Останнє оновлення: 11:58 п'ятниця, 10 липня
світ
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Помер султан Оману, який керував країною півстоліття
Помер султан Оману, який керував країною півстоліття

Помер султан Оману, який керував країною півстоліття

В Омані помер султан Кабус бен Саїд у віці 79 років. Він правив країною 50 років.

Про це повідомляє ВВС .
Державні ЗМІ Омана відзначили, що султан помер в п'ятницю. У країні оголосили триденну національну жалобу.
"З великою печаллю і глибоким сумом... королівський двір оплакує Його Величність султана Кабуса бен Саїда, який помер в п'ятницю", - йдеться в заяві.
Минулого місяця султан повернувся в країну з лікування в Бельгії. Говорили про те, що він був хворий на рак.
Він керував державою з 1970 року.
Султан прийшов до влади в результаті безкровного перевороту за допомогою колоніальної влади Великобританії. Він скинув свого батька, і став керувати країною, використовуючи нафтовий капітал.
У нього не було дружини і дітей, тому наступника повинен вибрати Королівська сімейна рада (50 чоловіків) протягом трьох днів після смерті Кабуса. У тому випадку, якщо сім'я не домовиться, то управляти Оманом буде людина, чиє ім'я таємно написав султан в запечатаному листі.
На даний момент головними претендентами на престол називають трьох двоюрідних братів покійного султана: міністр культури Хайтам бен Тарік Аль Саїд; заступник прем'єр-міністра Асаад бен Тарік Аль Саїд; і Шихаб бін Тарік Аль Саїд, колишній командувач військово-морськими силами Оману, який був радником королівської влади.
Султан є головною людиною, яка приймає рішення в Омані, а також займає посади прем'єр-міністра, верховного головнокомандувача збройними силами, міністра оборони, міністра фінансів і міністра закордонних справ.

Напередодні в Омані перебував Президент України Володимир Зеленський. Він зустрічався з міністром, відповідальним за іноземні справи Султанату, Юсуфом бін Аляві бін Абдуллою.

Коментарі (1)

ÑÑÑ | 2020-01-11 13:09

не , ну это пиzдец, где зелена шмаркля там ВСЕГДА беда,... Франция -- пожар, Германия- бедная фрау Меркель. .список продолжает пополнятся...
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Планета «МедіаЧе» у Всесвіті

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор