Останнє оновлення: 20:39 вівторок, 29 вересня
політика / вибори
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Максим Микитась вважає ствердження повноцінного самоврядування місією народного обранця
Максим Микитась вважає ствердження повноцінного самоврядування місією народного обранця

Максим Микитась вважає ствердження повноцінного самоврядування місією народного обранця

У порівнянні з країнами розвиненого парламентаризму в Україні є безліч власних нюансів, притаманних країнам, які розвиваються і шукають власний шлях розвитку. А тому народний депутат тут не може бути простим законотворцем як в Німеччині, Чехії чи в Угорщині.

Про це йшлося на неформальній зустрічі представників чернігівських ЗМІ з народним депутатом Максимом Микитасем.

- Уявіть собі, що президент США щось наказує губернатору якогось штату чи меру Нью-Йорка. В Україні голови ОДА не є виборними фігурами, вони є призначенцями президента. Тому вони не можуть повноцінно лоббіювати інтереси своєї області і громад, - зазначив народний депутат.
На його думку мажоритарник поки що є тією єдиною ланкою, що представляє інтереси конкретної людини, конкретною громади і конкретного виборчого округу. Але з реформою виборчого законодавства такий зв’язок може обірватися остаточно. І, наприклад, на наступних виборах, які будуть відбуватися за партійними списками, Чернігівщина може втратити цей зв’язок і відповідним чином пролоббіювати власні інтереси на рівні держави.
- Місцевості, які будуть представлені лише партійними списками, фактично втратять своє представництво у Верховній Раді, - каже депутат.
На думку Максима Микитася, народний депутат зараз - це соціально-господарська посада, яка дозволяє йому допомагати місцевим громадам у ствердженні дієвого самоврядування. А мажоритарники, яких підтримає виборець Чернігівської області, мали б запропонувати президенту консолідовану кандидатуру на посаду голови Чернігівської обласної державної адміністрації, аби той працював саме в інтересах регіону.
- Наша задача - захистити права Чернігівщини у Верховній Раді.

Про процеси в ОТГ, Укрпошту і позитивні приклади
- Невдячна справа втручатися у вибори в ОТГ. Але, якщо будуть звернення громад про підтримку, я відгукнуся і вивчатиму питання у кожному випадку, аби люди не залишалися в омані, - вважає народний депутат.
На думку Максима Микитася лакмусом самостійності, відповідності займаному місцю і дієздатності особи місцевого самоврядування є бажання, з яким ця особа приходить на зустріч з народним депутатом.
Депутат навів позитивний приклад села Мохнатин:
- Це приклад надзвичайної акуратності, дбайливості у використанні коштів і хазяйновитості при повному матріархаті. Там справді керують усім жінки і ви б бачили їхній дитячий садочок. При цьому вони дуже цінують і дбають про своїх чоловіків. Ми розпорядилися надати їм невідкладну допомогу у першочергових питаннях, вирішення яких вони потребують.
А от про реформу “Укрпошти” на селі Максим Микитась відгукнувся як про експеримент, який потрібно негайно скасувати і відповідне рішення вже прийняте.

Про особливості перебігу виборчої кампанії
- Ця кампанія відбувалася дуже швидко, але для мене вона суттєво відрізняється у порівнянні з 2016-м роком. 2016-й рік був для мене як сьогодні для “Слуги народу” легким. У 2019-му я вже звітуюся і мені не соромно за те, що зробили за ці роки і яку роботу провели, - зазначає Максим Микитась.
Він уточнив, що його виїзні приймальні працювали злагоджено, а на зустрічі приходило багато людей.
- Мій штаб категорично був проти, щоб я на своїх зустрічах давав мікрофон іншим мажоритарникам - моїм опонентам, які навіть не спромоглися самостійно організовувати власні зустрічі. Але я не бачу в цьому нічого поганого. Хай говорять, я залюбки ділився з ними мікрофоном, - додає народний депутат.
Максим Микитась зізнається, що в разі обрання його депутатом зможе бувати у себе на окрузі значно рідше ніж зараз.

Про політику нового президента і кандидатуру прем’єра
У політиці нового президента Володимира Зеленського народний депутат Максим Микитась відзначив як плюси, так і мінуси:
- В першу чергу це новизна, незаангажованість нової команди примхами, штампами, вони навчаються і це їх дуже зближує з людьми.
Серед мінусів, що випливають з плюсів - це відсутність досвіду у державній політиці, а всю повноту оцінки ми зможемо дати лише після парламентських виборів. Коли президент матиме вплив на формування коаліції, уряду і силових структур.
А от прем’єр не повинен бути політиком як Яценюк чи Гройсман. Він має бути технократом і людиною достатньо авторитетною для представлення країни на найвищому рівні.

Про “дематюкацію” або жарти наостанок
Максим Микитась дуже скептично дивиться на законопроект пані Богомолець про “дематюкацію” і, дивуючись її діяльності, він вважає, що ця людина з практичною метою “використовує добре ім’я своїх батьків”:
- Якщо закон про “дематюкацію” буде прийнятий, уся будівельна галузь ляже, - пожартував наостанок народний депутат.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Баскетбольний майданчик на Шерстянці

Ліза ПЕТРЕНКО