Останнє оновлення: 17:45 п'ятниця, 22 лютого
Кордон / Річниця
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Північний кордон відзначив своє 15-ліття
Північний кордон відзначив своє 15-ліття

Північний кордон відзначив своє 15-ліття

Виповнилося 15 років від Дня створення Північного регіонального управління Державної прикордонної служби України. Цей день – 2 листопада.

До складу входять Чернігівський, Житомирський та Луцький прикордонні загони, які мають в підпорядкуванні 28 відділів прикордонної служби та чотири спецпідрозділи.

Саме ці підрозділи здійснюють безпосередню охорону державного кордону України з Росією, Білоруссю та Польщею загальною протяжністю 1462,9 км та пропуск громадян в 34 пунктах пропуску.

Регіональне управління, як територіальний орган охорони кордону в системі Державної прикордонної служби України згідно компетенції, визначеної законодавством України, виконує завдання щодо забезпечення недоторканності кордону, запобігання конкретним злочинам та адміністративним правопорушенням, пов'язаним з протиправною діяльністю на кордоні, їх виявлення, припинення, проведення дізнання, здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Розбудова і функціонування Державної прикордонної служби України завжди були невід’ємними від розвитку нашої держави. Упродовж свого існування прикордонники віддано виконують покладені на них державою і народом обов’язки в умовах напруженої, динамічної і складної обстановки, протидіють злочинній діяльності, національній безпеці та військовій агресії на державному кордоні.

Виходячи з цього керівництвом держави здійснено ряд стратегічних заходів щодо удосконалення охорони державного кордону, системи управління органами охорони кордону на всіх рівнях. Перспективою розвитку було визначено реформування Прикордонних військ у Державну прикордонну службу - новий державний інститут, який став не тільки реальним символом демократичних перетворень в Україні, а й цивілізованим, сучасним правовим інструментом їх забезпечення.

Основні зусилля при цьому було спрямовано на нарощування щільності охорони кордону, збільшення її глибини та оптимальний перерозподіл чисельності особового складу в інтересах охорони державного кордону.

Саме з метою створення більш дієвої системи охорони державного кордону України на українсько-білоруській ділянці, забезпечення ефективної протидії протиправній діяльності та упорядкування розподілу меж відповідальності за рішенням Голови Держкомкордону України на базі підрозділів Північного-Західного та Східного напрямів Прикордонних військ України в 2002 році було створено Північний напрям Прикордонних військ України, який в подальшому реорганізований в Північне регіональне управління.

Для розташування управління органами влади Житомирщини було надано майновий комплекс професійно-технічного училища на вулиці Промисловій.     Фактично з чистого листка прийшлось розпочинати роботу управління офіцерам, полковникам Бабачуку, Сапуну, Резнюку, підполковникам Герасимчуку, Сидорчуку, Колткову, Кузмічу, Скигіну, Безуглому, Ромашко, Козубенко, Скопцю, Дубовику, Горошко, Нестерчуку, Гребеніку, Фількевичу та Білобрану - які в числі перших були призначені на посади і саме їхніми зусиллями управління військ напряму з підрозділами забезпечення було підготовлено до виконання завдань за призначенням.

Свій історичний відлік Північне регіональне управління розпочало 2 листопада 2002 року з урочистого моменту вручення, на той час Північному напряму, Бойового прапору - символу честі, доблесті і слави.

Минає 15 років і сьогодні, без перебільшення, слід констатувати що керівництвом Державної прикордонної служби, особовим складом регіонального управління на протязі цих років, були зроблені безпрецедентні кроки, які дозволили створити на Північному кордоні держави сучасну прикордонну інфраструктуру. Серед головних досягнень - реалізація передових технологій охорони кордону, впровадження ефективної системи підготовки персоналу, оснащення підрозділів кордону самим сучасним озброєнням, технікою, новітніми системами управління, зв’язку та телекомунікацій.

Для персоналу прикордонного відомства, як і для кожного громадянина України - 2014 рік став історичним рубіконом. Саме прикордонники першими відчули на собі чужоземне вторгнення. І втратили в цьому протистоянні багатьох своїх побратимів.

З перших хвилин неоголошеної війни з боку Російської Федерації на сході України з військовослужбовців Північного регіонального управління були сформовані бойові прикордонні підрозділи, які вибули обороняти державний кордон в межах Донецької та Луганської областей.

Так, у бойових діях з червня по серпень 2014 року на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Станично-Луганське» Луганської області прийняли участь більше ста військовослужбовців двох мобільних застав під керуванням підполковників Сергія Антонюка та Олександра Аббакумова.

Оперативно-бойова прикордонна застава Чернігівського прикордонного загону під командуванням полковника Миколи Нікітчука з серпня по жовтень 2014 приймала участь у бойових діях також на ділянці впс «Станично-Луганське».

В районі населеного пункту Біловодськ, Красна Талівка, Станично-Луганське прикордонники оперативно-бойової застави Житомирського загону, якою керував підполковник Костянтин Білик з вересня по жовтень 2014 року виконали всі поставлені бойові завдання.

В районі населеного пункту Маринівка Донецької області під командуванням підполковника Сергія Мельника з червня по серпень 2014 року з честю виконали завдання військовослужбовці оперативно-бойової застави Луцького загону. Нажаль цей підрозділ поніс бойові втрати. У боях загинуло 2 військовослужбовці Луцького загону – молодші сержанти Сергій Киричук та Сергій Гулюк.

Більше однієї тисячі військовослужбовців колективу Північного регіонального управління пройшли горнилами цієї війни, 200 прикордонників удостоєні державних та відомчих нагород.

Звісно неоголошена війна внесла корективи у більшість сфер діяльності Держприкордонслужби, але при цьому відомство продовжує системний розвиток. В рамках загальної реформи сектору безпеки і оборони України, посилені заходи прикордонної безпеки, постійно впроваджуються інноваційні технології, вживаються заходи щодо протидії корупції та нелегальній міграції, вдосконалюється і спрощується система перетину державного кордону. При цьому головна мета до якої впевнено крок за кроком йдуть українські прикордонники – створити правоохоронне відомство європейського рівня, яке забезпечуватиме не лише контро­ль, але й у разі потреби оборону кордону.

Сьогодні Північне регіональне управління продовжує розвиватися разом з відомством на основі Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України, Концепції Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період до 2020 року, Концепції інтегрованого управління кордонами.

Реалізуючи програму прикордонного відомства України щодо європейської інтеграції та на виконання плану щодо безвізового режиму з ЄС, проведено комплекс організаційних та практичних заходів для забезпечення комфортного перетину кордону для наших громадян.

Завдяки турботі керівництва держави, Уряду та Голови Державної прикордонної служби України, спільній праці з обласними держадміністраціями, органами місцевого самоврядування постійно проводиться робота по розбудові, реконструкції та облаштуванню підрозділів кордону Північного регіонального управління.

Протягом минулих років урочисто відкрито 16 підрозділів охорони державного кордону, де створено сучасні адміністративні та житлово-побутові умови з метою сприяння персоналу до належного виконання службових обов’язків з охороні кордону. Продовжується виконання робіт для поліпшення умов несення служби на кордоні.

Пріоритетним залишається питання щодо забезпечення персоналу регіонального управління житлом. За останні роки отримано 378 квартир, в тому числі по Чернігівській області – 28, Київській – 26, Житомирській – 174, Рівненській – 28, Волинській – 122 квартири.

 Тільки в травні поточного року напередодні професійного свята в місті Житомирі за участю керівництва прикордонного відомства, області і міста 58 сімей військовослужбовців Північного регіонального управління та Житомирського загону змогли отримати довгоочікувані ключі від квартир багатоповерхового житлового будинку.

На даний час завершується розпочата в минулому році реконструкція будівлі колишнього учбового корпусу під 54-х квартирний житловий будинок в м. Овручі, триває будівництво 80-ти квартирного житлового будинку в м. Чернігові та ведуться підготовчі заходи щодо зведення в найближчий час ще одного житлового будинку на 86 квартир у м. Житомирі.

Продовжується робота щодо оснащення сучасною технікою органів охорони державного кордону. У рамках реалізації спільного проекту міжнародно-технічної допомоги «Зміцнення потенціалів прикордонних відомств Республіки Білорусь та України з охорони спільного кордону (СУРКАП Фаза ІІ)», за підтримки Міжнародної організації з міграції, Північним регіональним управлінням тільки за минулий рік було отримано 25 автомобілів «Volkswagen Amarok», 6 мікроавтобусів «Volkswagen Transporter T6», 8 квадроциклів, 45 мотоциклів, 30 комплектів бінокулярних тепловізорів «Archer», 4 комплекти бездротових систем спостереження «Smartdec» та інше майно.

Досягти високого результату в службі сьогодні не можливо без згуртування колективу однодумців, без підвищення рівня відповідальності, ініціативності та творчого підходу кожного до своєї справи.

Завдяки високопрофесійній організації служби, самовідданості та старанності під керівництвом начальника Північного регіонального управління генерал-майора Валерія Курнікова персонал успішно виконує поставлені завдання по захисту економічних і політичних інтересів України на кордоні.

З початку існування прикордонниками регіонального управління здійснено пропуск через державний кордон 222,7 млн. осіб, 48,5 млн. транспортних засобів; не пропущено через державний кордон з різних причин 116 тисяч осіб; затримано 33 тисячі порушників кордону, з них 3,4 тисяч незаконних мігрантів; вилучено: контрабандних товарів на суму 334 мільйони гривень; 168 тисяч кілограмів наркотичних речовин; більше 3 тисяч одиниць зброї; 77 тисяч одиниць боєприпасів; притягнуто до адміністративної відповідальності 84 тисячі порушників законодавства з прикордонних питань на яких накладено штрафів на суму більше 12,5 млн. гривень.

На виконання основних завдань та в ході реалізації повноважень боротьби із загрозами та викликами на державному кордоні протягом 15-тирічного періоду функціонування припинено діяльність близько 400 протиправних груп у складі понад 1060 осіб, за оперативними матеріалами порушено більше 1800 кримінальних проваджень, до кримінальної відповідальності притягнуто близько 700 осіб.

Підготував Віктор ВИРВА

закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM


Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

Реклама на сайті SVOBODA.FM


SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Про якість шкільної освіти - гостро і без купюр у «Вечері на Свободі»

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор