцевих більшовицьких колаборантів", – йдеться в повідомленні.

Меморіальні плити більшовикам до демонтажу

Нагадаємо, в грудні 1917 року більшовицька Росія збройно вторглась на територію Української Народної Республіки, яку проголосили Третім Універсалом Української Центральної Ради 20 листопада 1917 року. Період з 1917 по 1922 роки в нашій історії носить назву Перших визвольних змагань.

Після демонтажу

Росія активно використовувала в війні своїх прихильників серед малоосвічених українців, які легко йшли на співпрацю з ворогом за обіцянки отримати посади у владі. Наслідком цього стала окупація України, масові репресії та три Голодомори.

Також у селі Малому Самборі провели демонтаж макету радянського ордену із зображенням серпа і молота зі стели, частини меморіального комплексу, яким вшановували бійців Красної армії. При цьому залишили написи з пропагандистськими наративами на кшталт "Велика Вітчизняна війна" та "1941-1945".

Нагадаємо, Друга Світова війна для України розпочалась 1 вересня 1939 року, коли гітлерівські війська вторглися в Польщу, до складу якої входила частина українських земель. У той же час Радянський Союз, підписавши з Німеччиною Пакт Молотова-Ріббентропа, анексував (повністю або частково) території сусідніх європейських держав: Польщі, Румунії, Фінляндії та країн Балтії. Таким чином Рядянський Союз на початку Другої Світової був союзником Гітлера.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  У житті є завжди місце для… півоній

SVOBODA.FM