Останнє оновлення: 11:21 субота, 23 січня
Огляд інтернет-видань
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Без реклами та джинси: чернігівські сайти уникали агітації в другому турі виборів
Без реклами та джинси: чернігівські сайти уникали агітації в другому турі виборів

Без реклами та джинси: чернігівські сайти уникали агітації в другому турі виборів

Жодного агітаційного матеріалу у вигляді політичної реклами чи джинси не було зафіксовано на десяти чернігівських сайтах впродовж тижневого моніторингу з 5 по 11 квітня, що проводився Інститутом масової інформації.

Власного контенту про кандидатів в чернігівських онлайн-медіа також було небагато.

В Чернігівській області дослідженням було охоплено десять видань:

  1. Город.cn,
  2. Челайн,
  3.  Високий Вал
  4. Svoboda.fm,
  5. Події і коментарі,
  6. 0462.ua
  7. Чернігівський монітор,
  8. Час Чернігівський,
  9. Мій Ніжин,
  10. Сусіди.

Мета моніторингу - з’ясувати, як онлайн-видання висвітлюють позицію та діяльність кандидатів, яка частка з них припадає на джинсу, які матеріали - нейтральні, позитивні або негативні - публікуються в онлайн-виданнях.

Такі сайти як Челайн0462.ua та Мій Ніжин взагалі не згадували про кандидатів у президенти у цей період. Інші видання писали, в основному, про офіційні результати виборів, вивчали думки громадян напередодні повторного голосування, повідомляли основні моменти «дебатних» перепитій між кандидатами та реагували на скандальні події довкола представників кандидатів в регіоні.

Відсутність офіційної реклами та «джинси» частково можна пояснити тим, що офіційні результати виборів ЦВК оголосила тільки 7 квітня в другій половині дня та призначила проведення повторного голосування. А згідно законодавства офіційна агітація дозволена тільки з моменту офіційного оголошення другого туру виборів.

Тим не менш на всіх сайтах за тиждень, що досліджувався, було надруковано не більше 20 матеріалів, так чи інакше пов’язаних із кандидатами в президенти. Так про кандидата Петра Порошенко було розміщено три позитивних і дев’ять негативних матеріалів, про Володимира Зеленського - три позитивних і п’ять негативних матеріалів.

Найбільше негативу в публікаціях чернігівських сайтів кандидату Петру Порошенку наробила ситуація довкола депутатської приймальні депутата Сергія Березенка. Анонімний виклик в поліцію, що ніби в офісі нардепа здійснюється підкуп виборців на користь одного з кандидатів, отримав миттєву реакцію правоохоронців і до приймальні з’їхалися кілька екіпажів поліції. Проте в приміщення їх не пустили, одночасно з приймальні почали виходити громадяни. Історія набула розголосу, про це писали більшість видань Город.cn,  Високий Вал, Svoboda.fmПодії і коментарі, Чернігівський монітор, ЧелайнЧас Чернігівський.

Сайт «Події і коментарі» продовжив цю тему матеріалом Чернігівська поліція викликає на допит народного депутата в якому мова йде про виклик народного депутата Сергія Березенка чернігівською поліцією по справі створення «сітки» підкупу виборців на користь кандидата в президенти Петра Порошенка.

Серед цікавих регіональних матеріалів на тему вибрів слід виділити, наприклад, матеріал газети «Гарт», який був передрукований на сайті Город.cn про те, що аналізи у Володимира Зеленського брав виходець з села Добрянка Чернігівської області.

Сайт Високий Вал писав про те, що чернігівці погрожують зноситискандальні білборди кандидата Петра Порошенка, де він зображений разом із Володимирам Путіним.

Видання Сусіди робило опитування, за кого будуть голосувати жителі районного центру Мена під час повторного голосування. Можливість висловитися в однаковій мірі мали прихильники обох кандидатів.

Також сайти писали про офіційні результати виборчих перегонів на Чернігівщині, сайт Город.cn публікував невеликий аналіз результатів основних кандидатів в області.

Чи не єдине видання в області, яке зайняло виразну позицію підтримки діючого Президента - Svoboda.fm. Сайт активно передруковував статті інформаційних агенцій та інформацію з соціальних мереж з позитивним акцентом для Порошенка та негативним для Зеленського. Так, кілька матеріалів стосувалося ситуації щодо уникнення Володимиром Зеленським здачі аналізів в незалежній лабораторії на запрошення Володимира Кличка (Зеленський уникнув незалежного тесту на наркотики, У Зеленського заявили, що він не буде здавати аналізи для VADA). І про те, що скандальна колишня прокурорша Наталія Поклонська у захваті від Володимира Зеленського та як шоумен «незграбно» шуткував про Україну.

В той же час Svoboda.fm розміщувала матеріали про заяву Петра Порошенко нарешті виключити Віктора Медведчука з перемовин з Росією та обіцянку не призначати «любих друзів на посади».

* * *

В цілому, результати моніторингу вкотре продемонстрували відсутність бажання місцевих онлайн-медіа створювати власний контент на тему виборів. Не з’явилося жодного ґрунтовного аналізу результатів виборів в області, роботи виборчих комісій, чи, наприклад, активності виборців, виборчих порушень.

Як завжди, редакції розглядали виборчий період як можливість заробити додаткові кошти на рекламі або ж і «джинсі». Однак через те, що штаби не замовляли таких матеріалів, то і публікацій на виборчу тематику стало набагато менше.

Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID “Медійна програма в Україні”, який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО ”Інститут масової інформації” та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Пологовий будинок Чернігівської міської ради впроваджує новітні технології

SVOBODA.FM