Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
війна / дороги
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Мости на Чернігівщині відновлять після війни, а поки будують тимчасові переправи
Мости на Чернігівщині відновлять після війни, а поки будують тимчасові переправи

Мости на Чернігівщині відновлять після війни, а поки будують тимчасові переправи

Через зруйновані мости під час російської навали транспотне сполучення на Чернігівщині ускладнилося. Та головне, що воно відновлюється.

Трафік з Чернігова до Києва вимушено перемістився з київської траси в напрямок Остра, який довший і непростий. Мешканці прилеглих до цієї дороги сіл це вже відчули на собі. Машин незвично багато. Але людей це ніяк не бентежить. Навпаки раді тому, що можуть тепер вільно дихати і рухатися на своїй землі, а навколо нема смертельної ворожої загрози.

«Дорога оживльонна дуже. Це радує. Значить нема тих паразитів. Це саме головне. Майже город засадили. Трохи дах пошкодило, осколки снаряда у хаті були», - каже Ольга Матвіївна, мешканка села.

Єдина дорога, яка веде нині з Чернігова на Київ, в плачевному стані. Але дорожники її ремонтують, як можуть. Най ній планувався капітальній ремонт, але зараз це в умовах воєнного стану неможливо.

На автошляху вже зведено тимчасові переїзди поряд зі зруйнованими мостами. Загалом на Чернігівщині за час нападу рашистів було знищено більше 20 мостів та шляхопроводів.

«На сьогодні зруйновано 23 споруди і ця цифра може бути не остаточна, адже до деяких ми ще не доїхали, тому що там триває розмінування. Наразі вже відновили сполучення через річки на 7 штучних спорудах, але це не відбудова, а тимчасові об'їзди, бо відбудова почнеться тільки після війни», - розповів Роман Сміяненко, начальник Служби автодоріг Чернігівської області.

Нещодавно відновлено важливе сполучення через Снов поблизу Сновянки. В короткі строки відремонтували старий міст, яким тепер тимчасово з певними обмеженнями можна рухатися навіть вантажному транспорту.

У цьому ж напрямку дорожники також зробили тимчасовий проїзд через Замглай у Киселівці, чим поєднали Чернігів з багатьма містечами і селами півночі Чернігівщини.

Та все ж пріоритетом є покращення сполучення у столичному напрямку. Це потрібно, як для скорочення логістичних маршрутів, так і для жителів сіл по інший бік Десни.

«На машині доїзжаєм, переходим, або пішки йдем, коли не машиною, то мотоциклом».

«І люди підвозять, і маршрутки ходять. Якщо є бажання, то доїхать можна».

Поки ж триває обстеження і надається експертна оцінка руйнуванням мостів та доріг Чернігівщини. Корективи внесла і природа. Складнощів дорожникам зараз додала друга хвиля весняного водопілля.

«Є складнощі. Деякі тимчасові переправи затопило, бо великий підйом води в цьому році. Тому відновлюємо переправи, підіймаємо, підсипаємо, працюємо з коліс. Зараз відновлюємо основні сполучення по області. Всього в нас після бойових дій зруйновано 680 км доріг. Зараз працюємо з ямковими ремонтами на основних шляхах на міжнародних трасах. Ми маємо допомагати військовій адміністрації і отримаємо всі завдання від них. Велике дякую за те, що допомагають нам долати бюрократію в тому нам вдається робити ще швидше, ніж то було до війни», - розповідає Роман Сміяненко.

Наразі ж Чернігівська обласна військова адміністрація спільно з військовими розглядають можливість встановлення тимчасової переправи через Десну на в'їзді до Чернігова.

Є певні складнощі через стрімку течію, підйом рівня води та пошуки необхідного обладнання. Та переправа незабаром обов'язково буде, запевнили в адміністрації.

#дороги
Источник: Cntime

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM