Останнє оновлення: 18:08 п'ятниця, 25 вересня
армія
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Зеленський підписав закон щодо оборонних закупівель
Зеленський підписав закон щодо оборонних закупівель

Зеленський підписав закон щодо оборонних закупівель

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо оборонних закупівель, який Верховна Рада прийняла 17 липня. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

Що дасть прийняття закону

Документ визначає загальні правові основи планування, порядок формування обсягів і особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки та оборони.

Законом також визначається порядок здійснення державного і демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.

"Метою закону є визначення правових основ для забезпечення матеріально-технічних і наукових потреб сектора безпеки та оборони держави шляхом ефективного і прозорого здійснення оборонних закупівель з дотриманням заходів захисту національних інтересів", - йдеться в повідомленні.

Контроль за здійсненням закупівель

Відзначається, що документ спрямований на створення конкурентного середовища, запобігання корупції у сфері оборонних закупівель, розвиток добросовісної конкуренції, а також забезпечення ефективного і прозорого планування, реалізації та контролю за здійсненням оборонних закупівель.

Крім того, закон передбачає гармонізацію законодавства України у сфері оборонних закупівель до положень Директиви 2009/81/ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною з одного боку і Європейським Союзом, Європейською спільнотою з атомної енергії та їх державами-членами - з іншого.

Хронологія подій

Верховна Рада 15 липня 2015 року внесла зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо введення кримінальної відповідальності за виробництво і продаж неякісної військової продукції.

У 2016 році Рада ввела кримінальну відповідальність за неякісну військову продукцію

4 вересня 2019 року президент України Володимир Зеленський ветував законопроект, який передбачає посилення кримінальної відповідальності за порушення під час закупівлі оборонної продукції

У грудні 2019 року парламент прийняв проект закону про оборонні закупівлі в першому читанні.

У липні 2020 року Рада прийняла закон про оборонні закупівлі.

 Підписуйтеся на наші оперативні новини і цікавинки у Telegram і Twitter.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО