
У чернігівських вишах стартувало навчання: скільки студентів набрали цьогоріч
З понеділка, 3 жовтня, стартувало навчання у двох чернігівських вишах: Національному Університеті “Чернігівська політехніка” та Національному Університеті “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка.
Як повідомила начальник пресслужби “Чернігівської політехніки" Наталія Конопля, у їх виші обрали дистанційну форму навчання.
За її словами, цьогоріч на перший курс денної форми навчання на освітній рівень бакалавра зарахували 910 абітурієнтів, з них на бюджетну форму навчання – 492, а на контракт – 418. В порівнянні із 2021 роком: загалом вступників – 916 (бюджет – 407, контракт – 509).
Заочно на перший курс зарахували 75 абітурієнтів.
Найпопулярнішими спеціальностями для першокурсників стали: комп’ютерна інженерія; інженерія програмного забезпечення; будівництво та цивільна інженерія; кібербезпека; автомобільний транспорт.
Найменш затребуваними спеціальностями цього року стали: публічне управління та адміністрування; філософія (аналітика суспільно-політичних процесів); облік і оподаткування; екологія; телекомунікації та радіотехніка; туризм.
На магістратуру цьогоріч вступило 607 студентів, з них на бюджетну форму навчання – 285, на контракт – 312. На заочну форму навчання вступило 150. У 2021 році було 294 магістри.
“Відмінністю 2022 року, в умовах воєнного стану, стала заміна зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) на мультипредметний тест (МНТ), а також введення Квоти-2 для абітурієнтів із п’яти громад, які відносяться до особливо небезпечних територій Чернігівської області: Корюківської, Сновської, Новгород-Сіверської, Семенівської та Городнянської територіальних громад. Всі інші, як і в минулі роки, пільги для вступників залишились незмінні”, - розповіла Наталія Конопля.
У Національному Університеті "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка форма навчання буде комбінованою, розповів проректор вишу Валентин Панченко.
За його словами, на бакалавраті пройшла перша та друга хвиля прийому. Наразі до 8 жовтня триває прийом заяв на другу хвилю до магістратури.
Зокрема, до університету вступило понад 1700 абітурієнтів. До них відносяться: бакалаврат, магістратура, аспірантура та здобувачі доктора філософії. На денну форму навчання подали більше 1250 заяв, на заочну – більше 400. На аспірантурі 52 ліцензійні місця заповнені повністю.
Держзамовлення склало 43% вступників в порівнянні зі вступом на контракт.
"В порівнянні з минулим роком і загальна цифра більша і на бюджет більша", - каже Валентин Панченко.
Також додає, що традиційно абітурієнти обирали гуманітарні напрями навчання.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 2137 |
Додати коментар: