Останнє оновлення: 12:50 середа, 22 січня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / В Слузі народу пояснили, чому вважають скаргу на переможця в окрузі 207 "політичної інсинуацією"
В Слузі народу пояснили, чому вважають скаргу на переможця в окрузі 207 політичної інсинуацією

В Слузі народу пояснили, чому вважають скаргу на переможця в окрузі 207 "політичної інсинуацією"

Скарги щодо виборчих процедур могли направлятися виключно до дня голосування в установлені законом строки.

Тому спроби зняти з виборів переможця після того, як ЦВК опрацювала 100% протоколів можна оцінювати лише як політичні інсинуації.

Таку думку в коментарі виданню "Закон і Бізнес" висловила представник ПП "Слуга народу" у ЦВК Аліна Загоруйко.

Нещодавно у ЗМІ з’явилася інформація про те, що переможець дострокових виборів до Верховної Ради у мажоритарному окрузі №207 (Чернігівська область) Максим Зуєв порушив умову про необхідність безперервного 5-річного проживання в Україні. З документів випливає, що у 2016 році він протягом 237 днів був відсутній на території України.
З цього приводу 24 липня до ЦВК було подано скаргу, у якій Анатолій Евлахов, який також балотувався по 207 округу, з вимогою скасувати реєстрацію М.Зуєва кандидатом в народні депутати. Прикметно, що у цьому окрузі до Верховної Ради балотувалися три повних тезки Євлахова Анатолія Сергійовича, один з яких (1981 року народження) з 2014 року був народним депутатом від цього округу Чернігівської області. Але скаргу подав один з двох інших Євлахових, що взагалі мешкає в селі на Одещині.
А.Загоруйко нагадала, що ЦВК вже надавала правову оцінку даній ситуації під час процедури реєстрації. "На момент реєстрації у ЦВК Максим Зуєв мав на руках усі необхідні документи щодо підтвердження проживання на території України та перебування у відрядженні за кордоном, - зауважила представник партії. – Тим не менше, реєстрацію було оскаржено іншим кандидатом (щоправда з порушенням строків) і ЦВК відмовила (постанова від 10.07.2019 № 1588) у задоволенні скарги. Згодом суд підтвердив правильність цього рішення".
Станом на сьогодні Центральною виборчою комісією опрацьовано 100% протоколів з 251 дільниць округу. Згідно з даними за Максима Зуєва проголосували 26,22% виборців. Другий у списку – самовисуванець Ігор Рибаков з 24,51%.  Чинний нардеп Анатолій Євлахов має третій результат з 20,17% голосів. Його два "клони" відтягнули 1,38% та 1%.
Перспективи скасування реєстрації кандидата в народні депутати після дня голосування оцінив також екс-заступник голови ЦВК Андрій Магера. "Якби ЦВК встановила докази, що підтверджують відсутність кандидата у народні депутати на території України, вона скасувала б його реєстрацію. Прийняття такої скарги після дня голосування є досить сумнівним юридичним рішенням", - зауважив він у коментарі журналісту ЗіБ.
"Скарги щодо виборчих процедур могли направлятися виключно до дня голосування в установлені законом строки, зазначила А.Загоруйко. Оскільки волевиявлення народу відбулось 21 липня, усі ці події навколо спроб скасувати реєстрацію Максима Зуєва є нічим іншим, як політичними інсинуаціями. Дуже хотілося б, щоб кандидати у депутати дотримувались букви закону і не вдавались до таких політичних заходів". - повідомляють Українські новини.
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Подарунок військових артистів чернігівським малюкам

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор