Останнє оновлення: 09:15 четвер, 15 квітня
правосуддя
Постійне посилання: http://newvv.net/politics/society/277585.html
За 5 років не знайшли винних у рукоприкладстві до журналіста на агітаційному заході міського голови

За 5 років не знайшли винних у рукоприкладстві до журналіста на агітаційному заході міського голови

За п’ять років чернігівська прокуратура і поліція так і не змогла встановити, хто повалив, відібрав фотоапарат і виштовхнув із агітаційного заходу нинішнього міського голови Владислава Атрошенка журналіста Владислава Савенка.

Ухвалою Деснянського районного суду міста Чернігова від 28 грудня 2020 року було задоволено клопотання прокурора та закрито кримінальне провадження 2015 року «у зв’язку з не встановленням особи, яка вичинила кримінальне правопорушення та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності».

Тобто винних не знайшли, а справу закрили, бо вже стік строк відповідальності.

Восени 2015 року у Чернігові кореспонденту видань “Українські новини” та “Svoboda.FM”, голову місцевої організації Незалежної медіа-профспілки Владиславу Савенку фізично перешкоджали здійснювати професійну діяльність охоронці, на той момент народного депутата Атрошенка, який балотувався на посаду міського голови Чернігова. Журналіст під час виборчої кампанії вільно зайшов на реєстрацію учасників заходу в фойє обласного філармонійного центру. Під час спроби сфотографувати реєстрацію, охоронці виштовхнули журналіста у коридор,  повалили на підлогу, забрали фотокамеру та винесли із приміщення. Крізь прочинені двері віддали фотокамеру та загублені окуляри. Пізніше експертиза підтвердила у журналіста наявність тілесних ушкоджень після інциденту.

Спочатку справу було відкрито за фактом хуліганства, а потім, у тому числі після журналістської акції біля приміщення поліції та втручання Незалежної медіа-профспілки, було перекваліфіковано на перешкоджання професійній діяльності (ст.171 Кримінального кодексу України).

Поліція кілька разів закривала кримінальне провадження (у 2016 та 2017 роках) «через відсутність складу злочину», але журналіст оскаржував таке рішення і розслідування продовжували.

Однак 10 грудня 2020 року прокуратора знову перекваліфікувала справу із ч. 1 ст. 171 КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) на ч. 2 ст. 345-1 КК України (умисне заподіяння журналісту побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності) і подала клопотання про закриття провадження.

У своєму обґрунтуванні про закриття провадження прокуратура зазначає, що в ході слідства, проведених одночасних допитів свідків та потерпілого, Владислав Савенок не зміг вказати, хто конкретно застосовував проти нього насильство. У свою чергу інші присутні під час інциденту особи, які проходять у справі як свідки, заявляють, що «не вчиняли активних дій щодо потерпілого Савенка».

Сам журналіст не згодний з рішенням суду про закриття справи та подав апеляцію. В якій  заявляє, що закриття кримінального провадження є незаконним, оскільки слідством чітко встановлено перелік осіб, які здійснювали перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, але незважаючи на це правоохоронні органи, замість вручення повідомлення про підозру та направлення справи до суду неодноразово намагалися закрити кримінальне провадження.

Також Савенок наголошує, що поліцією не було проведено усі можливі слідчі дії для   встановлення об'єктивної істини. Наприклад, в матеріалах кримінального провадження містяться рапорти слідчого, який повідомляє про неможливість проведення допитів низки свідків   в зв’язку з тим, що «свідки під час телефонної розмови повідомили, що вони не можуть з’явитися на допит, та тим, що один зі свідків «не взяв слухавку».

Якщо в українському правосудді не вдасться знайти правди, то Владислав Савенок із командою медіа-юристів збирається звертатися  до Європейського суду з прав людини. Підстави для цього є – неналежне розслідування справи щодо перешкоджання журналістській діяльності, наголошує потерпілий.

Додамо, що начальник охорони міського голови Чернігова Владислава Атрошенка Віталій   Хрустицький, який керував охороною під час інциденту із журналістом, у 2016 році очолив міське  комунальне підприємство «Муніципальна варта», а у 2020 році став депутатом Чернігівської міської ради від партії мера «Рідний Дім».

Протягом 2020 року в Чернігівській області було відкрито 6 проваджень щодо порушення прав журналістів, але 5 з них були невдовзі закриті, в поліції пояснюють, що не підтверджуються такі заяви представників ЗМІ під час розслідування. 

Павло Пущенко, регіональний координатор ГО «Інститут масової інформації в Чернігівській області». "Матеріал підготовлено в межах проекту "Мережа медіаспостерігачів", який виконує ІМІ за підтримки Freedom House" 

Коментарі (5)

* | 2021-01-27 13:02

Сергей
Так секрет чи не секрет? Якщо секрет, то треба мовчати і не інтригувати громадскість. Якщо ні, то треба оприлюднити.

Сергей | 2021-01-27 11:48

Вже не секрет, що твориться на Чернігівщині, ціль зрозумієте пізніше

Савенок | 2021-01-26 12:28

Дякую за коментарі. Цей матеріал опублікований на SVOBODA.FM без мого відома. Краще його було б не публікувати саме на сайті, до якого я маю відношення. Але видаляти уже опубліковане - це ще гірше. Щодо мого працевлаштування Атрошенком - повна маячня. Як і надумані кимось домовленості з ним з приводу моєї справи. Він до неї не має ні найменшого відношення. І після мого "виносу" з філармонії він, за моєю інформацією, спочатку здивувався, а потім влаштував рознос охороні. Коментар аноніма "Царь" - брехня повна. Після інциденту біля дверей чорного ходу філармонії нікого не було, крім 2 дівчат, які курили і зайшли в середину. А я одразу набрав по телефону голову Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова, а також начальника обласної поліції Едуарда Альохіна. Протім приїхала поліція і мене посадила в машину та відвезла на Шевченка ,13, не давши одразу вказати на всіх, хто мене поклав на підлогу... Наступного дня, у неділю, почали цікавитися ЗМІ. А в понеділок уранці госпіталізували в лікарню з високим тиском... Саме в тому акція журналістів у понеділок була без моєї участі.

Ольга М. | 2021-01-26 12:05

Савенок працавлаштований Атрошенком в ком. підприємстві з непоганим окладом. .

Царь | 2021-01-26 11:29

Ну так Савенок злився сам під Атрошенка. Як мінімум, непорядно було не прийти під відділок, де чекала група підтримки з усіх медійників. Таке враження, що Атрошенко щось пообіцяв Савенку, а потім кинув. А Савенко як аргумент тримав суд.


закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Молдову на Євробаченні представить співачка українського походження — Natalia Gordienko

SVOBODA.FM