Останнє оновлення: 20:59 субота, 23 травня
нотатки на полях конференції
Ви знаходитесь: Політика / Регіон / Реальний сектор економіки: Монополізм і олігархія унеможливлюють розвиток
Реальний сектор економіки: Монополізм і олігархія унеможливлюють розвиток

Реальний сектор економіки: Монополізм і олігархія унеможливлюють розвиток

Об’єднання роботодавців "Сіверщина" і громадське об’єднання «Сяйво Сіверщини» зібрали представників реального сектора економіки різних регіонів країни на конференцію у Чернігові.

Учасники говорили про тиск олігархічних монополій на середній клас і про унеможливлення за такої ситуації розвитку виробництв.

Також реальний сектор окреслив шляхи протидії такому стану речей, оголосив про об’єднання зусиль і перехід у спілкуванні з владою на рівень чітких конституційних вимог і їхнього виконання.

У разі незабезпечення гарантованих прав і можливостей для розвитку, а також у випадку неусунення олігархічних бар’єрів бізнес обіцяє задіяти важелі політичного впливу аж до активного ініціювання відставки уряду.

Причини такої категоричної позиції бізнесу очевидні.

Адже вітчизняні підприємці і іноземні інвестори просто не можуть запустити свій бізнес. Яскравими прикладами є Київська швейна фабрика і італійське підприємство на Чернігівщині з інвестиціями понад 15 мільйонів євро. В обох випадках «каменем спотикання» виявилося питання підключення до електромереж. Точніше, елементарна неможливість цього зробити.

«Глухим» до проблеми виявився і прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час візиту до Чернігова. Конкретні запитання бізнесу про те, що розташоване під лінією електропередач підприємство не може під’єднатися до мереж і накачувати податками бюджет, високопосадовець просто проігнорував. Нецікавою ця тема виявилася і для телекамер, які під час спроби відвертої бесіди залишили комунікаційний майданчик.

Про це присутнім на конференції розповів засновник компанії «Вимал» Віктор Лазар.

Ситуація що склалася є більш ніж дивною, бо від початку 90-х років споживання електроенергії і навантаження на мережі в Україні скоротилося майже в 2 рази.

Можливо, саме тому олігархату вигідніше продавати електроенергію на експорт за нижчими цінами, ніж для внутрішнього ринку. А в «радники» вітчизняного НКРЕКП блати словаків, які є найбільшими імпортерами української електроенергії, тобто фактично зацікавленою стороною.

Виходом із ситуації «корупційного захоплення» бездіяльних міністерств присутні назвали передачу мереж у власність місцевих громад і розглянули це на прикладах вже існуючих в Україні прецедентів. Бо наразі в тариф закладена інвестиційна складова, в той час як монополістам цікавіше нещадно експлуатувати існуючу інфраструктуру і виводити кошти в офшори.

Ноу-хау монополістів

Засновник підприємства «Насіння Чернігівщини» розповів про ноу-хау монополістів у відповідь на спробу бізнесу під’єднатися до електромереж. Адже існує лише два варіанти відповіді на заявку про під’єднання: відмова або видача технічних умов. Натомість відповіддю Чернігівобленерго було «призупинення розгляду заявки». При цьому, за словами Сергія Берестового, Антимонопольний комітет України не втручається в діяльність обленерго. Міністерство і регулятор НКРЕКП мережами також не керують. Певно, що керує президент. А тому майбутні акції бізнес має влаштовувати під Адміністрацією президента і можливо під посольством США. На думку Берестового, у бізнесу один вихід з таких ситуацій – платити хабарі.

…і ще про вихід з ситуації

Представники столичного бізнесу запропонували більш рішучий вихід із ситуації, адже високопосадовці лишаються глухими до конструктивних розмов. Натомість бізнес повинен почати говорити вимогами. І питання навіть не в тому, хоче чи не хоче щось вирішувати президент. Це питання потоків і просто так він «не захоче». І пан Вовк не просто так очолює НКРЕКП.
- Тому ми будемо вимагати відставки, бо вони працюють на фінансові потоки. Уряд порушив закон, тому ми будемо вимагати відставки Гройсмана, - заявили столичні підприємці.

Учасники конференції зі Львова наголосили, що в Україні ми наразі маємо справу з імітацією демократії. Йде війна і це не є виправданням відсутності реформ, а зовсім навпаки. В той же час, за словами підприємців з Сум, будь-яка людина, яка потрапила в систему, стає частиною цієї системи. А система наразі працює лише на олігархат.

паралелі з олігархічними "гальмами" в сфері медіа

Під час запису програми на ТРК "Новий Чернігів" директор телерадіокомпанії Свобода.ФМ Олег Головатенко навів аналогії зі створеними "умовами" для розвитку медіа. Коли три роки поспіль місцева радіостанція не може отримати частоту для мовлення. В той час коли "успішний" олігархат, що отримав частотний ресурс у сумнівний спосіб, має добудувати свої національні мережі. А громадські мовники зачекають.

Під час конференції її учасники обрали найактивніших координаторів для подальших дій. Наступний подібний захід відбудеться у Сумах.

Повний запис конференції:

Підсумкова прес-конференція учасників:

Коментарі (1)

вадим | 2017-09-29 13:34

застрелили вчора молодого депутата Черкас після телепередачі "Країна яка нам потрібна"на обл тб.говорив з іншими гостями про корупцію мабуть в жкг. вранці по графіку цю передачу пб повторити,але ні.( вона йде в час 19.30 годину коли дивляться ТСН.) був з Укропа.людям партія значення не має ,і мова на др. місці.головне чесна і справедлива людина.як писав своєму сину Василь Стус "Дорогий сину! Знай що твій батько віддав усежиття аби всім людям жилося краще .І рости чесним,а не яловим хахлом..."
закрити

Додати коментар:

SVOBODA LIVE! - YouTube
SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM

SVOBODA.FM - LIVE!
Фотоновини

  Космічна подорож. Старт на вулиці Доценка

SVOBODA.FM

RedTram
Загрузка...
Північний вектор