Останнє оновлення: 08:42 п'ятниця, 21 березня
Відновлення інфраструктури
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Скільки коштувало та в чому складність відновлення мосту через Десну біля Чернігова
Скільки коштувало та в чому складність відновлення мосту через Десну біля Чернігова

Скільки коштувало та в чому складність відновлення мосту через Десну біля Чернігова

Близько 200 мільйонів гривень витратили на відновлення автомобільного мосту через Десну у Чернігові. Але цей міст тимчасовий, тож, коли його розбиратимуть, частина грошей повернеться до бюджету. Про це розповів заступник начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області Володимир Боровик. Які труднощі виникли під час відновлення, як довго він може прослужити та коли планують завершити будівництво постійного мосту, далі.

 Автомобільним мостом через Десну, який сполучає Чернігів з Києвом, люди не могли користуватися ним понад рік – після того, як минулого березня його знищила російська авіація.

Весь цей час доводилося обирати альтернативні шляхи або користуватися понтонною переправою. До відновлення мосту приступили після деблокади Чернігова. Та перед цим був складний етап підготовки, говорить інженер з технічного нагляду за будівництвом Дмитро Романчук.

"Це демонтаж зруйнованих конструкцій, які потрапили в русло річки на дно. Також річка зробила свою справу – вона їх замила. Так що використовувалися спеціальні засоби для демонтажу. Також використовувалися водолази, які це все демонтовували".

Окрім того, саперам-водолазам довелося шукати на дні одну з авіабомб, яка пробила міст, але не здетонувала. Також, за словами інженера з технічного нагляду за будівництвом компанії iC consulenten Дмитра Романчука, будівельники мали деякі сезонні труднощі, які уповільнювали роботу.

"Взимку льодохід, також весняний розлив води, дуже піднялася річка. Застосовувалися додаткові плавзасоби, спеціальна техніка. Але роботи не зупинялися, і підрядник впорався з усіма цими проблемами".

Підрядник, який працює на цьому об’єкті, – українська компанія з дорожнього будівництва Autostrada. Вони займалися двома мостами паралельно – зводили новий та відновлювали тимчасовий. Термін експлуатації тимчасового складає два-три роки, каже заступник начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Чернігівській області Володимир Боровик. Після того, як запрацює основний міст, цей розберуть. На сьогодні, за словами Володимира Боровика, на відновлення тимчасового мосту пішло близько 200 мільйонів гривень. Але ця сума зміниться.

"По закінченню робіт і під час проведення демонтажних робіт будуть іти зворотні суми. Зворотні суми – це ті, які будуть повертатися вже з підрядника, тобто мінусовою процентовкою. Це те, що може використатися повторно. Це металеві труби, металеві в’язі, це металеве бар'єрне огородження, перильне огородження, це бетонні плити".

Володимир Боровик пояснює: старий міст мав обмеження ваги для транспорту – 18 тонн.

"Оскільки залишилася частина старого мосту і з лівого, і з правого берега, то ми розуміємо, що це обмеження так і залишається. Хоча випробування пройшли, але ми маємо для себе розуміти обмеження: 18 тонн загальної ваги для транспортних засобів, сім тонн на вісь навантаження і з обмеженням швидкості до 30 кілометрів на годину".

За словами Володимира Боровика, будівництво основного мосту планують завершити до кінця наступного року. Він матиме чотири смуги для руху авто.

"Він буде розрахований під усі сучасні навантаження. Там будуть враховані велодоріжки, враховані особливості маломобільних груп населення, освітлення, несуча здатність конструкцій. Це буде вже дійсно сучасна потужна споруда".

Як пояснює інженер з технічного нагляду за будівництвом Дмитро Романчук, новий міст матиме гарантію – мінімум 50 років до його ремонту.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Весна в Чернігові. Фото

SVOBODA.FM