Останнє оновлення: 09:21 неділя, 18 квітня
Річниця окупації
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / В Україні з'явився інформаційно-просвітницький центр “Крим це Україна”
В Україні з'явився інформаційно-просвітницький центр “Крим це Україна”

В Україні з'явився інформаційно-просвітницький центр “Крим це Україна”

Саме на передодні Дня спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя в Києві з’явився перший в Україні Київський інформаційно-просвітницький центр “Крим це Україна”. Заклад покликаний підтримувати громаду українців Криму, сприяти розвитку культури корінних народів України та національних меншин АР Крим та м.Севастополя.

Рішення про створення комунальної бюджетної установи "Київський інформаційно-просвітницький центр "Крим це Україна " ухвалила Київська міська рада 11 лютого 2021 року.

Київський центр “Крим - це Україна” - точка входу, як кримчан та інших постраждалих від окупації у органи влади України. Це місце проведення всіх заходів щодо Криму в Києві. Місце, де працюють з кримськими дітьми - вчитимуть мові, народним танцям, традиційному мистецтву. Це також і експертиза будь-яких пропозицій щодо Криму.

“Для нас, українців Криму, це таке довгоочікуване рішення, адже досі в Україні жодного закладу, направленого на підтримку української громади Криму не існує. Київ показав, що він є політичною, духовною та культурною Столицею нашої Держави. До нас вже звернулися кримчани з Бучі, Запоріжжя, інших міст з пропозицією створити підрозділи центру в цих містах, тому старт вже має продовження”, - зазначив представник Крайової Ради Українців Криму (КРУК) Сергій Мокренюк

До основних завдань Установи входять інформаційно-консультативна підтримка внутрішньо переміщених осіб з Криму, що проживають в місті Києві, забезпечення реалізації їх прав та свобод, сприяння відродженню та розвитку української громади Криму, розвитку культури корінних народів України (кримські татари, караїми, кримчаки) та національних меншин Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, а також взаємодія з органами державної влади та органами місцевого самоврядування 

Рішення про створення центру центр “Крим - це Україна” за ініціативи кримської громади розробили депутати Київської міської ради Вадим Васильчук (Голос), Андрій Странніков (УДАР), секретар міської ради Володимир Бондаренко (позафракційний).

“Після того, як буде ухвалене положення про сам заклад, ми як комісія з питань освіти, молоді та спорту, маємо його затвердити, щоб там обов’язково були освітній, культурний, інформаційний напрямки - так, як ми це планували з кримчанами під час розробки проєкту рішення. І після цього, я думаю, у квітні ми внесемо зміни, коригування до бюджету, щоб цей заклад “Крим це Україна” мав можливість фінансуватися та повноцінно діяти в Києві”, - заявив депутат Київської міської ради Вадим Васильчук.

Перед голосуванням екс-політв’язень Кремля Володимир Балух звернувся до депутатів: “Я вважаю, що саме Київ має показувати приклад, тому що Київ – це точка…  перетину всіх ниточок… Утворити цей центр, який буде ядром для майбутньої деокупації Криму. Чим більше буде залучено людей і кримчан, і киян, і взагалі українців до цього процесу – тим швидше ми повернемо Крим”.

В Крайовій Раді Українців Криму наголошують, що зможуть допомогти захистити свої права кожному, хто постраждав від окупації Кримського півострову та вдячні депутатам всіх фракцій Київської міської ради і особисто меру Віталію Кличку за підтримку нашої ініціативи.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Гурт МАХА розширює горизонти англомовним треком та відео «Paradise»

SVOBODA.FM