
Чернігівський обласний ТЦК та СП першим в Україні отримав почесний стяг
Чернігівський обласний центр комплектування першим в Україні отримав почесний стяг. Його 28 грудня вручив командувач оперативного командування "Північ" Віктор Ніколюк. Як розповів Герой України, цей стяг символізує внесок військових в оборону Чернігова. Військовослужбовці, головне завдання яких — призивати на службу, під час блокади міста відбивали атаки росіян на найважчих напрямках.
Цей почесний стяг тепер офіційний військовий атрибут обласного центру комплектування.
"Прапор, який символізує доблесть, який символізує той внесок, який зробили військовослужбовці й працівники комісаріатів, і як чинник цього — вручення цього прапору. Перші, тому що першими зустріли ворога, відповідно не допустили, й відповідна нагорода", — говорить командувач ОК "Північ" Віктор Ніколюк.
Під час активних бойових дій майже всі військовослужбовці центру особисто стримували наступ росіян на найважчих ділянках оборони.
"Повністю весь військкомат, весь ТЦК, бо тут лишилося лише пару нарядів для чергування на КПП, можливо, пару офіцерів і, мабуть, працювала кухня, але я навіть не знаю, звідки нам приносили їжу, й кіт гуляв", — розповідає військовослужбовець обласного ТЦК та СП Сергій Воробйов.
"Кожен міст охороняли наші військовослужбовці й так само блок-пости, "Спарта", і пішохідний міст, через який потім була наша жива артерія і зв’язок з великим світом. Сказати, що це неоціненна робота, це мало сказати. Оскільки саме ця "Спарта" — там же того лісу практично немає. Воно все в ровах, а дерева повалені, й на сьогодні всі дерева в осколках", — сказав начальник Чернігівського обласного ТЦК та СП Олег Гончарук.
Позиція під назвою “Спарта” — в лісі біля села Киїнка поблизу ключової автомобільної розв’язки під назвою “Клевер”.
З автоматами та РПГ її тримали саме військові центру комплектування.
"Завдання було лише одне — це втримати ту позицію і не дати ворогу зі сторони Михайла-Коцюбинського пройти далі на Киїнку і вторгнутися безпосередньо в місто Чернігів", — каже Гончарук.
“Спарту” щодня із танків та артилерії обстрілювали російські війська. Тоді загинули двоє українських бійців, розповідає учасник боїв на “Спарті” Сергій Воробйов.
"У нас було багато загиблих, на нашій позиції вісім загиблих. Боїв у нас було небагато, буквально п'ять боїв, вони всі нічні були, й нас постійно обстрілювали. Для них була важлива наша позиція, вона з двох аспектів була важлива. Через нас була закрита позиція на Київ — вони вимушені були маневрувати й виїжджати на другорядні дороги, де їх успішно накривала наша артилерія".
Під час активних бойових дій на Чернігівщині загинули 24 військових, які були військовослужбовцями Чернігівського обласного центру комплектування. Близько 50 отримали бойові поранення.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 2214 |
Додати коментар: